Značení zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
vhool

Příspěvek od vhool »

To Andy: no andy ja si nemyslim ze by zdenek az tak moc prikrasloval.mam s 308 W podobny zkusenosti.ale to ty moc dobre vis jakej ja mam nazor na tuhle razi :lol: :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jo černá, ta má výdr?. Střelil jsem v lednu kňourka co byl prostřelený těsně u kobyly. Měl chycené játra, ale už se mu začínaly hojit, protože jsem při stahování zjistil, že byl pokropený 3,5-4 brokama tak jsem to odhadoval, že s tim chodil tak 3-4 neděle. Ode mne dostal tečku z 3006, přes plecko a ..... neodešel nikam. Udělal jen 2 skoky. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Vím, nedržím se tématu, ale....

Příspěvek od BBrit »

To Zdeněk41:Mohl bych se zeptat,jakým psem dohledává?? 10,5km na játra je dost velká dálka a na ten řekněme velký kus jater, který jste na?li. Pes nebyl schopný prase při štvaní zastavit a dostřelit ho?, divočák neměl další záleh třeba po 2km?..celkem by mě zajímaly detaily,protože dělám taky dohledávky..dle mé zkušenosti po ráně na játra odchází černá kolem 500m od nástřelu a pokud horlivý střelec nezačne v noci se svými kamarády a psi dohledávat a divočáka nezvedne ze zálehu, tak po 10 - 12 hod ho nacházím už zhaslého.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Podle mne to bylo jiné prase. :wink: Aspoň podle kontextu.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vhool:
Vis co... kazdej to bere podle svych zkusenosti. Pak se teprve priklani ke zkusenostem druhych.

Ja se trebas nepru s nikym ohledne vysoke, jelikoz jsem zatim zadnou neulovil.

Ale cernou, srnci a skodnou ano. A vysledky vzdy uspokojujici. Cili ja debatu o 308W povazuju ponekud za demonickou :twisted:

Me vadi na 308W jedine ten fakt, ze na lov na vetsi vzdalenost neni az tak optimalni. Nicmene na beznou mysliveckou strelbu do 200m pohoda.

Zver co jsem s ni ulovil ja znacila vzdy velmi dobre... Srnci zpravidla zustava v ohni. Nekdy na vetsi vzdalenost krapet odskoci.

Cili na to, ze moje laborace je o hodne slabsi nez nejakej tovarni TIG je to paradni vysledek. Mam E0 3189J; E300 1853J
vhool

Příspěvek od vhool »

To BBrit: 8) tomu rikam prispevek z praxe.jo jo tak by to melo asi byt :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

TO Andy: prave proto ze ty mas laboraci nizsi a strilis dal tak ti to neodbiha.navic co jsem tak pochopil tak strilis prevazne srnci a skodnou.ty prasatka co jsi ulovil tak taky byli mensi ale kdyz by jsi sel na neco vetsiho tak u zvere nad 100kg se budes divit co to se zveri udela (spis neudela) kor kdyz strelis na vic jak 150m.tam potom potrebujes kazdej m/s a jouliky snad jeste vic.to je muj nazor.to co ladujes ty tak si myslim ze jsi vystihl presne tvoje potreby a ucel tve munice.k tomu ti vrele gratuluji.ale kdyz pujdes nekam na vysokou nebo na dospelou cernou tak radsi o dost pritvrd :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

rána na játra

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Osobně jsem nějaký kus černé zvěře se psy dohledal a to zejména na náháňkách. Nedovedu ji představit, že by kusu chyběl kus játer jak dlaň - asi tak okolo 20dkg( a jak musel vypadat zbytek jater v těle zvěře)- a kus by šel ještě tu dálku. Mnohdy rána přes plná játra není "?patná" , protože kus poměrně rychle vybarví a ani daleko neodchází 50-100m.
Jinak ten časný dosled je složitý problém .když zvěř špatně zaznačí, málo barvy, není nástřel, nezkušený střelec, tak nikdo neví ,zda zhasne rychle nebo pomale. Jít za 10hod. dohledávat je jistota krátkého dosledu, ale zvěř se taky může 9hod. uspěšně zapařovat. když se loví "jedlá" černá, holá a pod, tak jsu na dosled asi tak za hodinu. když se loví pro trofej - poplatkově- tak klidně i za těch deset. Cena lovu zaplatí i znehodnocenou zvěřinu a je to jistota. Velkou výhodou byli bulteriéři, kteří kus zastavili a udrželi na fleku. Dneska mám braku(fenu) a ta hlásí, ale kus nezastaví-neudrží. Myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To BBrit.Tenkrát se jednalo opravdu o jinej dosled.Lončák asi o váze 60kg.Střelen z posedu ?ikmo přes levou část ryje s prostřlením a devastací jater přes slezinu ven.Dohledávka bez psa.Sníh půl ledna.Barvilo tak,že jsem myslel že je ve dvaceti metrech.Barvilo dobrých 5km pak sporadicky vždy,když překonával příkop a podobně zálehů celkem dva jednou v rákosí rybníka kde se chladilo a druhý když mě chtělo utrhnout nohu a to bylo v bukových výmladkách,prorostlých ostru?inou ďábelská kombinace.
To Andy já na ráž nenadávám.Ale opravdu za dva roky je o ní i tady dost sly?et a to většinou v kombinaci s tuzemským střelivem.Tam byl asi ten problém.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

vsetko je mozne...myslim to hore co bolo pisane k tej dohladavke kusu pecene a nenaslo sa ale nehadam sa pretoze som sa s tym este nestretol ale podla doterajsich skusenosti co mam som sa tiez nestretol s tym ze by nieco po rane na pecen (jatra) prezilo hoc to bolo i s 222...samozrejme ci sa to naslo alebo nie to je uz druha vec
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

Vážení pánové.Velice se omlouvám za mé stupidní popletení a za můj nízký talent pro přispívání do tohoto fóra. Dík Zdeňkovi41.
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Játra je tkáň,která mu?e znovu obnovit svoji činost i dorůst.To jsem napsal na okraj.Nedavno jsem dával článek do časopisu Mys.V praseti střeleném dobře ?iveném klacek o průměru15mm zarostlý plně přes obě části těla.vše dobře vyhojeno.Prase myslím lončačka žádný problém při braní ?íru a trávení neměla.Byla příkladně zasádlená a bylo to na jaře.Měl jsem možnost vidět.Kdyby mě to tu někdo psal tak nevěřím taky.V myslivosti je důkaz.
vhool

Příspěvek od vhool »

to zdenek 41 :se hned nestartuj :wink: je to diskuze.pravda je ze priroda je mocna carodejka ale nemuzes srovnavat klacek kterej vnikne do tkane pomalu a poskodi pouze tkan do ktere vnika se strelnym poranenim ktere poskodi i organy vzalene i nekolik centimetru od pruniku strely. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Vhool já nejsem motorka.Je mi v celku jedno,kdo si co myslí.A jsem velkej kliďas.myslíš,že já mu tenkrát u toho kňoura věřil,že ho nese?ral.ještě jsem mu vzkázal až mu smrdí třeba celej barák. :P :P :roll:
Odpovědět