Krytky puškohledu

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
vhool-member

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od vhool-member »

to figi: ohledne tech ocnic plati to co casto zduraznuji,je to velmi individualni.znam dost lidi co na ne nedaji dopustit a je fuk jake jsou,zda pod uhlem nebo prime.proste jim to vyhovuje tak to pouzivaji a kdyz jim to pomaha tak tim lepe.ja osobne to na flinte mit nemohu,me to hrozne vadi at uz pocitove me to rusi tak i hure "vidim" takze to neber zase jako rejpani :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od figi »

vhool-member - neberu to jako rejpání. Také jsem to nikomu nedoporučoval, vím, že s tím má mnoho lidí problém, i když jsem se často přesvědčil, že je to nesprávným použitím a nastavením gumové očnice. Osobně už kulovou zbraň s optikou bez těchto očnic vůbec nepoužívám.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od rimar77 »

figi ono je to také o zpětném rázu u té tvojí 243 ještě navíc 4kg žádnej problém ale mne by ta moje 9,3x62 při váze 3kg včetně optiky díky očnici asi pěkně oko vmáčkla do hlavy ale možná se pletu. Mne očnice nevyhovovala ani u 7x57 takže jsem je sundal a zahodil. Skvělou očnici vyráběl strejka z tlumiče na pionýra vypadá to teda úděsně ale on si to chválil :lol: .

Já používám krytky gumové jak se jmenují to nevím, mají takovou objímku tu nasadíš na okulár a objektiv a na posedu to otevřu sice se mi tam bimbají ale mám je nastavené dolů a tak mi to nevadí. a jsem snima maxi spokojenej
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od medo »

Ja musím mať očnice na všetkom čo mám na poľovačku
- oveĺa viac uvidíš a využiješ maximálne svetelnosť optiky pri splne , bez gumy vidíš kulový s gumou všetko.
používam aj na triedri oveĺa viac vidíš v noci , štve ma , že som chcel original gumu na zeiss puškohĺad kupil som nový a predajca mi ho aj tak nevedel zapezpečiť ..nemci puškohĺad predali ale na príslušenstvo už kašlú to ma hnevá .
- na objektív sú pre mńa najlepšie gumové čo dáva meopta lebo nepočuť ke´d ich dávaš dole .
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já očnice bytostně nesnáším. Když jsem šel poprvé ven s kulovnicí, tak jsem očni dal do kapsy a vyrazil. Natáhl jsem ji na posedu pracně na optiku a v tom okamžiku přišly do pšenice divočáci - asi 15 kusů. Bylo léto, 06,15 hod., luxusně vidět a pšenice díky suchopáru byla tak 15cm vysoká. Bohužel jsem jako zelenáč dodržel bezpečnost ( před výstupem na posed jsem šoulal a u žebříku pušku vybil) a tak jsem chtěl pušku nabít, ale díky gumě na okuláru jsem kliku nedostal úplně dozadu. Guma se zpocenou prackou nedala stáhnout. Zakurvoval jsem a divočáci se v poklidu vzdálili. S gumou to stojí vždycky za h...o! Jedině v mimořádně rizikovém prostředí!
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od medo »

Tak sa kolega nehnevajte ale vždy ke´d niečo nové idem používať tak to vyskúšam ..nasucho.
U nás diviak vyjde von z lesa iba v noci aj to pri splne ešte len do tieňa na okraji lesa . Jednoducho sa bez gumy ani z najkvalitnejšou optikou nechytáš a ešte ke´d možeš byť len na takom stanovisku kde mesiac svieti šikmo alebo oproti vobec bez gumy nemáš šancu nič vidieť .
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od rimar77 »

no víš ono todle nemůžeš zevšobecňovat bratránek používá puškohled 6x42 s nitkovým křížem a tvrdí že v něm vidí perfektně a taky je pravda na co máčkne to leží a já mám zeisse 56 objektiv s bodem a jsem za to rád že díky tomu vidím ale vidím taky dobře v noci i bez očnice ta mi naopak vadí a vidím houbeles. Pravda je že jsme příměstká honitba takže když je pod mrakem vidím čuníky i na 100m na oračce což mne loni děsně překvapilo
takže souhlas gumu nebrat :lol:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od Tommy »

Já jsem očnici na svém puškohledu nikdy neměl,ale jednou jsem byl s kamarádem na kazatelně a nezdálo se mi to špatné.Čověk se tak může daleko více soustředit na zamíření,ale na druhou stranu si nedokážu představit,jak v noci při šoulačce to nasazuji na oko a hledám kříž.Myslím že se to hodí na lov,kde člověk má více času a může si najít tu správnou polohu.

Docela by mě zajímalo,jak se vám může stát,že dostanete kopanec od optiky.Jednou jsem byl s kamarádem nastřelovat 300WM a ten dostal teda pěkně,ale mě se tohle nikdy nestalo. To musí být snad krátkou pažbou nebo špatně usazenou optikou,jinak si to nedokážu vysvětlit.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od figi »

Tommy, ta očnice, pokud má správnou délku, není problematická při jakkoli rychlé střelbě. Osobně střílím na závodech běžící terč ( kňour ) malorážkou s optikou osazenou očnicí, a výchozí pozice je lovecká podle střeleckého řádu ( takže jako na loveckém kole ), po povelu hodíš zbraň do ramene a střílíš. To samé samozřejmě i na lovu.

Znovu opakuji, že mám očnice přesně tak dlouhé, abych se při precizním zamíření očnice pouze dotýkal obočím. Hledat kříž tak nikdy nemusím, i při velmi rychlém zalícení mám okamžitě zamířeno.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od Tommy »

Ano figi,protože si to uděláš přesně tak,aby jsi byl schopen toho dosáhnout. Já jsem napsal jen můj dojem,který jsem z toho měl. Osobně to nepoužívám a ani jsem to na své zbrani nezkoušel,protože to zatím nepotřebuji a možná by mi to i vadilo v zamíření,protože s měsíčním svitem nebo s čímkoliv jiným problém nemám.Natolik se soustředím na zamíření,že okolí vůbec nevnímám a zpětný ráz taky ne.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: losthorizon

Příspěvek od Drahoš »

Třeba by bylo pro tebe řešení použít gumové krytky Bikiny zobrazeny jsou třeba na www.kozap.cz
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Krytky puškohledu

Příspěvek od michalos »

na stránkách kozapu se krytky jmenují Flip - open...myslíte že jsou to identické s těmi B...C...??? tady je odkaz:
http://www.kozap.cz/zbozi/623/krytky-pu ... flip-open/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od Shiva »

Mozna to osvetli web vyrobce, kdyz to neni schopen napsat Kozap.
Butler creek vyrabi modely
Flip-open standardni tak jak je znaji vsichni
Blizzard ty same akorat ze jsou pruhledne
Multi-Flex Flip-open jak nazev napovida jsou stejne jako ty prvni akorat jsou vice FLEXibilni takze se daji pouzit na vice puskohledu s ruznym prumerem.
Bikini jsou puze gumove navleky
Tini Bikini to same ale na kratka opticka zarizeni

http://www.butlercreek.com/products/scope_covers.html
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od michalos »

Díky za upřesnění teď v tom mám jasno. :wink:
Uživatelský avatar
Jan Polednik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05.9.2009, 13:05

Re: Krytky puškohledu

Příspěvek od Jan Polednik »

Ten Blizzard se liší od Flip - open tím, že nemá právě ten Flip.
Já se ten flip pokouším koupit už dobré tři měsíce, ale bohužel nemám štěstí. Dovozce to vozí z U.S. jen dvakrát za rok a na prodejnách ty krytky na můj Zeiss nemají. :(
upraveno
Naposledy upravil(a) Jan Polednik dne ned 28.3.2010, 14:41, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět