Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Lubba píše:Jiří K. : 550 lux 8x57 mám, a takový nástřel co, ty popisuješ ... nevím, nevím, co jsi viděl.
Tak to máš štěstí a buď rád. Kolik jsi jich viděl? já věřím vlastním očím...
kojot píše:
Lubba píše:.

Myslím, že CZUB umí udělat opravdu dobrou a přesnou zbraň, což v minulosti mnohokráte prokázala. Chce to ale očividně známost, aby se "ta zbraň" vybrala, protože jak vidno, zbrojovka preferuje různé standardy kvality.
bavíme se o stejné věci? Uveď příklad :lol: (když děláš něco 1000x tak se ti občas něco povede)
pufr píše:Jen z doslechu - bude těch novinek na "nové" lovecké kulovnici ČZ letos výrazně víc než v posledních letech - nový spošťový mechanizmus (jednodušší a lepší), nový materiál pouzdra závěru (prý bez tepelného zpracování po obrobení), nové provedení spodní "desky" s lučíkem (Zn slitina - Hitlermetal ale prý celkem pěkný) a snad i nějaký "bedding" systému, který by mohl eliminovat nedostatky řídkého dřeva pažeb ČZ posledních let.
Nechme se překvapit.
Pouzdra budou kalené před obráběním v bloku u dodavatele, o zn slitině nic nevím, bebbing těžko, zbytečná položka která zvedá náklady a běžný uživatel nic nepozná. Výroba pojede souběžně s 550 a než naběhne na solidní úroveň (více ráži) tak uplyne několik let.

kulovnice bude mít klady i zápory uvidíme jak se to vyvrbí...
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lubba »

Pár soustřelů jsem viděl a znám mraky myslivců, co s ní cz 550 loví a dobře.
Nadbytečné a OT komentáře smazány moderátorem Pufr
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

To Lubba : Moc dobře vím o čem mluvím. V posledních 3 letech jsem 2 kulovnice z Brodu kupoval. Bohužel jen velmi málo prodejců zbraní umožní si z dané zbraně vystřelit ( pokud ji vůbec mají skladem), takže nástřelný list je jediné z čeho můžu vycházet co se týče přesnosti hlavně. To jaké je na pažbě dřevo a podobné blbinky mně nezajímá. To, že má CZ 550 mouchy a potřebovala by dotáhnout vím, protože ji vlastním.
Druhou věci je i flexibilita výrobce. Proč si nemůžu vybrat třeba délku hlavně, druh pažby atd. Proč nemá CZUB něco jako custom shop i pro kulovnice, tak jak ho má pro CZ 75. Jediné co mi v Brodě nabídnou jsou rytiny a ty nepotřebuji.
Osobně bych třeba novou kulovnici s Brodu s možnosti výměny hlavně uvítal, ale moc nevěřím tomu, že se ji v dohledné době pokud vůbec dočkáme. Prioritním trhem civilních zbraní pro CZ je USA, takže nová kulovnice bude vycházet s požadavku amerických střelců. Proto je na řadě levný klon CZ 550 jako konkurence Remingtonu 770, Marlinu XS a dalším.

Předem se omlouvám moderatorům za OT, ale nemůžu si to odpustit.
Ano, ale pak už zpět k tématu vlákna Pufr
Co se týče myslivosti či lovu nerozhoduje velikost velikost peněženky. Znám dost Myslivců s tučným kontem pro které není slovo myslivost jen prázdným pojmem a snaží se ve svých honitbách hospodařit naprosto profesionálně. Tak jako ve svém podnikáni. O tom si mnohá MS můžou jen nechat zdát.
Na druhé straně znám mezi tzv. lidovými myslivci spoustu hovad, ale ti jsou naši, ti tak nevyčnívají s řady. Tak nad tím mávneme rukou a najdeme omluvu.
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lubba »

Jiří K. Já jsem si sobě letos koupil v Brodě sám 2 kulovnice, druhou ebony edition .30-06. Mam je obě vyladěné a nedám ani na jednu dopustit, sedí mi perfektně a trefuji. Na mojí myslivost cca 20 ks střelených kulovnicí za rok mi to postačuje.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od precechtel »

mam OT pocit, že na tomto vlákně všichni řeší manželku inspektora Colomba - tu také nikdy nikdo neviděl. F.
politice a politikům zmar
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Já ji viděl a není tak zla:) ale asi bude lepší počkat si na fotky z povídání toho moc nebude... krátký vytahovač, spoušť bez napínačku s krátkým chodem, jiná pažba, jiný tvar a povrch vosk nebo olej, u verze s mířidly jiné mířidla světlovodná muška, výškově stavitelná muška, hledi stranově... spíš jde o to že výroba bude přizpůsobena moderním technologiím (cnc, materiály,tvary...) proto to proklamované zlevněni nebo udrženi na stejné ceně s 550
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pete64 »

josse píše:Já ji viděl a není tak zla:) ale asi bude lepší počkat si na fotky z povídání toho moc nebude... krátký vytahovač, spoušť bez napínačku s krátkým chodem, jiná pažba, jiný tvar a povrch vosk nebo olej, u verze s mířidly jiné mířidla světlovodná muška, výškově stavitelná muška, hledi stranově... spíš jde o to že výroba bude přizpůsobena moderním technologiím (cnc, materiály,tvary...) proto to proklamované zlevněni nebo udrženi na stejné ceně s 550
díky, co délky hlavní, stínítko mušky? - pažba tvarově je podobná 550 nebo víc na moderní "špuntovkové" pažby typu Blaser, R"osler apod. ?
Já jsem se pokoušel ptát ve zbrojovce. Bylo mi sděleno spíš obecně, že čz 557 bude vystavena za 2 měsíce na IWA, s náběhem výroby se počítá v květnu v rážích 30-06 a 7x64, ale prodej až se něco navyrábí? Mnou preferovaná 308W bude po nich jako třetí, doufám to nebude dalšího půl roku. Co mně zajímalo, levácké provedení zatím ne, ale počítají s ním do budoucna. Cenově to prý asi nebude pod úrovní 550, jako podle katalogu v Americe ( kde má nebo měla stát 650 oproti min. 800 USD u ČZ 550 - o prodeji tam ve fabrice neslyšeli).
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Pokud s tím letos vyjdou na světlo, tak až na IWě.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

pete64 píše: díky, co délky hlavní, stínítko mušky? - pažba tvarově je podobná 550 nebo víc na moderní "špuntovkové" pažby typu Blaser, R"osler apod. ?
ze začátku nebude z čeho vybírat dvě ráže jedna délka hlavně... kdo ví jak dlouho bude trvat než se to rozjede...
ono to není stínítko mušky ale chránítko (nevím proč vypadá hnusně (550) a nic nechrání když s flintou někam zahučíte tak že by to něco udělalo s muškou tak ji ani chránítko nepomůže) na 557 bude taky ale z boku do něj budou řízlé díry počítám kvůli té světlo vodné mouše, pažba bude mít s 550 společné málo co bude se blížit resleru tvarově i povrchovkou stale bude ale ergonomicky dělaná na otevřené mířidla (to mě štve u modelu 550 co ani mířidla nemají) ja k nim prostě s puškohledem nepřilicim litam obličejem ve vzduchu...
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pete64 »

pete64 píše:
josse píše:Já ji viděl a není tak zla:) ale asi bude lepší počkat si na fotky z povídání toho moc nebude... krátký vytahovač, spoušť bez napínačku s krátkým chodem, jiná pažba, jiný tvar a povrch vosk nebo olej, u verze s mířidly jiné mířidla světlovodná muška, výškově stavitelná muška, hledi stranově... spíš jde o to že výroba bude přizpůsobena moderním technologiím (cnc, materiály,tvary...) proto to proklamované zlevněni nebo udrženi na stejné ceně s 550
díky, co délky hlavní, stínítko mušky? - pažba tvarově je podobná 550 nebo víc na moderní "špuntovkové" pažby typu Blaser, R"osler apod. ?
Já jsem se pokoušel ptát ve zbrojovce. Bylo mi sděleno spíš obecně, že čz 557 bude vystavena za 2 měsíce na IWA, s náběhem výroby se počítá v květnu v rážích 30-06 a 7x64, ale prodej až se něco navyrábí? Mnou preferovaná 308W bude po nich jako třetí, doufám to nebude dalšího půl roku. Co mně zajímalo, levácké provedení zatím ne, ale počítají s ním do budoucna. Cenově to prý asi nebude pod úrovní 550, jako podle katalogu v Americe ( kde má nebo měla stát 650 oproti min. 800 USD u ČZ 550 - o prodeji tam ve fabrice neslyšeli).
Tak by mně zajímalo, kdy teda s tím vyrukujou. Ve fabrice říkali, že na IWA a na webu CZ zase nic, ví už někdo něco bližšího?
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kajinek.sniper »

Na IWA nic nebylo, kromě maskovaných "plasťáků" CZ 550 Predator, které byly jako novinka pro rok 2012. Ani se neobtěžovali tam vzít všechny zbraně. :D Hodně lidí, včetně mě se těšilo, že si vyzkouší ty slavné CZ-USA, bohužel kromě tří základních modelů tam nebylo lautr nic.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

...no, tak si ještě počkáme, vždyť o nic nejde. Když už jsme to vydrželi deset let, tak ještě vydržíme :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Leon »

měly tam ůplný H.. a ještě tam vezmou krám kterej musíš lámat přez koleno předemnou nějakej amík zkoušel zlomit effecta a nedařilo to byl slovník že museli škytat až v Brodě :lol: :lol: já po velké námaze tu kličku dostal tam kam patří ale málem jsem měl na ruce mozol :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

Kluci, nebyla to 550? :lol: Nějak se mi nechce zdát, že by tam obchodníci vzali nějakej krám. Tím rozhodně nechci zpochybňovat to co píšete, ale když zvážíte co taková výstava stojí a ještě se to využije pro antireklamu, je to na vyhazov. Jinak s 2012 to asi vydržím nafurt.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Reno »

dalas píše:...Nějak se mi nechce zdát, že by tam obchodníci vzali nějakej krám. Tím rozhodně nechci zpochybňovat to co píšete, ale když zvážíte co taková výstava stojí a ještě se to využije pro antireklamu, je to na vyhazov...
Já tam sice nebyl, ale klukům naprosto věřím. Za ty roky, co se motám okolo zbraní, jsem ze strany CZ zažil na různých výstavách a veletrzích tolik antireklamních faux pas, že mě to vůbec nepřekvapuje... :? Namátkou uvádím třeba na nejmenované prestižní zahraniční akci a ještě k tomu ve dni určeném pouze pro odborníky (s vyloučením veřejnosti) stánek CZ obsazený pouze sympatickými manekýnkami, které ovšem o zbraních nevěděly vůbec nic a na otázky obchodníků se zbraněmi a příslušníků ozbrojených složek reagovaly pouze křečovitým úsměvem a nabídkou tištěných reklamních materiálů... :roll: A nebo "slavná" CZ 110, se kterou se kdysi neuváženě pochlubili a pak jim trvalo několik let, než se jim vůbec podařilo na krátko rozjet její výrobu, takže po výstavách do té doby cestoval pouze jeden exemplář, který byl uzavřen ve skleněné vitríně bez možnosti jej vzít do ruky, asi jenom maketa či co... :lol: :roll: Na "profesionalitě" marketigu CZ se prostě nic nezměnilo, dneska kouknu na jejich web a u té zde zmíněné maskované plastovky CZ 550 Predator mají ikonky vhodného použití pouze hobby, sport a potkan... :shock: Přiznám se, že jsem dodnes netušil, že ráže .308 Win., 30-06 Spr. a 7x64 jsou vhodné pouze pro lov potkanů... :lol: :roll: Dále se jim obrázek CZ 550 Predator nějak přimíchal i k CZ HA 550 Hunter, takže i ona se tak virtuálně dočkala "maskáčového" provedení... :lol: Optimisticky předpokládám, že si toho časem někdo z oněch "profesionálů" všimne a opraví to, webová prezentace takové převratné horké novinky asi holt není jednoduchou operací... :lol: :roll: Na památku připojuji dva malé print screeny těchto drobných chybiček: ZDE a ZDE.
Odpovědět