Kdy žádat o člensví ?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Vojta »

Osobně také po dlouhých letech odcházím z mého mateřského MS. dal jsem si žádost do jiného MS. V tomto sdružení znám celkem dva lidi a to je vše. V březnu se bude hlasovat o mém přijetí na dvouletou zkušební lhůtu. K mému překvapení a to milému bylo, že i přes to, že mě většina členů nezná, byla moje žádost chápána a přijata vcelku pozitivně. Je to neskutečná věčnost, to vyčkávání na ortel, ale snad to dopadne a budu moct zase dělat myslivost podle svých představ a v dobré partě .....
Ucet deaktivovan
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29.5.2012, 15:17

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Ucet deaktivovan »

Vojto,i pro mne je to aktuální.Nedávno jsem skončil v MS a chystám se podat žádost v sousedním,kde znám pouze jednoho člověka.
Co by měla obsahovat žádost v mém případě,kdy mne u nich nikdo nezná ? ono se to dá napsat na jeden řádek,což na formátu A4 by bylo dost legrační :D
....nejsem žádný řečník,proto budu rád za každý návrh
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od herspicz »

Nevím zdali jsem ve správném vláknu, když ne, tak se adminům omlouvám, mám takovýto dotaz : Po splněné dvouleté adeptuře v místním ms, jsem nebyl přijat, po dalším roce jsem podal znovu žádost, kterou jsem na doručenku zaslal hospodáři, ale opět jsem o 1 hlas neprošel, jenže nikdo mě nevyrozuměl o výslwdku hlasování, pouze kamarád ústně, stavil jsem se za hospodářem, ten mi sdělil že pokud mě do 30ti dnů od konce členské schůze jednatel písemně nevyrozuměl, jsem teoreticky přijat, jaký na to máte názor? Nejsem JUDr, nicméně ms je občanské sdružení tak pochybuji, že se jich tato lhůta týká, ikdyž něco na tom je, nevím zda ms nenapsat dopis jaký je stav věci. nebo věc někam postoupit, budu rád za vaše názory.....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Petr1970 »

no jestli odmítli jednou tak bych se necpal..
navic jestli mas "info" ze te neprohlasovali (duveryhodne) tak bych rozhodne nezkousel nejaky stanovy atd..
bejt tam a mit to na taliri... necpu se nikam kde me nechtej .. je to dobrovolné, obe strany musej chtit....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od tonny »

Že Tě nechtěj, asi nebude něco vpořádku. Buď jsou tam starý struktury který maj obavu, že se budou muset více dělit, nebo jsi je dostatečně nepřesvědčil o Tvém přínosu do spolku. Jestli se ale podílíš na činnosti MS jako ostatní členové a můžeš i lovit, tak to ber s nadhledem že nemusíš na schůze, popřípadě se podílet na škodách. Jde o to, jestli Tě to baví (tak vydržíš nebo hledej jinde) a nebo chceš být u Vás členem za každou cenu.
Jinak právo je na straně MS. Nechoď hlavou proti zdi, ještě si uškodíš.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Posmiros »

Mě zase přijde divný, že si ani nebyl na schůzi, kde se o tom hlasovalo? :) Nevím jak to kde funguje, ale já se normálně všech schůzí jako adept účastním a tak jsem hned v obraze, pokecám s chlapama a myslím, že je to i ku prospěchu ve vztazích mezi mnou a členama :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od motolada »

Má pravdu předseda,u nás nemají adepti jen právo hlasovat,ale na schůze můžou.Ono taky by ses určitě dozvěděl proč to takhle dopadlo a nemusel bys tápat.Každopádně ti nezávidím v dnešní době.
Ale jak bylo řečeno vy..r se na ně a zkus to jinde.
U nás pokud jsme adepta nevzali,tak to bylo z důvodu že to byl Jaryn a nedělal co nasliboval.
Ovšemže se to dá vždy svést na to že mají plný počet lidí bla bla..
(jinak by mě ještě zajímalo proč tě nevzali,jestli ty náhodou nebudeš nějaký nepohodlný záškodník :lol: :wink: )
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od herspicz »

to ani ne, bylo mi řečeno že jsem vše plnil, splňuji bydliště, pozemky, adepturu,docházku, s nikým jsem se nepohádál, místo mě vzali pražáky co mají love a u nás chaty,adepturu nedělali,docházku neplnili, nicméně otázka zněla jasně ve smyslu 30ti denní lhůty,jestli někdo neví zda se to týká občwnského sdružení, to co jste zde odpověděli se otázky netýká, takový jaryn fakt nejsu
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od herspicz »

co se týče hlasování, je tzv.tajné, a bez adepta, nicméně co jsem se skoro všech ptal, srdečně všichni říkali já ti hlas dal. takže zakopaný pes, všichni dali a já člověk neprojde, :lol: :lol: :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Petr1970 »

no tak to bych se na ně vysr... :-)
takže taková soutěž krásy... chceme chytrý, pracovitý, slušný, hodný... a vyhraje ta s největšíma kozama:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od herspicz »

tys to tefil, ještě bohatý a s kontaktama, hold mi chybí ta chata,firma, a nějaká ta moc na správných místech,tam bude to shilé jablko, :D máš rech s..t na ně. :twisted:
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od gonias »

Jojo, ale věřím, že najdeš férové sdružení.
Ona dnešní realita je nejspíš taková.

A taky bych chtěl vidět toho, kdo ti řekne, že byl proti.
Neberu to z pohledu svého, když bych měl důvod prohlásit, že někoho ne, tak pro to budu mít důvody a ty si budu obhajovat, ale při pohledu na ten všudypřítomný věkový (nad)průměr si to dovedu nejspíš u valné většiny sdružení jen stěží představit.

Znám však vyjímky a jsem tomu rád.

Musím však zmínit, že to není věkem, ale rovnou či méně rovnou povahou každého jednotlivce!

Na závěr ti musím říct, že o členství ve sdružení, kde ke mě nebudou přistupovat férově(stejně jako já k nim) bych zájem určitě neměl.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od motolada »

To víš že ti někdo neřekne já ti hlas nedal...
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od herspicz »

nevim jak ty, ale když někomu nedám hlas, klidně mu to řeknu, jsme u čecháčkovství, bohudík takový nejsem a nebudu..
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kdy žádat o člensví ?

Příspěvek od Leon »

to je ta největší prasárna tajné hlasování to je jenom pro sraby :!:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět