uvízlý hadr v hlavni

Vše o kulovnicích a malorážkách
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Filda »

Díky moc všem za rady. Teď jsem byl v lese a tam mě napadla varianta se šroubem. Hadr byl skoro u nábojové komory, takže se nechalo kontrolovat, aby tenký šroub šel pěkně středem. Zašrouboval jsem ho vždycky asi za centimetr (dál už by asi nešel vytáhnout a nedalo by se kontolovat, jestli se nedotýká vývrtu) a povytáhl. Po osmé už hadr vykukoval, tak jsem ho s velkou radostí vytáhl.
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od fori »

Docela jsem se nasmál, když jsem si představoval postup, co popisoval včelák. To bych asi neudělal. Takovej tvrďák nejsem.

Asi bych si zkusil udělat z tenkýho mosaznýho drátu kopí - udělat hodně ostrou špici a za ní několik protiháčků (opatrně naštípat nůžkama na plech) a pak bych se to z obou stran z hlavně pokusil šňoru napíchnout a natáhnout. Pokud je po předchozím neúspěšném pokusu zatlačování šňůra utemovaná, tak by mohlo pomoct ji znova natáhnout a tak z drážek uvolnit. S tím vrtákem v hlavni bych se bál, abych nepoškodil vývrt. A to odpalování rozpáleným drátem, no nevím, odpálit 25cm utemovaného materiálu??? A taky aby se, protože to bude nejspíš šňůra z umělotiny, nenapekla do drážek.

A nejlepší vůbec bude, zajet s tím někam k doktorovi. Pokud to pro něj bude hračka, tak si za to nic nevezme a pokud se s tím taky bude mordovat a nějakou pětku si za to řekne, tak normální člověk by s tím stesně nějspíš nic neudělal, jen si něco zkurví.

Mnoho zdaru a pak písni jak jsei dopadl.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od BwanaHunter »

:shock: :shock: to tedy koukám. Vy ty svoje flinty nemáte moc rádi, co? Taky nechápu, jak a proč někdo může do laufu nacpat 25cm nějakýho hadru. To nemá podle mě vě flintě co dělat, je na trhu dost vhodných udělátek na kvalitní vyčištění zbraně, ne?

Vystřelit hadr z ucpané hlavně.... hmmm, to bych taky nedal.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Tommy »

:D :D :D narvat do laufu takovou hadru :D :D :D asi umřu :D :D rovných pětadvacet cáků... :D :D :D :D

Po osmé už hadr vykukoval, tak jsem ho s velkou radostí vytáhl. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Reno »

BwanaHunter píše:Vystřelit hadr z ucpané hlavně.... hmmm, to bych taky nedal.
Ale na druhou stranu je ten návod od Včeláka nejrychleji realizovatelné řešení, proveditelné i v polních podmínkách! :lol: Vyrvu z jednoho náboje střelu, odsypu 50 - 75% prachové náplně (podle míry osobní statečnosti :twisted: ), lehce ucpu nábojnici (kousek papírku a podobně), nabiju, zvednu co nejvýše nad hlavu (nejmenší ohrožení při eventuálním roztržení hlavně) a BANG! :twisted: Každopádně ale nevím, za jakých okolností by se mi to mohlo hodit, 25 cm hadr mne ještě žádnou hlavní protahovat nenapadlo... :lol:
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od včelák »

Co se všichni tak divíte.Protáhnu dřevěnou tyčku na které je uvázaný provázek. Na provázku je uvázaný proužek hadříku a ten protáhnu hlavní.Třeba na odmaštění hlavně před vycházkou je to strašně rychlé řešení a dělám to tak leta.Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až .................Komplet čištění mám na skříni a nechce se mi to roztahovat. Takhle mám odmaštíno za 5vteřin.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od vesrad »

tak tady bude asi vhodné investovat 300 kč a koupit Boresnake (nebo jeho kopii třeba od CZ)
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od fori »

Já používám na 4 proužky nastříhanej kosmetickej tampónek a ten protlačím laufem pomocí tyčky od vytěráku. Rychlý a efektivní.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Zbrojovák »

Asi by to mělo přijít jinam, ale když už jsme u toho.
Odmašťuji od filmu CLP normální buničinovou vatou, 2x protáhnu vývrt na těsno. Vatu mám vloženu napříč v mosazném konci výtěráku, pak ji stočím, abych udělal špulku. Efektivní, fungující.
Loni jsem koukal jak čistí URNA, mají na výtěrák vodítko do komory, na konci výtěráku mají mosazný konec, na něm v centru čudlík, na který napíchnou specielní čistící kruhové papírky s malou dírkou uprostřed. Protlačí od komory, za ústím sejmou, otočí papírek a opakují ještě jednou. Nový papír a celé znovu.
Mají to prý celé od SAKA, papíry a oleje někde z venku. Co tréning cca 50-100ran ještě odměďují.
Když to dříve neměli, prý používali na vytírání vatu a nakonec hadřík co nenechává vlákno - silon či tak, aby ty mikro chloupky z vaty vzali ven z vývrtu.
Já vatou končím, na loveckou střelbu to nemá vliv :) .
Do 458win by mi možná vlezl takto odličovací tampon celý :wink: , až dojde vata zkusím.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovak> do 458 by se ti vlezl i tampon od manzelky :) :) :).

Jinak ten "mosazny konec s cudlikem" na vyterak, pokud je to to, co myslim, neboli koudelnicek, neni nic tajneho, driv snad byl k mani i u nas, dnes uz ho nevidis, ale treba v Anglii jsou bezne k mani v obchodech. Nejprve jsem mel nejake od Kynoche, ty to maji od 375 nahoru (coz pro tebe OK :)) a potom, co jsem zjistil, ze je to skvely, dokoupil radu i na mensi raze od Westley Richards, stejne to pro dela jedna firma pro vsechny. No a motam na to neco, co se jmenuje Rifle Clean, a dodava to firma Napier. Je to takovy pseudopapir, zadna vlakna nic, zato skvele cisti/saje/odmastuje a povrch ma takovy hrubsi, takze dobre prilne k vyvrtu.
Btw. se da namotat i na normalni kartacek, bez toho koudelnicku.
Ja jsem trochu uchyl, mam vyteraky s kulickovymi lozisky, a phosphor bronze kartacky taky z Anglie, protoze jednak skvele cisti a jednak vydrzi bez zmeny prumeru vic nez jedno protahe laufem, na rozdil od tech, co se prodavaji u nas, ale i v Nemecku nebo Rakousku. Ja mam t flinty proste rad :))
Ale asi to nemusi byt jen Anglani, videl jsem v obchode vercajk od nejaky americky firmy, a vypadal stejne kvalitne. Ale netestoval jsem.
Jinak jsem trochu OT, pardon, a dalsi pripadne info v pripade zajmu asi SZ.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Steyer »

Pánové, moc sem už nechodím, ale zakopl jsem zde právě o tohle . .... móóóc jsem se pobavil.
Hlavně poslední příspěvek je dost slušnej :D :D :D :D :D :D
Neodolám a také si přiložím polínko:

o.b. Mini Pro Comfort 16 ks
" ........O.B.tampony se stočenými drážkami byly speciálně vyvinuty tak, aby účinně vedly ..........."

Tyhle mají i provázky na protahování a dokonce i stočené drážky ....
:D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové taky to čtete na záchodě.Jáké to má,ale stoupání :lol:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Georg.H »

12" :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od Tommy »

Záleží na stáří laufu :D , u těch větších je stoupání i 15".
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: uvízlý hadr v hlavni

Příspěvek od fesoj »

Koukám, že ať se bavíme o čem chceme, nakonec stejně vždy skončíme u toho tématu č.1 :oops: - a to jak mladí erotici, tak my staří sklerotici :!:
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět