koupě brokovnice

Vše o brokovnicích
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Sam si ho asi pořidim v kulobroku...
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

Finnclassic vypadá dost dobře, chtělo by to zkusit...

Jen tak jsem na NETU narazil na kozlice od turecké firmy Hatsan, kozlice OPTIMA vypadají slušně, cena 9898,- s čokama, ve dvanáctce.

Má ji nědko? Jaké jsou zkušenosti? Např. vzduchovky a pumpy od této firmy jsou dost kvalitní.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Tukan:
Já osobně mam Zabalu, hlavně z toho důvodu, že ze zbraní ve svý kategorii mi nejlíp seděla... S tureckejma bohužel zbraněma nemam zkušenosti, mam kamaráda puškaře a ten je dost odsuzuje, říkal mi, že jsou dost poruchový, ale zase na druhou stranu to v podstatě říká o všech zbraních, který nevyrobil browning a nebo bereta... :lol: On mi říkal, že dobrej poměr kvality a ceny má právě ruskej bajkal, že ty zbraně vydrží, ale vzhledově nejsou nic moc... Občas je u nich potřeba doladit zavírání, ale je potřeba aby to dělal někdo, kdo má s tim zkušenosti, jinak je to horší než lepší... Závisí, kolik by jsi za tu zbraň chtěl dát a kolik asi patron by jsi chtěl ročně vystřílet...
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

To zatím nejsem schopen posoudit.
Váhám v podstatě mezi tím jít zítra koupit to již zmíněné ZH v 16 ve výborným stavu z pozůstalosti za 3500,- s tím že ho buď pak prodám, nebo si ho nechám třeba na hony, nebo šetřit a radši koupit něco už dobrýho. Chci spolehlivou normální, pěknou zbraň. Nic extra. V obchodě mi prodavav jako začátečníkovi nabídl Browning v ceně 45000 se slovy, že v podstatě všechno ostatní kromě Beretty je ?mějd. :? Pro začátek se mi zdá dost dát třeba i 25000 za takovou Bettinsoli. Prostě normální brokovnice, univerzál,která bude ?lapat a trošku i vypadat. Bajkal je mi nějak proti srsti. Existuje nějaká varianta??
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

A z toho ZH jsi střílel??? (Mylsim z toho konkrétního, který máš možnost koupit) Ví? jaká je to série??? Má už alespoň takový ty leptaný rytiny??? Pokud je to ta řada 200 a nebo 100 tak já bych do toho asi určitě nešel... Tam je dost velký nebezpečí, že začne zlobit spouš»ovej mechanismus a když zmáčknež spouš», tak Ti vyjdou obě rány současně... :?
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

Zítra podám hlá?ení o co přesně jde, prej je to serie 200 , ale na netu jsme takovou ani Nenašel, jen nějakou 221. Střílet bych z ní mohl až po koupi, před tím ji jen vyzkouším na prodejně. Dle referencí je v dobrém stavu ale ............ kdoví jak s ní zacházeli. |To nevím hlavně jsou prý O.K.

Možná se pro jistotou zajedu podívat do Kozapu na tu tureckou Optimu. Nevím, no.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

U brokovnice je strašně důležitý, jestli Ti sedí, pokud Ti bude sedět, tak se s ní budeš trefovat a pokud Ti sedět nebude, tak s ní netrefí? nic a je úplně jedno, jakej je to výrobce a nebo, jak vypadá... Nejlepší zkouška je, když zavře? oči, dá? si jí pohodlně do ramene a otevře? je, pokud vidí? jen mu?ku, tak je to ideální, ale pokud vidí? celou žínu, tak je to špatný, to pak budeš nadstřelovat...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Tukan, už to nemohu vydržet, tu diskuzi, tak se připojuji také. Myslím, že si musíš ujasnit, co vlastně chceš. Původně jsi chtěl brokovnici na sportovní střelbu do 30-ti tis. peněz. Teď uvažuje? o koupi ZHáčka v r. 16/70, asi řádově za 6-7 tis. Na sportovní střelbu na letící terče potřebuje? kozlici ráže 12/70, nejlépe jednospouš», stačí vytahovače. Jako začátečník si musíš vyzkoušet, jak ti střelba půjde a třeba zjistí?, že to není ono, že tě to nebaví, že ti to nejde a já nevím co ještě. Nebo budeš od počátku střílet dobře a chytně tě to / takový střelců od boha je ale málo /. Na začátek je úplně postačující ruská brokovnice. Pokud ti střelba půjde a bude tě bavit, za dva roky zjistí?, žes tu rusandu intenzivní střelbou " vykřápal " a pořídí? si renomovanou značku, která bez problémů vydrží tisíce výstřelů. Pokud nechceš investovat cca 12 až 16 tis. korun do nové rusandy, kup starší za 5-6 tis., by? dvouspouš»ovou. Na trap bude mít krytí dobré, pokud bys chtěl střílet lov. kolo, nechej puškařem uřezat hlavně u ústí a bude to skeetovka. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

Jo, jo nejdřív jsem chtěl něco už lepšího, jenže jsem si uvědomil že si to střílení nejdřív musím o?ahat, že se nedá usuzovat ze dvou hodin střelby.... proto chci něco za pár korun, až si nemusím pořád půjčovat flintu od kamarádů a až pak, když to půjde, koupím něco pořádnýho.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

No Optima bude asi problém. V Kozapu mi dnes řekli že Optimy nemají a výrobce s nimi od začátku prázdnin vůbec nekomunikuje. Sám jsem o ní uvažoval, ale tohle mne odrazuje.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Kdybych byl v tve situaci, rozhodl bych se pro Baikala. Ty flinty jsou festovni a trefujou taky dobře. U nas si ted tri chlapy koupili Baikali takze vim jak vypadaji ve skutecnosti a ne jen z fotek z netu. Na netu na fotkach vypadaji divne ale kdyz jsem je drzel v ruce a prohlizel tak vypadali slusne. Nekteri rikaji ze je to kovarska prace a ze misty na pazbe jsou nedodelavky, ale to ti kazdy puskar spravi..
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já sám také I?ku zvažoval a už jsem jich v několika prodejnách několik držel, jak v normálním tak sporting provedení a byla to celkem katastrofa. většina těch flint byla jak ručně ukovaná, většinou ne?ly pořádně zlomit natožpak zaklapnout. To i má první brokovnice také I? ale starší 16 a bez vyhazovačů, byla dílenským zpracováním proti těm současným jak nebe a dudy ve prospěch té staré. A i ZH 321 16/16 co jsem letos prodal bylo mnohem lépe zpracované a to už ani nemluvím o přes 40 let starém ZP 49 s vyhazovači co mi ještě zůstalo a zůstane. takže já osobně prozatím I? zavrhl, leda že bych narazil na nějaký vyjímečný kus. A zatím zvažuji právě to co tu již bylo zmíněno a to buď Fair nebo Finnclassic případně sehnat nějakou starší Berettu nebo Browning. Jen se mi nějak nedaří do 30 tis sehnat starší Ber nebo Bro aby to mělo i výměnné choky. A Bettinsoli jsem taky už tak nějak zavrhl protože ty dvojstřely jsou poměrně u Betinsolek časté a to i občas v nezahřátém stavu.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

Tak jsem koupil to ZH, je to řada 221 v 16 dá se říct v poměrně slušným stavu, zítra ho testnu na trap a uvidíme. nechám si ho na hony. když bude fungovat...... Několik kozlic jsem si v prodejně ohmatal a vyzkoušel, nechal si poradit. už vím na co šetřit.

Marocchi zero 3. cena 35 tisíc, čoky kufr, moderní design, krásné zpracování.

Za rok rozbiju prasátku :D
Tukan
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: ned 12.8.2007, 20:03

Příspěvek od Tukan »

Tak jsem koupil to ZH, je to řada 221 v 16 dá se říct v poměrně slušným stavu, zítra ho testnu na trap a uvidíme. nechám si ho na hony. když bude fungovat...... Několik kozlic jsem si v prodejně ohmatal a vyzkoušel, nechal si poradit. už vím na co šetřit.

Marocchi zero 3. cena 35 tisíc, čoky kufr, moderní design, krásné zpracování.

Za rok rozbiju prasátku :D
Odpovědět