Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

U toho Barneta bych se ještě zmínil o spouštěcím mechanismu.Dal jsem to puškaři,aby zjemnil spoušť.Vrátil mi to se slovy, že s blátem nic dělat nebude,prej by z toho udělal akorát samostříl.Celé by to musel vyrobit z jiného materiálu.
Od Excalibru jsem měl 4 kuše,Vixen,Phoenix,Exomax,Equinox.Equinox se bez šňúry nedal natáhnout,byla to silná kuš,kterou jsem nevyužil,střílet se dalo pouze do neoprenu,jinak tahat šípy byl opravdu zážitek.
Ale jedničkou je pro mne stále TenPoint,pro časté střílení vyrání i reflexní kuš GT Magnum.Hlavní předností u těchto kuší je bezpečnost.Automatické zajištění při nátahu a několikeré jištění..,jedna pojistka klasická,druhá pohotovostní ,která se zmáčkne těsně před výstřelem a pojistka proti vystřelení bez šípu..,která je dost důležitá.Navíc spoušť u těchto kuší je optimálně tvrdá,u Excalbru jsem si občas výstřel strhl.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

Já mám barnett delta storm a jsem absolutně spokojený. Je to jediná skládací kuše která je na trhu. Má nátah 165lbs což se mi jeví jako dostačující. Optiku mám vari zone a střílí s chirurgickou přesností. Spoušť i pojistka fungují precizně. Hlavně ta skladnost je praktická. Já bych neměnil. Možná jiné modely jsou horší ale delta storm je prvotřídní přesná a spolehlivá kuše. Navíc ta skladnost.
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

Co chceš na to říct? Je to prostě Barnett :D
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kuše

Příspěvek od fesoj »

Jediná skládací kuše = jediná kuše vhodná na pytlačení. Pokud se mýlím, jaké jsou její jiné výhody ?
Kritériem pravdy je praxe.
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

To že čekáš s každou střelou co se stane... pytlačit s tímto ??? Nu bože chraň nás :-DD
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Nerad se opakuju, ale Barnett je šunt a nechtel bych ho ani zadarmo. Pokud ho koupis jetej za par kacek na občasny placani na zahradu a mas rad adrenalinovy sporty, tak ok. Pokud chces kvalitni kusi za slusny penize, tak Excalibur, pokud chces dat vic, tak Tenpoint, i kdyz musim rict, ze me nijak Tenpoint neuchvatil, ale kvalitni kuse to je.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

EXC neznám neměl jsem ho. Ale je dosti předraženej a je neskladnej. Pokud by byl barnett šunka tak by nebyl tak masivně prodáván. Každý si chválí to co má. Já jsem s ním spokojený. Do 2 minut nachystán k střelbě, díky vari zone chirurgická přesnost do 30 metrů a přesný do 45m. 165lbs nátah plně stačí. Rozhodně nechystám koupit něco jiného. Pokud bych kupoval novou kuši tak zase pouze delta storn. Do EXC. nejdu. Jedině, že by začal vyrábět také skládací model o výkonu cca 180 - 200lbs. Ta skladnost je pro mne důležitá páč dojíždím na střelnici a dle zákona o zbraních zbraň musí být skryta. A nechci tahat nějaký mega kufr. :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kuše

Příspěvek od fesoj »

To Hanyking - omlouvám se. Neuvědomil jsem si, že i na výkonnou kuši se vztahuje ustanovení zákona o skrytém nošení zbraně.
Kritériem pravdy je praxe.
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

Když sundáš teťivu, je to stále zbraň či jí můžeš volně přenášet?
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Já myslím že ano...,neboť i při vytaženém závěru je kulovnice stále zbraní..
V tomhle jsme papežtější než papež...,chodím přes ulici na zahradu trénovat a nosím luk v obalu..,20m...
Navíc v zákoně je uvedeno,že se nesmí střílet tam,kde mužete ohrozit..,no a to je prakticky všude..,krom kryté haly.
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

Tak ted v tom mam uplnej gulas. Chtel bych urcite kladkovou kusi, na lov.Sportovni strelba me nijak nelaka.Barnett uz jsem teda zavrhl a tenpoint je nad ramec mych financnich moznosti.Doufam,ze se najde nekdo s nejakym jinym tipem.vazne se mi libi stryker 380 od bow techu ma s tim nekdo nejake zkusenosti???Urcite nebudu kupovat kusi v cr je to min o 10000kc drazssi nez kdyz si ji necham poslat z USA. tak Vam dekuji a cekam na posledni tip,protoze uz se nemuzu dockat,az sip zasvisti vzduchem,ale nechci se unahlit.Doufam,ze nevyvolam prilisne spory.
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

Díval si se na TP TURBO XLT, PHANTOM CLS ?
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

BowTech Stryker StrykeForce Crossbow to se mi libi.Jdu se podivat na ty tenpionty
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

tak tp turbo neni tak drahy ale prijde mi zbytecne mit na kusi elekricke natahovani tetivy,jinak ta druha uz je moc draha.Ale diky za tip
Ben
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.9.2011, 7:22

Re: Kuše

Příspěvek od Ben »

Odpovědět