Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Tak jak to včera dopadlo... Před 9. hod. jsem zaslechl funění a mlaskání v bučině pod posedem a zanedlouho se mi tam vykolébal tučný kmotr jezevec. Střílet se nedalo, i když byl na pár kroků - pořád pochodoval těsně podle kraje lesa a vždy mezi námi byla nějaká ta větev, takže jsem neriskoval a protože na frajplac nevylezl, protentokrát to vyhrál. Za pastvinou, u které sedávám, je les z kterého zpravidla prasátka přicházejí a v jeho cípu, vzdušnou čarou asi 600 m od mého posedu, je kazatelna, u které má vnadiště kolega ze sdružení. Teď tam delší dobu nechodil, protože nejčastějším návštěvníkem těch končin byl zpravidla hovězí dobytek, ale včera měl asi už lovecký absťák... Ve 21.50 tam padla rána. Za moment druhá a pak ještě třetí. A na závěr těchto manévrů třikrát úpěnlivě zabučela kráva... Jsem hrozně zvědav, co se tam odehrálo, vím zatím jen to, že o pomoc mé feny při dosledu nepožádal. To bučení mohla být jen náhoda, i když jinak bylo celou noc ticho - jenže náhoda je vůl...
Po delší době jsem se dovolal MH a teď už jsem v obraze. Ta bubnová palba patřila rodince psíků v počtu 4 kusů, z nichž jeden byl uloven. A zřejmě vzbudila krávu, která se rozhodla žalovat světu, že jí odpoledne odvezli tele. Ještě že mé černé myšlenky nebyly naplněny. Takže večer znova na stejné místo. Kdo si počká, ten se dočká.
Kritériem pravdy je praxe.
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

Predevcirem jsem byl ze svarou v lese,a sededeli jsme u pole kde je zaseta jar.repka zasedli jsme 21 30 h.a po 10 min nam jdou
prasatka naproti z pole ,nechapave jsme na sebe koukali proc za uplnku jdou do lesa ktery je maly a vetsinou v nem neprespavaj.
prisli na dostrel,a bachna jistila a 1 sele se otocilo na lacku a padla rana a se zustalo v ohni.Davame 10 min a jdem se podivat .
Sele uplne cerne a mala hlava a slecha a uz nam to je jasne 1 zemedelec tam na vetnasky prasata a ty utikaj do pole
a tak se skrizily a tohle z nich vzniklo je to uz 5 rok co tam jsou a tak on ma krizence,ale mi v lese take bachna byla divocak :?
Nakonec jsme zjistili ze tam kolega krmi v tom lese a 3x mu to sezrali a tak se tam sli napapkat znova.
Svagr me odvezl domu a ja vzal veci do lesa a vyrazil take,prijel jsem ke krmelisti 22 45 h a koukam z dalky na kemeliste a
nic nevidim tak jdu.Pridjdu ke kazatelne a vylezu 4 sprincle a koukam na krneliste a tam neco vydim,beru dalekohled a
vidim 7 prasat 4 vetsi 3 selata tak 15-20kg.museli prijit se mnou jinak nevim museli by me slyset.
beru zbran a namirim,ksakru musim jeste vis tak o 3 sprcle.beru dalekohled a koukam co budu levit a v tom se selata zacli
postuchova a trada pryc a ostatni za nima,tak jsem vzal zbran ze se treba nejaky opozdi ale nic tak snad jindy.Mam na
hromade kukurici a jabka plevy a mic jim to nejede ted jdou hlavne na masicko zizalky a td.
PTB
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 18.10.2007, 7:57

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od PTB »

Tady by měla zasáhnout "vyšší moc"! :shock:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

A nezasáhne.Bohužel.Degenerace neni jen u černé,ale už i u mufíků.Ty chceš pustit bažanta a nebo koroptev a vyplníš spoustu papírů,ale tohle většinou zůstává bez povšimnutí.
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

To mate pravdu dokonce se jich par str.ale nic,jen rekl jak nekoho chyti tak ho zmlati a zazaluje atd. a couraj tam porad
ted si vemte ze jich mel 25 ks. tak si umite predstavit ty skody,je stesti ze ty co maj ty pole tak skody neresi,odvazi
tam slepicinec ze slepicarny a ty pole k tomu patri tak tam neco pestuji pro slipky.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Zákon na tohle pamatuje a jistou možnost poskytuje...
Chovatel totiž uprchlé kusy bezodkladně za ploty vrátit musí -
a když to nechce či nedokáže, je povinností myslivecké stráže
ty uprchlíky odstřelovat, genofond naší zvěře ochraňovat !
Kritériem pravdy je praxe.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Tak jsem se včera zučastnil první letošní nahánky a zároven vyzkoušel novou "nahánkovou " flintu-IŽ 308. S flintou jsem se moc nezžil a musím říct,že opakovačka ja na tohle lepší. Pod nohama mi běžel jekonečnej vlak černé a já jsem dokázal střelit jen jeno z rudlu a po zbytek vláčku jsem hledal náboje po kapsách a když jsem našel,tak jsem pro změnu nemoh vytáhnot z hlavně prázdnou nábojnici:? Za nahánku jsem vystřelil 8 náboju a z toho střelil jen dvě prasata,jedno postřelil a následně dohledal,postřelil a nedohledal nuflonku :( a zbytek uspěšně minul..
No IŽ pujde asi z domu a nebo zustane jen na dosledy.Pejsek pracoval supr....
Střelilo se 14 prasat,asi 6 sik a nějaká mufloní zvěř.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Michal S »

Nechci do tebe nějak rejpat ale pokud vim tak naháňka je v česku povolená jen u černé zvěře. Jestli to není pravda tak mě omluv protože všechno mam vyčtený z 10 let starých knížek.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

No nevím,ale holá mufloní a vysoká se střílí na nahánkách snad všude.Nevím jestli je to povolený nebo ne,ale každopádně jsme na nástupu byli seznámeni s tím co se loví a tohe se každý drží.Opravdu nevím jestli je to povolený,ale myslím že jo. I když tahle honitba je soukromá a pantáti si tamtak trošku loví a dělají co chtějí.Loví se tam určitě víc než je povoleno,ale to tu nechci a nebudu rozebírat-tohle se děje skoro ve všech soukromejch honitbách a mě do toho nic není,takže bych to nechal plavat....
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Skalák »

v Zákoně o myslivosti se momo jiné praví :
Hlava V
Zakázané způsoby lovu
§ 45
u) lovit na společném lovu zvěř spárkatou kromě laní a kolouchů jelena evropského a jelena siky, muflonek a muflončat, selete a lončáka prasete divokého; tento zákaz se netýká lovu v oborách,
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

O weekendu mi to nedalo a byl jsem se podívat venku, měsíček jasně svítil a tak jsem seděl u našeho nekonečného lánu kukuřice. Prasátkám se při měsíčné noci nechtělo z kukuřice ven, jednu chvíli jsem je měl snad na 10 metrů, ale ven na volný plac se jim nechtělo. No volný plac - polní cesta a jedna posekaná lícha :( Ale v pátek při měsíčku táhly husy, byl to hotový koncert, to jsem už hodně dlouho neslyšel, bylo jich ohromné množství, poslouchal jsem je snad hodinu a půl. Úlovku jsem se nedočkal, ale zážitek s husím tahem moc pěkný.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od motolada »

V rychlosti:V sobotu čekám na černou mimo les(vinohrad),21:30 lámání popojdu o 60m k lesu,nic.
Vracím se zpět,kvíí kvíí-aje to tady radostí se usměju a valím se podívat po těch 60m vidím asi 15 kusu na 200m.
Černý vlak jede z lesa do řádků,nezastavuje rozhoduju co teď,na horizont nestříím.
Nadbíhám jim do leva nic nevidím řádky neprošly,vracím se a jdu nahoru za nima,nikde nic sakra.Obcházím asi 2ha vinohradu.Už je vidím utíkají řádky neztínám než se rozběhnout kolem řádků nahoru za nima neztíhám je mizí v navazujícím lese a kukuřici,srdce v krku,plíce na dranc propocené vrstvy oblečení,odkládám věci vyslékám se v -5 chládnu.....
No je ten lov zábavný :lol:
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 151
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od pultik »

Vcera v deset vecer vychazka do lesa na prasatka. Prijdu k udolicku cca 2ha zarostle strane, na jedne strane les a na druhe pole.Oblekam se do vaku a sedam na zem na hranu strane, pole a mesic za zady.Po cca pul hodine usinam. :D Budim se o pul druhe vsude okolo sedivak teplota minus 1. Zacinam balit a v tom od lesa primo proti me sest loncaku 150m a cely rudl jede primo ke me. Zapnu bod kleknu si a uz si je rovnam jenze trava je vysoka tak cekam. Vylezou stran a jdou na pole cca 15m ode mne.Padne rana prase v ohni a zbytek rudlu odbiha cca 50m a jisti. Lovecka horecka v plne parade a tak mi prebyti trva nekonecne dlouho. Prasatka se davaji do pohybu a tak si dalsi nocni ranu odpoustim.Loncak 35kg vyvrzeny streleny zebro a lopatkou ven. 308Win norma oryx. Buhuzel slo na prodej tak nemam foto ucinku. Dekuji Diane za sve uplne prvni prasatko.
Lovu zdar Kamil
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Petr1970 »

je to tak napůl, ale tento víkend sme 2 dny jezdili do Chlumu.. ráno kolem 7, po rozednění zadem do Chlumu od JHradce, u silnice 20-40 kohoutů a slepic... házet kameny z okna tak lehnou...:-)
prý je to normál... asi maj děravou bažantnici :-)
do toho asi 5 srnčího, zahnutý zobáky číhající na stromech nepočítám... za 2 jízdy autem do jižních čech sem viděl víc zvěře než za měsíc chození na vysočině :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Misak »

CHtel bych podekovat klukum z Frymburka a okoli za pozvani na nahanku,a pekne ubytovani v hotelu u kupce kde se o nas
dobre starali.moc se nam tam libilo,jsou tam skvela parta lidi
co myslivost berou vazne a umi se bavit diky Dane,Jirko,Venco,Pepo a zbitku zdruzeni dik Michal :D
Odpovědět