Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Špalda »

Jak to máš daleko k Řehákum do Česke Třebové. Ti mají komplet nabidku, připadně po tel. domluvě ti sestaví to co si představuješ ( typ pažby versus ráž)
tartuff
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.8.2012, 17:04

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od tartuff »

Taky daleko. Jsem z Berouna.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od trapa »

Tak sedni do auta a kousek popojed. Kdyz nejsi schopen hned v uvodu napsat odkud presne jsi a zbytecne tady zatezujes vlakno a lidi. Sedni si za internet a pouzij gůgl a pak si to vytelefonuj. Jaky je v tom problem?
tartuff
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.8.2012, 17:04

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od tartuff »

Nechápu proč se obtěžuješ a odepisuješ. Když ti můj dotaz vadí, tak ho ignoruj. Jaký je v tom problém?!? Na internetu samozřejmě hledám! Ale bohužel se mi nepodařilo najít prodejnu v mém okolí, která by na prodejně měla celopažbený model, a protože vím, že je i plno obchodů, které nemají e-shopy, tak jsem vložil dotaz na toto forum v domnění, že se zde dočkám rady, která by mi pomohla! Takže pokud o něčem víš budu rád, když mi poradíš, ale pokud ne, nebo mi nechceš poradit, tak se prosim zdrž odpovědí! Děkuji.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od kojot »

Zavolej Procházkovi do Rakovníka- Zbraně Terč. Rösslery tam má, celopažby také.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od kounek »

Špalda píše:Jak to máš daleko k Řehákum do Česke Třebové. Ti mají komplet nabidku, připadně po tel. domluvě ti sestaví to co si představuješ ( typ pažby versus ráž)

Sestaví ti opravdu co potřebuješ, klidně když budeš chtít kratší provedení hlavně bez mířidel a oni to nebudou mít originál skladem, tak ti ji svépomocí zakrátí, flexkou odříznou hledí a načerní ti místo řezu sprejem... Řeháky už nikdy více...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
tartuff
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.8.2012, 17:04

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od tartuff »

ok, zkusim Procházku na tvůj popud. Koukal jsem na jeho e-shop a tam o rossleru neni žádná zmínka. Tak mu zkusim cinknout, když rikas ze ho tam ma ;) Diky
Martin H.
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08.3.2010, 21:28
Bydliště: Západní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Martin H. »

Zdravím, rád bych se zeptal všech majitelů Resslerů jestli nemáte problém s vytahováním závěrtu, slyšel jsem od jednoho majitele, že s tím má tento velký problém.

Jedná se o toto:
Zbraň koupil novou a po 2 letech používání se mu stává, že při rychlém přebíjení závěr vytáhne a ten mu doslova zůstane v ruce. Prý je problém v tom jak se závěr vytahuje přes spoušť. Zbraň má v levostraném provedení. Já mohu říct jako spokojený majitel Ressleru Titan 6 Exl. v raži .308 Win pro praváky, že po 2 letech v tom žádný problém nevidím, mám s ní vystřeleno okolo 100 ran a zbraň funguje tak jak má a jsem s ní maximálně spokojen.
Děkuji za všechny odpovědi a věřím že to je snad vada jednoho kusu a naše "kvéry" nám budou i nadále dobře sloužit.
S pozdravem Lovu a lesu ZDAR Martin H.
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Špalda »

Rosslera mám v LH 8x57JS a vytahnout závěr při přebíjení se mě ještě nepodařilo. Ale mám dojem že to tady už někdo psal. Mám z něj vystřeleno něco přes 200ran a bez problému
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od fori »

Tak jsem si o víkendu přivezl Titana v provedení Goiser Lux a ráži 7x64. Už od pohledu pěkná a elegantní flinta. Když jsem ji vzal do ruky, aniž bych zalícil, připadla mi pažba špatně padnoucí do ruky (hlavně v místech krku a pistolové rukojeti), když ji člověk nedrží jako při střelbě. Ale to jen do okamžiku, něž jsem zkusil zalícit. V ten okamžik mi přišlo, jako by pažbu dělali podle mé ruky. Perfektně se drží a i při rychlém hození do ramene, padne velmi dobře. Zkusil jsem z toho dát jednu ránu a střílení je s tím pohodlné s příjemným zpětným rázem (do teď jsem střílel se ZKK v 30-06 a to ,především do terče, byly slušné kopance). Ale abych jenom nechválil, se ZKKčkem jsem byl zvyklý střílet z pravého i levého ramene, jak bylo třeba. Ale s touhle pažbou se na levačku asi nesrovnám. Musím se k tomu kroutit jak had, abych viděl do optiky. Budu se muset naučit, točit se na posedu, podle toho jak zvěř vytáhne. Jinak kupoval jsem ji u výše zmiňovaného p. Kydlíčka v Přešticích a vyšla o téměř 5000Kč líp, než kde jinde. Jinak jsem se v obchodě setkal s velice ochotnou obsluhou. Takže, aniž bych chtěl dělat reklamu, pokud někdo z vás o této zbrani také uvažujete a chcete ušetřit nemalé peníze, můžu jen doporučit.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Lukajs »

Dobrý den , v Pátek jsem si přivezl domu novou kulovnici Rossler Titan 6 Goiser v ráži 6,5x55 SE .. všechno bylo v pořádku až jsem si všiml že při nabití patrony do komory a jejímž následném vytažení se na kuli objeví škrábance. Náboj de do komory zasunout bez problému. ... Setkali jste se s tímto problémem taky už někdo ? Může to mít nějaký vliv na přesnost ?
http://lukajsik.rajce.idnes.cz/6,5x55_SE/#IMAG0141.jpg
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: 6,5x55SE

Příspěvek od milan »

S největší pravděpodobností jde o poškození střely o hranu nábojové šachty závěru, nebo pokud je to zásobníková verze, může to být i o zásobník, ale to nebývá tak velké poškození.
Zkus zasunout náboj do komory ručně přez vyhazovací okénko a pak zavři závěr (půjde to tíž). Otevři jej a koukni na náboj.
Pokud je OK, je to jak jsem uvedl shora.
Pokud i tehdy bude škrábanec na střele je to asi otřep v komoře u náběhového kužele.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: 6,5x55SE

Příspěvek od Lukajs »

Děje se to jenom když nabíjím ze zásobníku ... přez vyhazovací okénko je patrona neporušená ... KDyž jsem se teď pořádně díval tak je vidět přesně kde se ta patrona odírá ... je to zřejmě ten náběh do té komory hned za zásobníkem taková šikmá plocha lehce zvedlá nahoru ... Dá se stím něco dělat ? Může to časem samo přestat opotřebením ?
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od pufr »

Typická stopa po "energickém" pohybu náboje v nábojišti - u samonabíjecích zbraní normální jev. Zjistit, která hrana stopu vytváří, s citem "strhnout" = udělat na hraně rádius cca 0,5 mm a Dremelkou zaleštit (vyzkoušet samozřejmě několik druhů střeliva - pozor na bezpečnost při případné manipulaci s "ostrými" ve zbrani :)
Pufr
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím .. dneska po nahánce kde mi Rossler docela zmoknul .. a i přez to že pažba byla ošetřena olejem .. se mi na povrchu dřeva začli dělat jakýsi chloupky dřevěný ... Je jich tam požehnaně .. máte stím někdo zkušenosti ? Jesli to zmizí samo ?
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Odpovědět