Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jestli to dělá tymney nevím, zkus mrknout na ten recknagel- na M98 spouště dělá to vím jistě. Na všechny ZKK se dělaly z výroby spouště dvě - obě byly součástí dodávky a šly s každou flintou, jedna s napínáčkem- hranol s vnitř.spouští napínáčku, jedna bez - klasický tvar. Na obou podle mě půjde délka chodu odladit. Jedná se o podepřenou spoušť, kde není riziko spadnutí ze spoušťového ozubu (netlačí na ni přímo v ose pružina úderníku). Chtělo by to vidět, teď doma žádné ZKK bohužel nemám.
Ideál by byl tam strčit originál ZKK bez napínáčku a trochu si stím pohrát, nebo to někomu svěřit. Zavolat třeba Zendlovi, uvést ho do obrazu a poradit se co s tím. nevím jak to máš daleko do Daskabátu :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od duch Pampuch »

Dik, na recknagel mrknu, ta druha spoust bez napinaku je absolutne strasna, bez kladiva a pilniku se neda nastavit nic a ma desnej propad. Byl by jsi schopen poradit, kdybych ti poslal fotku toho spoustaku? Zkousel jsem uz nekolik puskaru a bohuzel mi vsichni rekli, co je timney a proc se mi nelibi napinacek a ze vlastne jde jen o loveckou zbran... :(
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od nimrod nimrod »

OK, pošli mi to SZ
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od ridgeback »

Mám dotaz ohledně kulovnice CZUB 527. Šlo by na tento závěr dát 22-250Rem :?: Dík
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od duch Pampuch »

ridgeback píše:Mám dotaz ohledně kulovnice CZUB 527. Šlo by na tento závěr dát 22-250Rem :?: Dík
Bohuzel ne CZ527 je stavena na male naboje, ma kratsi zasobnik, mensi prumer zaveru.... na 22 250 je dobry zaklad zbran v razi 243W, 308W...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 539
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od xHonza »

Když už se tu řeší přestavby, tak taky položím jeden dotaz. Z jakých ráží se dá vyjít při stavbě flinty v 6,5x55? Když jsem to jen rychle prošel skrz shellholdery od Lee, tak mi vlastně nic nevyšlo...

22 Savage, 30/30 Win (30 W.C.F.) (ty jsou ale spíš ve " zlamovačkách", nebo "pákovkách")
219 Zipper, 25/35, 7 x 30 Waters, 300 Savage, 375 Win, (to je samý pro evropu těžký nestandard - tj. skoro k nesehnání)
7.5mm Schmidt-Rubin, 7.62 x 53 Arg. Mauser (ráže z vojenských bříz, tzn. postavit naprosto komplet, vč. pažby)

Má někdo nějakou zkušenost?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
gunar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.9.2007, 12:58
Bydliště: sk

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gunar »

zdravim mam otazku. vyraba lothar walter vymenne hlavne pre sauer 202? alebo ktory vyrobca hlavni by mi vyrobil hlaven na sauer?
SAUER 202 8x68S
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Shiva »

xHonza píše:Když už se tu řeší přestavby, tak taky položím jeden dotaz. Z jakých ráží se dá vyjít při stavbě flinty v 6,5x55? Když jsem to jen rychle prošel skrz shellholdery od Lee, tak mi vlastně nic nevyšlo...

22 Savage, 30/30 Win (30 W.C.F.) (ty jsou ale spíš ve " zlamovačkách", nebo "pákovkách")
219 Zipper, 25/35, 7 x 30 Waters, 300 Savage, 375 Win, (to je samý pro evropu těžký nestandard - tj. skoro k nesehnání)
7.5mm Schmidt-Rubin, 7.62 x 53 Arg. Mauser (ráže z vojenských bříz, tzn. postavit naprosto komplet, vč. pažby)

Má někdo nějakou zkušenost?
Asi chapu extremne pomalu, ale mohl bys mi vysvetlit vztah informace shellholderu versus stavba flinty???
Jedine co potrebujes je zaver (pouzdro) ktery zamysleny naboj pojme a kliku s celem zaveru o dostatecne velkem prumeru. 6.5x55 ma mit rozmer dna 12.2mm vetsina stejne dlouhych (rozumej, stejne naboje co potrebuji stejnou delku pouzdra zaveru) maji 12.01 coz by nemel byt v tolerancich problem. necela 0.1mm na prumeru. Flinty co jsem zatim privezl (6BR, 6.5/284, 308, 6PPC, 6.5x55, 7-08) maji stejnou kliku, stejny zaver. Spec. pro vyrobce je .30 Bolt face.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Shiva »

gunar píše:zdravim mam otazku. vyraba lothar walter vymenne hlavne pre sauer 202? alebo ktory vyrobca hlavni by mi vyrobil hlaven na sauer?
dobra otazka, ale myslim ze jsi na blbem foru. zeptej se u LW.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1069
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Na tu otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď - SAUER

Pokud se nepletu, tak 202 má koncept výměnných hlavní. Stačí sundat předpažbí, povolit dva nebo tři imbusy ( je to pár let, co jsem ji měl) a vyměníš hlaveň za novou a to i v jiné ráži v ráži ve skupině (medium, Magnum)atd.. Jejich orig. hlaveň bude stát pár stovek Euro a rozhodně ti ji nikdo na koleně ve stejné kvalitě levněji neudělá. Navíc si nemyslím, že by běžná lovecká hlaveň z hlavňoviny od LW byla nějak výrazně lepší než od Sauera.
gunar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.9.2007, 12:58
Bydliště: sk

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gunar »

je mi jasne ze od saueru je to najjednoduchsie ale sauer nema v programe kaliber co chcem /300 RUM pripadne 338 RUM/ takze preto hladam inu cestu
SAUER 202 8x68S
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od tibi1 »

gunar píše:zdravim mam otazku. vyraba lothar walter vymenne hlavne pre sauer 202? alebo ktory vyrobca hlavni by mi vyrobil hlaven na sauer?
pred rokom som pisal tuto otazku do LW pretoze sauer hlavne i ked su mozno dostatocne presne su trapne tenke a maju i vo varmintoch kuzel konturu - trapas jak kazda bezna tovarenska flinta, u sauera na moj dotaz i za super priplatok ze chcem od nich custom lau.....f - mi nasrali LW mi napisal obstrukcie na 2 strany co sa da jenou vetou nakoniec v skratke: maju to na haku a neoplati sa im to a jedine co su ochotní je dodat polotovar s vyvrtom .........a komoru s ozubmi (co je prave ten gro problem) si mam dat vyrobit u nejakeho puskara....buzeranti zasraní.

Ale...Figi mi zohnal nejakeho manika co to dokaze a ktory na S202 uz robil myslim 8X68.....ale potrebuje na zaverecne dopasovanie tvoju zbran a to je pre nas dost otravne a komplikovane i casovo narocne vozit to zo SR do CR. tak sa skontaktuj s Figim, ja este rozmyslam.

PS: len pripominam ze v tvojom pripade pre tvoje poziadavky potrebujes mat zaver s magnum hlavou....ovsem pokial nemas TD202
Naposledy upravil(a) tibi1 dne úte 07.12.2010, 10:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 539
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od xHonza »

[/quote]
Asi chapu extremne pomalu, ale mohl bys mi vysvetlit vztah informace shellholderu versus stavba flinty???
Jedine co potrebujes je zaver (pouzdro) ktery zamysleny naboj pojme a kliku s celem zaveru o dostatecne velkem prumeru. 6.5x55 ma mit rozmer dna 12.2mm vetsina stejne dlouhych (rozumej, stejne naboje co potrebuji stejnou delku pouzdra zaveru) maji 12.01 coz by nemel byt v tolerancich problem. necela 0.1mm na prumeru. Flinty co jsem zatim privezl (6BR, 6.5/284, 308, 6PPC, 6.5x55, 7-08) maji stejnou kliku, stejny zaver. Spec. pro vyrobce je .30 Bolt face.[/quote]

Ahoj Shivo, myslel jsem to tak že shelholder definuje průměr dna nábojnice, ze kterého pak vycházím v úvaze zda je závěr dané zbraně vhodný na její přestavbu na ráži 6,5x55. Délku daného náboje jsem v téhle první fázi shánění informací moc neřešil. Takže s ohledem na to co píšeš platí že závěr z flinty v ráži 308Win (nebo 6BR, 6.5/284, 6PPC, 7-08) je použitelný na přestavbu na flintu v ráži 6,5x55?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Shiva »

ne, 6BR ci 6PPC jsou zavery (pouzdra) kratke, takze pokud budes mit zaver primarne pro tyto raze, tak se ti tam 6.5x55 nevejde. pouzdra zaveru se vyrabej myslim ve trech zakladnich velikostech. (delkach) kdyz nepocitame 50BMG.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 539
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od xHonza »

Dobře 6Br, nebo 6PPC pominu, to je v českých luzích a hájích dost velká exotika. Když ale vyjdu z 243 Win, nebo 308 Win a budu mít dostatečně dlouhé pouzdro závěru a schránku aby pojmuly náboj 6,5x55 (ideálně 85 mm a víc) tak to bude pravděpodobně OK?
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět