Černí rytíři / způsoby lovu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Příspěvek od mischak »

zdravim, copak si cunikum namixoval, ze i pres pach repkoveho kvetu to naslo tak rychle?
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Stačilo pár bochníků chleba a asi pytel rohlíků divil jsem se taky že to tak brzy našli kazatelna je uprostřed lánu na vodoteči tak 500 metrů od lesa.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Nazdarek, tak ja jsem si taky obesel prvni repkove pole u nas, za sest let je to poprve co mame repku. Pred 14 dny byla do puli lytek, ted je po bradu:) Neni moc velke, tak kolem 20 ha, ale ze dvou stran les, jedna strana silnice a pastviny a ¨posledni stranu ma jeden soukromnik brambory :D :D :D To je nastesti uz u sousedu... takze jsem zvedev kolik bude platit za skody, protoze uz ted dva tydny po zasazeni tech brambor tam uz moc nema... Sed jsem si na hranici na rybarskou stolicku a cekal... Jeste za svetla prisly dve prasata okolo 70 kil, v deset prisla bachyyne s markazinama, potom tri loncaci, ti me natahli, protoze prisli do mych zad, a v jedenact vylezla tlupa ta 40 ks. No to jsem uz jedno vybral a a zadarilo se :D Jestli v ty repce budou takle kempovat, nez to posecou, tak to bude zlaty dul............ :) :) :)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Jo jinak to byla bachynka, lonske sele, vazila 45 kg, vodici nebyla. Strilel jsem na 50 metru, chtel jsem pres plece, aby neodesla, ale udelela mi krok, takze predpisova ranka, mezi zebry dovnitr, pres zebro ven, jenom jsem ji musel v ty repce hledat, usla tak 60 metru, dobre barvila, ale kdyz mate repkui po bradu, tak to neni dobry pocit:):) http://album.volny.cz/marek84/browse.ph ... wse_page=0
Jinak jsem si na jinem miste, cca 300 metru od tech brambor, udelal v repce oko tak 5x5 metru, dal jsem tam kostku soli a pytel ovsa, tak cekam az to najdou:):)
Naposledy upravil(a) Marek dne ned 25.5.2008, 17:38, celkem upraveno 2 x.
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Preji ti LOVU ZDAR to já tam dal jen chleba a našli to během 3dnů a nav?těvují to. Včera mě přišly dvě bachyně tak 60kg se 13 selaty za světla krásný pokocháni byli naprosto v klidu je to pro ně bezva kryt.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

v PA vecer jsem zasedl k poli jarniho zita, kde jsem pred par lety ulovil bulkare a doufal, ze by se podobny pruberny srnecek mohl objevit i letos. na posed jsem dorazil jiz celem pozde - kolem 9. hodiny, cestou jsem jiz videl na poli asi 15 ks danciho a srnu. celou dobu se nic nedelo, jen ve vzdali jsem videl starsiho srnce a nekolik dalsich kusu danci.

pred 10. hodinou jsem v lese slysel se priblizovat prasata - za chvili mi do pole vytahl jeden velky kus a jeden o neco mensi, zahledl jsem i 3 mala selata... bylo jasne, ze lovit nebudu, ze se budu jen divat. najedou, ani nevim odkud, byly na poli dalsi 4 kusy cerne, z toho jeden slaby kus cca 3O-40 kg. vsechny kusy byly v pruhu vyssiho obili, ale pomalu tahly k podmacenemu mistu bez vysokeho porostu. prichystal jsem si flintu - rikal jsem si, a podle chvani se mi to zdalo, ze je to slaby nevodici kus, stale o kus dal od ostatnich, od jednoho silnejsiho dokonce odehnany. jake bylo moje prekvapeni, kdyz tento kus vytahl na volny prostor a kolem neho se motali asi 4-5 markazini! kazda z bachyn vodila, jak bylo videt z chovani selat. takze se to tam jen selaty hemzilo. polozil jsem flintu a kochal se pohledem na ne - a byla to pro mne jen dalsi skola, jak moc musi byt clovek opatrny v techto mesicich pri lovu cerne...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Tak, tak jak píše Alda. Mě minulý týden přišel před desátou slabý kus černé pod posed. Zastavil se mi na dvacet metrů v asi tak dvacet centimetrů vysokém máku. Po celou dobu jsem na něho mířil. Pořád mi ale něco říkalo, až nestřílím. Tak jsem Odložil kulovnici a posvítil na něj baterkou. Byla to malá bachyňka se selátkama. Neměla víc než 35kg a selátka mohla mít tak dva týdny a byla úplně potichu. když jsem na ně posvítil, tak se selátka schovala pod ba?ku. Pak se uklidnila a pomalu ode?la do sousedního lánu s řepkou. Druhý večer mi přišel na první pohled stejný kus. Nestřílel jsem, myslel že je to ta samá ba?ka a selata nechala v řepce. Ráno mi volal kamarád, že na tom samém místě ulovil ráno kňourka, vyvržený měl 37 kg. Tak jsem bohužel přišel o prasátko. Ale ikdyž je mi to líto, tak raději tak než ulovit tu bachyňku od selat. Ikdyž to, že je vodící je špatně.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Ahoj všem,
pročetl jsem celé téma, ale to co jsem hledal, jsem Nenašel-Možná jsem se překouknul. :wink:
Potřeboval bych nějak recept na pořádnou ba?tu z kukuřičného zrna(i jiných surovin s ním smíchaných-v?eho je dostatek), kterým bych chtěl krmit v olejce černou zvěř. Nejlépe nějakou voňavku, protože samotné zrno je nezajímá, ani oves. Nemáte někdo takový recept???
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Příspěvek od mischak »

zdravim. Ted jsem zkousel maggi a parada. namacel jsem cele klasy ale i jen zrno do nadoby a zakapat a nechat chvili odlezet. do 5 metru okolo vse rozrochrany
JARDA30-06
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: pon 07.1.2008, 12:29
Bydliště: Manětín Plzeň-sever

Příspěvek od JARDA30-06 »

Se?eň si ryby,nebo odpad z rybárny,nasekej to na kousky a buď to nech trochu zasmrádnout v soudku,nebo prosyp kuch.solí a poházej s tím vnadiště.Jak se ferdové naučí chodit pravidelně,tak jim obden pohoď.Černou i lišky rybina neuvěřitelně přitahuje.Jeden kolega ze sousedního sdružení používá kousky uzenáče a údajně to na ?tětináče funguje taky-osobně jsem ale nezkoušel.Já mám úspěchy s prosolenou a "voňavou" rybinou+nějaké obilí,nebo kukuřice a solí nešetřit.
CZ550LUX.30-06Sprg MEOSTAR R1 7x56RD
ZKK600.270Win ZEISS JENA ZF8x56M,ARTEMIS2000 6x42
ZKM451 .22LR BUSCHNELL 4x32
IZ-27E 16-16/70
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Jo, tak s rybinou souhlasím. Ryby jsme jeden rok také zkoušeli. Dávali jsme je do vysoké trávy v jedné části našeho revíru. Asi po týdnu bylo znát, že je krmeli?tě noc co noc nav?těvováno a po 14 dnech bylo v trávě vydupané kolo asi 15m v průměru. Podařilo se střelit 1 prasátko a liška. Pak už to nebylo možné utáhnout, protože byly asi dva padesátilitrové barely plné ryb sežrané za večer, tak jsme z pletiva udělali jako-by vaky tak na 1 až 3 ryby, nacpali je do toho a bylo po prasatech. Krmeli?tě navštívily, ale tak 1 nebo max. dvakrát za týden...
vhool

Příspěvek od vhool »

to vojta: asi ctes spatne :wink: .... v drivejsich prispevcich je toho dost a dost .... :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Předem všem díky za tipy!
To Vhool: Já neříkám, že tam není nic, jen jsem Nenašel to, co jsem hledal. Ryby, magi , dehet atd. to máme za sebou. Já jen scháním nějaký vyzkoušený recept z vařené kukuřice-mám dost zrna a tak ho chci využít :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Jo v "eurohantu" prodávaj ten bukovej dehet tak sem to aplikoval a za necelej měsíc sem u jednoho kolíku s tím dehetem u řepky střelil 3 divočáky vše kňourci jeden měl 35, a dva rovných 40 kg vyvržený. docela to funguje :wink:
Odpovědět