Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

to Flash: právě že to je stejný systém. Mauser s krátkým vytahovačem a neseným vyhazovačem. Jen Tikka má jinak řešeno vedení závěru v pouzdře. Ale o tom to právě je. :?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Boci1 »

Tady se teda řešej věci :wink: Zkoušel jsem těď zavřít závěr na Mannlicheru a když skláním hlaveň pomalu tak se úplně nezavře protože ho přibrzdí podavač.Bez zásobníku,nebo rychlejší sklonění, no problém.U 557 to bude,nejspíš,dělat taky podavač.V rámci těch pár ran co jsem z nich dal ,jsem zkoušel rychle přebít a jde to svižně.Být majitelem tak si přeleštím závěr,tím nechci říct,že
pak půjde jak na Mannlicheru.Pažba mě sedí,na rozdíl od Zetky,subjektivně nejlepší pažba na český flintě,střílel jsem až na 531 ze všech.Krátkou hlaveň taky preferuju,nepotřebuju mít všechno dlouhý :D.270Win jsem bral přes hradla,EVO 10g , Vo 814m/s,katalog RWS 840 m/s,při 65cm dlouhý hlavni.Spoušť po seřízení dost dobrý a časem až se to trochu zaběhne tak jenom lepší.Pojistka tichá,ale ideálně bych si jí představoval jako na 555.Žádnej zázrak,ale slušná flinta s kterou bych neměl problém lovit.Osobně jsem rád,že tady ještě taková fabrika funguje,když už pro nic tak aspoň pár lidí má práci a ty zbraně nejsou určitě nejhorší.Nejsem zaměstnanec UB
Teď jsem přeměřil Mannlichera a bez zásobníku zavírá až při 28 stupních,tak nevím,prodat a koupit Tikku? :D
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

lörinc píše: ale přece jen kupuju i očima a pro mě to ta pažba, i když není úplně na hovno kazí....
Toto je můj názor.
Pro me je zrovna 557 o tridu jinde. Pazba mi prijde uplne idealni(pro strelbu pres pevna), proporce akorat, krk akorat,...oproti starsim 550. Tikka na me v dreve pusobi jako nejaka rusanda, mohutny a laciny drevo s tlustym krkem. Kvuli drevu bych tedy Ticce prednost rozhodne nedal, rekl bych jeji nejslabsi stranka :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od dalas »

To reno, Kodiak1 případně další: Vaše diskuze se silně zvrhává do osobní roviny. Nic proti tomu, ale nadále jen SZ. Jinak bych musel přikročit k uplatnění pravidel. Díky za pochopení a po čase promažu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lörinc »

Choochoo007 píše:
lörinc píše: ale přece jen kupuju i očima a pro mě to ta pažba, i když není úplně na hovno kazí....
Toto je můj názor.
Pro me je zrovna 557 o tridu jinde. Pazba mi prijde uplne idealni(pro strelbu pres pevna), proporce akorat, krk akorat,...oproti starsim 550. Tikka na me v dreve pusobi jako nejaka rusanda, mohutny a laciny drevo s tlustym krkem. Kvuli drevu bych tedy Ticce prednost rozhodne nedal, rekl bych jeji nejslabsi stranka :wink:
A vo tom to je:smile:, ne? Každý si vybereme co se nám líbí.... Já ji nijak nehaním, jen konstatuji. Řekl jsem že pojistku má proti tice v pohodě, jenže tady se každý chytá toho co je na ní špatné....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od gawein »

Co se týče chodu závěru u Tikky a 557 tak kupodivu 557 doplácí na menší výrobní tolerance než Tikka a na to, že konstrukce závěru a lůžka je rozdílná a u 557 možná nedotažená.
Tikka má na rozdíl od 557 malé výhozní okno,to umožňuje lepší vedení závěru. Další rozdíl 557 má zhruba o 15 procent větší ozuby oproti Ticce která je má navíc upraveny tak aby měly menší třecí plochy a kónické čelo závěru a to vše spolu s trochu větší vůlí válcové části způsobuje velmi hladký chod.
557 má velké výhozní okno tradiční pro 550 řadu. a podobně jako u Rem 700 a Howy. Kde však možná soudruzi z CZ udělali chybu nebo možná v rámci snižování výrobních nákladů vynechaly je vodící drážka v praném ozubu u Rema a Howy která stabilizuje chod závěru ve výhozním okně. Takže musely stáhnout tolerance mezi ozuby a drážkami tak i válcovou částí a spolu s větší plochou vedení ozubů je trochu zaděláno na problém s pohybem závěru a to v případě znečištění, suchých třecích ploch, nestandartního vedení závěru(mimo osu) nebo neoptimálních tolerancí mezi závěrem a lůžkem.
Ale není to taková katastrofa jak se tady líčí v předchozích příspěvcích, pokud nejedete na sucho tak funguje jako standartní kulovnice CZ.
Takže máme český výrobek s několika drobnými ale. Pro českého lovce je to slušná volba s několika drobnými vylepšeními proti 550.
jelen
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28.11.2008, 12:39
Bydliště: ©umava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od jelen »

Zdravim, nemáte někdo zprávy kdy se bude 557 vyrábět v celopažbě, nebo jestli vůbec bude...
myslivost je od slova myslet
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Jo celopažba by mě taky zajímala.
O víkendu budu nastřelovat dvě v 270 Win tak jsem zvědavy, z téhle ráže jsem vlastně ještě ani nestřílel. Tak pak poreferuji.
Ja drobné ale najdu na každé zbrani :x
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Pavel.x »

josse tak jak dopadlo nastřelování?? také o 557 uvažuji ale rád bych si jí nejdřív vyzkoušel na střelnici. Je tu nějaký majitel 557 v jakékoliv ráži který jezdí na střelnici Provazce v Písku?? zaplatil bych náboje + tekutá odměna k tomu jistá :D
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od milan »

koncem srpna by měla být v 8x57, tak se můžeme domluvit. Budu jí dávat kolegovi s kukrem do provozu.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 133
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

No nakonec se nastřelovala jen jedna protože druhému majiteli ještě nepřišla optika.
na tu jednu se dával Artemis 3-12
Před střelbou nastala chválihodná věc a to ta že nový majitel prohlásil že není ve střelbě dvakrát kovaný navíc s novou zbraní. Tak jsme spojili nastřelování a střelby. Po namontování optiky a korekce přes lauf jsem byl na 100m v terči a na další dvě nastřeleno na střed. Takže jsme za odpoledne vystříleli tři krabičky Geco a potom přestřelili na RWS Evo (na 100m to bylo asi o pět centimetrů jinde...) Já jen nastřeloval takže přesnost nemůžu hodnotit a nástřely taky nejsou objektivní střelec dělal velké pokroky, nakonec nastřílel z ruky to samé co na začátku s oporou... co jsem nastřílel já tak evem byly tři rány na 100 do dvou centimetrů. Nenabil jsem baterku do foťáku tak nebyly žádné fotky. Až bude čas tak jdeme znovu tak případně něco vyfotím. Jinak k CZ 557 tak na tady tom kusu jsem nenašel žádné extra vady, pěkné dřevo a ta pažba je super, mi se prostě dobře drží...
Jo a ptal jsem se proč oba 270 Win a prý to je jediné co jde zatím dostat hned...
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Pavel.x »

Josse díky za informace, ještě bych se chtěl zeptat jak funguje podávání nábojů ze schránky?? zkoušel jsi třeba rychle přebít jestli se náboje nesekají nebo něco podobného?
Jak píšeš aktuálně ji na značkových prodejnách mají jen ve W270 nebo W243 a co mi říkal prodavač tak další budou snad až za 2 měsíce. Měl jsem jí v ruce a skoro jsem si jí odvezl. Teď mi v hlavě pořád vrtá červíček jestli jí vzít nebo ne :)
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

Čerstvá recenze vcelku renomovaného časopisu Visier:

http://pufr1.sweb.cz/CZ557_Visier_10_20130001.pdf

Zajímavé, že Visier vidí chyby tam, kde my si v podstatě pochvalujeme :?
Napadá mě snad jen klasická situace, kdy je k široce publikovanému testování předložen typický případ neshody výroby s montáží v CZ UB (prostě technologické karty kupodivu neurčují, kdo že má odgrotovávat, tak neodgrotuje pro jistotu nikdo :?
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

jen pro odlehčení, k 557 dostanete i stroj času:-), povšimněte si datumu:-)
http://www.czub.cz/cz/news/napsali-o-na ... z-557.aspx

Poznámka redakce:
Autorovi se před předáním časopisu do tisku podařilo zvýšit počet ulovené zvěře novou ČZ 557 při naháňce v Agrovaldu dne 14. 12. 2013 o další čtyři kusy černé zvěře. V první leči tři selata (viz foto) a ve druhé přidal ještě jednoho lončáka. Hodnotil to slovy: "Prostě se nedá minout".
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět