Hornady SST

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Díky ti za rady. To jsem si o tom A-maxu myslel.

Jinak tak nějak to vidím i s tím SST, ale prostě nemám rád tvrd?í střely a měkčím se až tak nebráním. takže váhám mezi IB a SST. takže fakt nevím. Tu?ím, že to SST bude měkčího charakteru, ale prostě mě to nějak k němu táhne. Musím to ještě hodně promyslet. Uvidíme jak to dopadne.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Mosin
Já jsem začal používat Hornady SST v 270W. Zatím jsem s tím ulovil 2 ks vysoké, které zůstaly od nástřelu do 20m. jelikož jsme je dodávaly do výkupu, tak nevím jak to bylo s poškozením zvěřiny. Minulý týden jse ulovil sele 25kg. Od nástřelu cca 15m vstřel dírka, výstřel 3 cm. všude hodně barvy. Po stažení jsem ze ?eber vyřezal asi 30dkg zvěřiny, což si myslím, že je v pohodě. všechny 3 kusy byly prostřelený.
Asi před dvěma lety jsem s tímto nábojem v ráži 7x64 ulovil srnce a to byl zase mazec. Byla to dobrá komora, ale srnec stál trochu ?ikmo. v hrudním ko?i byla ka?e. Po ráně praskla před zadními běhy bři?ní stěna. všechno viselo ven a to s tím srnec bě?el ještě asi 50m.
To jsou zatím mé zkušenosti s Hornady SST. Jinak Hornady uvádí, že SST jsou střely na delší vzdálenosti. Já jsem ve všech případech střílel do 60m. LOVU ZDAR!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Přebíjím si Hornady SST v 7x57R už asi pět let. Nejdřív jsem používal
střelu 9g, letos jsem přešel na 10g. Důvodem nebyla nespokojenost
ale snaha zmenšit volný chod střely na minimum, aby se co nejdřív
začala zařezávat do drážek. Jsem s nimi velice spokojený,
střílím hlavně srnčí, výstřel do 3 cm, vevnitř brutální poškození. Silná laň,
průstřel bez problému, prasátko 80 kg průstřel, to jsou největší kusy ulovené s 9g střelou. S 10g mám jen srnčí, účinek stejný. Nebál bych se toho při rychlostech do 800m/s, pak by to asi chtělo něco tvrd?ího, třeba Nosler Part., Accubond atd., ale to už je i cena kousek výš.
Co je ale nutné, koupit si nějaký amoniak na odstranění otěru ve vývrtu.
používám Robla SOLO ale je spousta jiných preparátů.
tož tak
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

Andy píše:Cau Mosine, po nejake dobe se dostavam k tomu abych si precetl forum a neda mi ti neodpovedet.

A-Max je ciste na sportovni ucely ci na lov skodne. Tenky plast a mekke olovo.

SST patri do kategorie interlock, cili s tim prolisem coz ma krapet brzdit deformaci. Rovnez plast je o neco malo tlustci. Presto moji sympatii nema. V razi .308 neni SST dobra volba dle meho nazoru. Priliz se deformuje a hodne poskozuje zverinu.

Zvol drazsi Interbond a pokud budes trefovat, bude to padat.

Ja jsem ted o vikendu ulovil kuzu a druhy den kuzle a oba dva kusy zustaly v ohni.
Souhlas, mám špatnou zkušenost s SST v ráži 7x65R, .300WM a s V-Max v .223Rem., nakonec skončili na střelnici v papíru, ale chodí přesně... :lol:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

hornady serie heavy magnum

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj je nějaký rozdíl v laboraci serie nábojů Hornady Heavy Magnum v ráži 6,5x55SE nebo u jiných všeobecně je rozdíl ve výkonu u této série???
:?: :?: :?:
Pavel
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

SST (PTS) v r. 7x57 x .308 win

Příspěvek od cejnyk »

pokud pominu laboraci S&B u střely PTS, které střílím v ráži 7x57 a 308w, z vlastní zkušenosti především na zvěř srnčí není SST špatná volba do 308, ale vyžaduje dobrou střelbu pouze na komoru přes žebra, jakmile chytne plecko a lopatku, pak je výstřel hodně veliký. Úplně jinou skutečnost mám v ráži 7x57, kde se toto nestává a výstřel je pravidelně do 3 cm, při většině zásahů. jinak u obou ráží je normální, že z loveckého práva ti toho /u srnčího/ moc nezůstane. Účinnost na srnčí je 100%
Woldrich
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10.12.2007, 16:49
Bydliště: Staré Hobzí

SST

Příspěvek od Woldrich »

Jakou máte zkušenost s přesností střel od Hornady obecně, a jak hodnotíte speciálně přesnost SST - éček 180 gr. a 150 gr. v kal. .308, ve srovnání se střelami od jiných výrobců? Beastkill
FS 550 .30-06, Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T*
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Já mám s přesností SST v 308W positivní zkušenosti ale jedním dechem musím dodat že jsem nejdál s touto střelou "sahal" na 80m :P

Po druhém kusu ulovené zvěře jsem je hned vyměnil za Norma ORYX protože devastace zvěřiny byla obrovská jak u lončáka tak u srnce I.VT - fotky devastace jsou v tématu "Účinky kulových ráží/střel na zvěř..."
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Woldrich
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10.12.2007, 16:49
Bydliště: Staré Hobzí

SST

Příspěvek od Woldrich »

Mám na mysli spíš "terčovou " přesnost , soustřel při střílení do papíru.
Já mám s Hornady SST 180 grs. ve Sprg. uloveno cca 25 kusů spárkaté a co se týká ranivosti celkem dobré zkušenosti. Ale to je na delší psaní. Jinak díky za reakci na můj dotaz. Lovu zdar Beastkill
FS 550 .30-06, Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T*
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

se střelami Hornady mám, co se týče přesnosti tu nejlepší zkušenost, Amax v 308 W dělá na 100 m do papíru bez problémů jednu díru třemi střelami, SST mám vyzkoušené jen v 270W ze ZKK 600 v hmotnosti 130 gr - tam jsem laboraci - přesnost dost dlouho hledal ale pak jsem se na cca 20 mm na středy/100 m při V0 cca 910/m/s dostal; SST 270 W ve 140 gr z Winchester model 70 v nerezu dávaly 15 až 18 mm na středy/100 m celkem bez problémů (ale bylo to už po zkušenostech se ZKK).
Z 30-06 mám vyzkoušený jen ?pičatý poloplá?? 180 gr (tehdy ještě SST nebyly) a i ten se choval kulturně - rozptyly cca 30 mm bývaly ty úplně první, startovní - které jsem teprve dál "piplal".

Obdobně pozitivní zkušenost mám s 250gr RN v 358W a se stejnými, kalibrovanými na 9,02 mm pro 9x56MSch. Prostě Hornady mě - pokud jde o přesnost - ještě nikdy nevypekl (i když někdy je nutné hledat, co které pu?ce chutná, co se vejde do schránky ......., ale pokud dělá? rád díry do papíru, tak je to radost :lol: :lol: :lol: )
Martin
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: nelze nez souhlasit s wetdogem,mam dosti podobne zkusenosti se strelamy od hornadyho a sst neni vyjimkou :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SST

Příspěvek od Shiva »

Ja se z funkcnosti tohodle fora asi po...u. vzdyt to vubec nefunguje. uz to pisu po treti.

SST bude logicky mene presne (a to plati o vsech ostatnich strelach se skrtici drazkou) nez strely hladke a vyrobene ve stejne kvalite.

teda zalezi o jake presnosti a na jakou vzdalenost mluvime.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Aleš
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02.4.2007, 22:23
Bydliště: stř.čechy
Kontaktovat uživatele:

SST

Příspěvek od Aleš »

Mám prosbu na zkušenější. Lovím ráží 7mm rem mag s Hornady SST. Včera večer jsem slovil lončáka(kňourka) cca 40kg. bohužel je to již druhý kus za sebou, který jsem při dobré komorové ráně, kdy kus stojí v ideální poloze neprostřelil. Na nástřelu ani kapka. Nechápal jsem, že jsem mohl minout. Naštěstí jsem brzy ráno prošel okolní houštiny a kňourka našel. Komplet vybarven dovnitř. Podobná věc se mi stala na konci loňského kalendářního roku, kdy jsem neprostřelil muflona. Dříve jsem již slovil několik selat a lončáků a vždy kus prostřelen a dobře barvil. Načnul jsem novou krabičku s náboji, ale to asi nemůže být ten problém. Máte někdo podobnou zkušenost? Co s tím? Díky.
vhool

Příspěvek od vhool »

to ales: promin ale rejpnu si do tve mluvy :wink: ...ja osobne lovim...ty slovujes?...no a ted k tvemu dotazu...pro razi 7 mm rem mag.je strela SST k lovu kusu nad 30kg,dosti nevhodna...zvol interbond nebo jakoukoliv tvrdsi strelu a budes mit po problemu.... :wink:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

je to tím že se jedná o rychlou ráži? Já jsem tuto střelu používal v 308W (150gr) a ikdyž se jedná o poměrně měkou střelu tak prostřelovala vždy.....ale taky to vypadalo :evil: :shock:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět