První lovecká kulovnice...

Vše o kulovnicích a malorážkách
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Takže nová patová situace...
Po lehké konzultaci s johny77 se mi do toho zamotal Rosller Titan 6 vs. Remington 770. Po prohlídce fotek se mi Rosller jeví jako velmi zajímavá zbraň, pohledná, zřejmě spolehlivá a určitě vydrží víc než Rem...
Ráže 8*57 by měla také splňovat mé požadavky dostatečně...
Ale prostě ten první dojem když jsem viděl 770 nemůžu dostat z hlavy!!!
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

rosler titan je jina kategorie zbrane a srovnani je dosti problematicke.pro rosler hovori jasne variabilita razi diky vymenitelne hlavni oproti Rem.
vydrz bych neresil protoze pochybuji ze vystrilis tolik ran ze odrovnas hlaven.
pro rem hovori jasne jeho jednoduchost a funcnost stejne jako blbuvzdornost.
rosler uz je tak trosku proti rem preslechtena modelka (humorne mineno) a rem je proste pracovni flinta ktera nezklame ani kdyz ji po par dnech vytahnes z hnoje :wink: ...navic plastova pazba ma jednu vyhodu kterou drevo nikdy mit nebude ... odres drevo a mas starosti ...odres plast a kdyz uz to je videt tak to jen prelestis nebo prezehlis a mas puvodni vzhled...a nemusis se o nej starat,jen kdyz ho vyndas z toho hnoje tak to otres vlhkym hadrem :lol: :lol: :lol:
navic jsme opet u ceny nove zbrane :wink:
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

No já už jsem vlastně asi rozhodnutej, vypadá to na Rem, těch výhod je tam více a praktická stránka hovoří jasně.
Už i to zmíněné, že jde o flintu z krabice, takže mě asi bude čekat jen kontrolní střelba na střelnici.A kvůli pracovnímu vytížení ani frekvence používání nebude moc velká, počítám tak 1-2* týdně ( a ne vždy vystřelíme jak je známo ) a tak 2-3 nátlačky v zimě...
A další výhodou je již zmíněná blbuvzdornost, z vlastních zkušeností honce beze zbraně v našem velmi členitém terénu Kokořínska jsem již několik zlomených dřev po uklouznutí nebo upadnutí zaznamenal :wink:
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

u rem se nemusis opravdu bat toho ze lauf "vystrilis" ...vydrzi ti pri zakladnim osetreni minimalne 5000 ran coz je na loveckou flintu "dozivoti" ale z vlastni zkusenosti vim ze rem laufy vydrzej minimalne jednou tolik bez problemu.jde jen o to cas od casu vycistit a maznout ...ale nic se nema prehanet :wink:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od cejlon »

Co se týká toho Rossleru.....vlastním ho ve 270Win. Sem tam s ním něco ulovím.Většinu ran ale střílím na střelnici.
Možná mám štěstí na kus,ale přesnost hlavně je vynikající i s továrním střelivem pro potřeby lovu(winchester PP 9,7g). Když se mi podaří opravdu poctivě odmáčknout tři rány tak je to do pětikačky na 100 m.(střílím tři, protože pět už docela žhaví...)
Musím ale kriticky říct,že to není flinta pracovní na nějaké každodenní nasazení. Některé konstrukční řešení(třeba zásobník...problémky s přebíjením)se mi s odstupem času začínají nelíbit.
Díval jsem se několikrát na Remington a tem mi přijde konstrukčně spolehlivější....souhlas s Whoolem.
Možná by nebylo špatné zařadit do výběru i Howu 1500.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Leon »

ještě za dobrou cenu je weatherby vanguard železo jako hova jiná pažba
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... hetic.html
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Choochoo007 »

A nebo za lepsi cenu Marlin, 11 a 12 tacu neni moc.
http://bestpatron.shop5.cz/cz-kategorie ... arlin.html
Mozna to nebude vypadat tak levne jako Rem 770 a bude to mozna i kvalitnejsi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od pepava »

Taky jsem byl rozhodnutej! Ohmatejte si závěr u Tikky T3 a přejde Vás chuť na remingtona. Dále Vás již nebudu obtěžovat.
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

to pepava: vazeny kolego ano zaver u tiky nebo saka je velice kvalitni zalezitost ale to stejne se da rici i u Rem rady 700 ale kolega japamanek zde dotazoval radu 770 a jak jsem pochopil tak docela resi cenu a jak jiste uznate tiku T3 za 12 novou nekoupite :wink: ...kdyby kolega resil zaver tak jiste nebude uvazovat o CZ 550 ktera bez zasahu puskare ma zaver na urovni polotovaru ( i kdyz presto mnoha myslivcum vyhovuje) :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

vhool píše:...kdyby kolega resil zaver tak jiste nebude uvazovat o CZ 550 ktera bez zasahu puskare ma zaver na urovni polotovaru ... :wink:

vhool - to je ale nesmysl ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

Jsem to tady nějak rozpoutal... Všem děkuju za rady atd, ale prioritou je praktičnost a samozřejmě cena.Nejsem na tom peněžně dobře a vybírám zbraň která alespoň průměrně vyhoví mým potřebám. A samozřejmě, že od zbraně v této ceně neočekávám žádné zázraky a hi-tech vymoženosti.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od johnyc77 »

Tak pak napiš, jak budeš spokojenej.. :wink: Možná bych přemýšlel nad .243W.. Dík..
Jápamek
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pát 11.3.2011, 12:17

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od Jápamek »

No jasně, dávám tomu tak 1-2 měsíce, asi se porozhlédnu na výstavě...
vhool

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od vhool »

figi píše:...kdyby kolega resil zaver tak jiste nebude uvazovat o CZ 550 ktera bez zasahu puskare ma zaver na urovni polotovaru ... :wink:
vhool - to je ale nesmysl ...
fajn opet oponujes jen kvuli tomu ze mas chut oponovat ...nebudu slovickarit a nenecham se strhnout k demagogicke debate ktera s tebou stejne nema smysl... jen upresnim,vezmu vzorek z ceskych prodejen bez toho abych vybiral z vice kusu,proste vezmu prvni co mi prijde pod ruku bez rozdilu raze,takto vyberu v ruznych prodejnach deset kulovnic CZ 550 a garantuju ti ze zaver "z krabice" bude libovej pouze u dvou (bohuzel zase bude na prd zbytek) ... a to jsem jeste hodne naivni :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: První lovecká kulovnice...

Příspěvek od figi »

vhool, spousta lidí tady na fóru vlastní CZ 550, a podle toho, co tu píšeš jich 80% funguje špatně. Tohle ti prostě nikdo věřit nebude ...

Shodou okolností jsem v minulém týdnu navštívil podnikovou prodejnu v Praze. Pominu oba pány prodavače, zvlášť ten mladší mi tam plácal takové nesmysly, až hrůza. Ale já tam byl kvůli prohlídce CZ 555, a při té příležitosti jsem si vzal do ruky vše, co tam měli. U všech CZ 550 chodil závěr velmi dobře.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět