Smutná událost.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Tohle vlákno se příhodně jmenuje "smutná událost". Je totiž skutečně smutné, že mezi vlastníky zbraní a držiteli ZP se najde někdo, kdo je schopen podporovat takovou hovadinu, jako centrální sklad zbraní, což je věc, kdy se 2x denně modlím, abych se toho nedožil. Z hlediska prevence průseru neřeší vůbec nic, narozdíl třeba od Leonova návrhu, a je to takový zásah do práv, svobod a soukromí občanů, že vidím všechny diktátory vstávat z hrobů.
Jinak jsem ale pisatele taky moc nepochopil. Proč že to skončil s myslivostí (ne že bych tedy měl pocit, že je to tak hrozná ztráta). Protože na něj byli někde oškliví? Chudáček... :) Pokud někdo chce začít s myslivostí proto, aby si našel kamarády, ať jde raději do skauta. Lov je podle mě silně individuální záležitost a do lesa a na lov chodím především proto, abych mohl být sám. To že je to ve zdejších podmínkách čím dál těžší, to je jiná věc, a že se díky myslivosti potkají lidi stejně zaměření a vzniknou přátelství, to zrovna tak. Ano, ve sdruženích to často funguje tak jak funguje, že ne ideálně, to asi nic co dělají lidí, a že ne tak, jak si já zrovna představuju, to je dáno principem, jak sdružení fungujou. Jak se říká, parta je dobrá věc, ale dva jsou už moc. :lol: No a když ten zbytek lidí nepřesvědčím o tom, že mám pravdu, tak mám zkrátka smůlu a přehlasujou mě. Jo, taky mám kolem sebe lidi, s jejichž názory na myslivost, nebo prostě obyčejně s jejich povahou a přístupem mám podstatný problém, ale to je skutečně vždycky, když jde o lidi. Proto taky tak rád vypadnu sám do přírody. Ale abych se dostal k tomu podstatnému, dnes už naštěstí není jen jeden jedinný, lidově-demokratický způsob, jak se věnovat lovu a myslivosti. Např. řada soukromých revírů hledá tzv. povolenkáře, zaplatím příspěvek na nájem, nafasuju povolenku na zvěř dle domluvy, a lovím si po svém, a jak mě vyhovuje a jak je to podle mě dobře, a s nikým se dohadovat nemusím. Další varianty taky existujou... takže fňukat nad tím, že jsem musel skončit s myslivostí, protože na mě někde nějaký strejda ošklivě kouknul...je min. na psychologa. :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Tim »

No, hlavně bych chtěl vidět, jak mi někdo, když se v půl třetí ráno vzbudím a rozhodnu se jít na prasata, bude ochotný vyndat kulovnici z centrálního skladu :lol: A hlavně by mne zajímalo, kde by takový sklad byl? Jestli v každé vesnici a nonstop přístupný, budu sice nadávat ale přežil bych to. Jestli v každém větším městě, budu hodně nadávat a mít s tím velké problémy. Jestli v okresním městě, končím s myslivostí, bo nejsu 3,14ča, abych najezdil téměř každý den o 60km víc jen kvůli výmyslu nějaké na hlavu padlé eurofanatičce...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Rogam »

Tim píše:..................... končím s myslivostí, bo nejsu 3,14ča, abych najezdil téměř každý den o 60km víc jen kvůli výmyslu nějaké na hlavu padlé eurofanatičce...
a o to právě jde....., "otrávit" to lidem :(
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Tim »

Když pro mne by to v takovém případě bylo existenčně nemožné. Stejně jako pro 90% ostatních myslivců. Ještě že je, díky bohu, tahle hrozba nejspíše zažehnána...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 151
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Smutná událost.

Příspěvek od pultik »

Si nejsem teda uplně jistý že je to pasé. Ta eurokomisařka je teď euroministr pro bezpečnost nebo tak něco.
Moc se mi to nechce hledat páč se zase ukrutně naser.!
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Reno »

Pokud by debilita typu centrálního skladu zbraní, silně omezující práva a svobody bezúhonných občanů - držitelů legálních zbraní, někdy měla být opravdu zavedena, byl by to jasný signál toho, že se celá slavná EU stala totalitním režimem. A to bychom pak všichni měli úplně jiné starosti... Takže přátelé, nenechme si otravovat náladu scestnými ideami některých korytářských parazitů v EU a zachovejme se podle rčení: Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. :wink:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Tim »

:-) Také hrdě nosim tričko, které má na prsou nápis ORIGINAL EUROSCEPTIC :-)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Smutná událost.

Příspěvek od precechtel »

no chtělo by to, aby všichni držitelé zbraní byli / bez ohledu na to zdali sportovní střelci či myslivci / byli členy organizace, která prosazuje jejich oprávněné zájmy, např. sdružení LEX. F.
politice a politikům zmar
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Buttler »

Ano, ukazuje se, že potřeba jednotné silné organizace roste. ČMMJ ale zatím ke škodě všech členů nedokáže pružně reagovat na aktuální potřeby a problémy.
BwanaHunter - to co zmiňuješ ale již není myslivost. To je lov za peníze. A individualismus dnes charakterizuje nejen společnost, ale i myslivost. S jeho rozmachem končí období myslivosti a nastává doba lovu. Myslivců opravdových je dnes méně než 50%, zbytek jsou individuální lovci, kterých bude jen přibývat. Přesto se tito egoisté nebojí nazývat myslivci. To už je vyšší level individualismu. :lol: :lol: :lol:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Buttler> prosím tě, a jak se tedy definuje "myslivec" a "myslivost" podle tebe? Jestli chceš tvrdit, že s myslivostí v její pravé podobě přišli soudruzi jejím "zlidověním" v 50. letech, tak se neshodneme. A jak myslíš, že to fungovalo dřív? Třeba za tolik opěvované 1. republiky, označované, za zlatý věk myslivosti? To že někdo zaplatí nájem, a nemusí čekat, co mu na schůzi povolí strejdové, jejichž odborné znalosti z myslivosti skončili základním kurzem, to z nikoho nedělá egoistu ani "nemyslivce".
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Onďa »

Bwana: Tak nějak :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Jiří K. »

To Buttler: Pokud se nepletu. Jedním z největších autorů československé myslivecké literatůry je prof. Komárek. Dle mého názoru tento člověk byl myslivcem každým coulem. A přesto si své srnce a jeleny si platil. Ten Tvůj příměr tak trochu kulhá.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Leon »

BwanaHunter není co dodat a zaplaťpánbůh že je ta radiovkářská doba v prdeli tuhle jsem zrovna někde koukal na fotky z honu padesátá léta a když jsem viděl mezi chlapama v zeleným ty montérky rádiovky a dvojku od statkáře na rameni ..............
CZ 550 american 308win.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

Prof. Komárek byl z mého pohledu jenom pytlák krytý režimem a zástěrkou vědy.Něco sem si o něm přečetl a stačilo.
Leon: všichni se jen upínáte na oblečení,zbraně,tradice ale vztahy v MS jsou často další kapitola.Je fajn když má někdo troják z ferlachu,huberťák od afarsu,celý rok o něj nezavadí člověk ani na schůzi ani na brigádách ale na každé naháňce a honu nemůže chybět aby nastřílel co nejvíc,jedno čeho...
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Tim »

nimrodl - promiň, ale to s Dr. Komárkem jsi asi dost přehnal :-(
Jinak souhlas, zlidovění myslivosti mělo asi více stinných stránek, než těch světlých... Ještě že je to pryč. Tím ale netvrdim, že dnes je to ideál..
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět