Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Petr1970 »

hm, tak podle fotek na bazaru je to zbrojovka brno...plátky, napínáček, i tvar kliky závěru sedí...
to sem z toho jelen (aneb opět platí nevěř nikomu:-))) )
takže babo raďte, podle logiky co tu kdysi někdo říkal (čím starší brno tím lepší) je to dobrá flinta :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Lotr »

Brněnskou "Zetkou" nemůžeš nic zkazit. Za ty peníze je to na přestavbu dobrý základ. Je to elegantní lehká flinta, vhodná na celodenní nošení a když jí vdechneš nový život, budeš mít zbraň, která bude sloužit ještě Tvým dětem.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiří K. »

Prosím tě a co bylo napsáno v průkazu zbraně?
Osobně se mi líbí více "Z" i tím svým německým napínáčkem. Doma jednu přestavbu na .308 Win máme a podávání nábojů je bezproblému. Nevím proč, ale po té přestavbě ta puška kope jak mula, hlavně s vykonější munici. Při tom jsem střílel "Zetku" i v 8x57 JS a ta byla podstatně klidnější.
I když si myslím, že je "Zetka" elegatnější a jak bylo napsáno výše má duši. Volba ZKK 601 na přestavbu bude praktičtější. Pokud už máš domluveného puškaře zkus se zeptat nejdříve jeho.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Petr1970 »

no průkaz sem zatím neviděl, bylo to takový to "osahání" :-)
puškaři je to jedno, říkal že mi přestaví klidně malorážku, když to zaplatím že tam dá všechno jiný :-)

jinak za ty peníze (ještě asi bude sleva za odpočet dalekohledu, ten nechci..) .... to koupím klidně jentak do trezoru, i kdybcyh to teď nechtěl předělávat

uvidím na dojem na to ZKK, případně jestli se někde dostanu k ZG.... nespěchám na to, mám na to celej rok (a klidně i dýl..)
v lysý si osahám ještě nové, jaký na mě udělají první dojem

kdby to byla celopažba, tak sem to asi vzal z fleku bez ohledu co to bylo za typ-model :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

2 Kojot - i ty pamatuješ doby, kdy bys za neobratné Googlování dostal "vyhubováno" :D
Německy se nástroj jmenuje "Fischhauteisen" a koupit si jich můžeš spoustu třeba tady - v Německu = EU
http://www.midwaydeutschland.com/epages ... ggest=true
Pokud si ty kozí nožky budeš dělat - jak až celkem donedávna všichni puškaři činili (a byla to jedna ze základních učňovských prací - zuby se sekaly jako na rašpli - každý zvlášť, jen v řadách za sebou) nezapomeň, že u víčeřadých nejsou zuby stejné - 1. řada vede, další řeže a třetí jen "lehce značí". Ale v dnešní době by to byl ztracený čas.

A Trouby se vůbec neboj - strč tam pažbu tak na 150°C a pokud je skutečně prolitá olejem, nestačíš ho utírat. Je zajímavé, kolik toho vyteče i z pažeb, které na nějaké výrazné "nasycení" olejem vůbec nevypadají :)
Pufr
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Toma »

Dobře,olej vyteče,ale co ten černý odstín dřeva,ten tam určitě zůstane.
Lovec zabíjí jednou ranou.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Jak kdy, třeba 102 let stará pažba kulovnice MSch. šla z téměř černé na příjemně tmavěhnědou :D
A pokud odstranění oleje předchází renovaci povrchu - což je obvyklý postup, tak i černá místa zmizí :)
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Petr1970 »

zeptám se - když sme u těch přestaveb - kolik tak stojí orientačně nový brokový svazek na "dvojku"? mám jednu starou - baskule super, ale hlavně kaput..
sice by z toho dělali některý dvoják, obojetnici.. ale radši čistou brokovnici, předpokládám že nebudou problém oceláky atd..

vejdu se do 20? 30? 40? počítám že uřízne komory a napasuje, stočení polotovaru, sletování svazku, zkušebna, papíry....
dělal to někdo někdy?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vesrad »

ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Musím dát za pravdu Pufrovi, ač jsem se toho bál, že odstranění oleje z pažby pomocí trouby na 150 °C funguje skvěle. Předpažbí jednu chvíli vypadalo jako smažící se řízek, jak z něho pryštěl Konkor :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
karel73
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 27.1.2009, 16:44
Bydliště:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od karel73 »

Zdravím všechny, tak jsem se po nějaké době dostal na to moje ZG. Ještě jednou díky zbrojovákovi a všem ostatním za odpovědi a vypadá to , že jdu v té výměně určitě do 9,3x62. Ale mám pár dotazů, tak bych rád poprosil o rady:
- to ZG je v 7x57, má být ten 9,3 lauf stejný, co se týče vnějšího průměru? Ptám se proto, že mám možnost koupit ještě jedno vyšlehané ZG v 7x64, ale nemá tak hezký táhlý pozvolně zužovaný tvar hlavně za komorou, ale je tak nějak prudce za komorou stáhnuté hned na menší průměr. Zkrátka, jestli se má zachovat vnější rozměr té původní hlavně v 7x57 s ohledem na větší průměr nové hlavně atd...

- prý je nějaký problém s hlavněmi ze zbrojovky UB, konkrétně se závity, je nějaký odlišný, či co a tím pádem, jaký by jste mi poradili, pokud by to byl Lothar Walter, jestli by jste mi nemohli polopaticky napsat art.nr, či nějaké objednací číslo té konkrétní hlavně pro ZG.

- a ještě k té možnosti koupě druhého ZG- bohužel má vyfrézované drážky v pouzdře závěru pro klapkovou montáž. Je vyšlehané ale stálo by do 5000,- kč, má cenu to vzít? Třeba bych použil pažbu, ta je lepší než na mém ZG

Uf, tak zatím je to vše, doufám, že to nejsou moc stupidní dotazy a budu moc rád za vaše rady. Ahoj a přeji hezký večer. Karel73.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Jsem zrovna daleko od své knihovny a trezoru (a ještě skoro dva týdny budu :) ), kde jedna hlaveň ZG47 odpočívá, ale pokud mi paměť neklame, má ZG47 běžný "velký Mauser" závit - 1,1'' 12TPI - tedy v závitové části něco blízkého nepříklad tomuto obrázku
Obrázek
Šel bych na to ale raději s pomocí nějakého kvalitního puškaře

Přesah dna nábojnice nad zadní čelo hlavně (na to se bude ptát L. Walther při objednávce) je u neupravované zbraně - v původním stavu 2,80 mm.

Osobně bych volil pro 9,3x62 středně těžkou hlaveň o délce kolem 60 cm ale znám spokojené majitele krátkých a celkem lehkých zbraní v této ráži - jaký je vkus, požadavky na "přesnost" a citlivost na poměrně významný zpětný ráz tohoto náboje :)
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gawein »

ZG má závit metrický M 28x2.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Nehádám se - stejně si to nemám v tuto chvíli jak ověřit :)
Možná by Gawein jako puškař mohl - pro zajímavost uvést i to "B" k poskytnuté informaci- provedení ("tolerance")uvedeného metrického závitu pro jím používaný způsob upevnění?
Pufr
karel73
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 27.1.2009, 16:44
Bydliště:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od karel73 »

Ahoj, díky za odpovědi, tedy pokud to shrnu, má ZG klasický velký Mauser metrický závit - M 28x2?
Odpovědět