Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od milan »

pokud je to u vás takový problém, tak si nech udělat novou hlaveň (i odlišné ráže - se stejným průměrem dna) a nech si ji dát jako výměnnou s vlastním průkazem. Pokud nemá flinta systém na jednoduchou výměnu hlavní, měl by ti hlaveň měnit puškař.
Budeš mít techničák na zbraň i na hlaveň.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiří K. »

To kounek: Co mám zkušenosti, to vše ti vyběhá dobrý puškař.
Co se týče přestavby Tvého ZKK, tak bych doporučoval CZUB. Ty hlavně nejsou tak strašné, závit na hlavni je stejný jak na 550-ce a finační výdaje jsou na spodní hranici. Je to jen "blbé" ZKK.
Investice do kvalitnějších hlavní se Ti při případném prodeji nikdy nevrátí!
Na druhou stranu pokud ta .30-06 není již za zenitem tak bych do toho nešel. Je to jen doměnka a pokud špatná tak mne oprav. Chceš to na černou a nadháňky. Výkonově jsou si obě ráže dost podobné a s kvalitním střelivem ti "daunuje" skoro vše a blbá rána je blbá rána. Sic subjektivně ve prospěch 9.3x62.

To vesrad: Jestli spěcháš tak 557, pokud na to máš pětiletku tak jdi do přetavby.
Největší problém je sehnat to vystřílené ZKK 601 za 6.000,- Kč. Pro spoustu lidí je rozptyl pivního tácku na 50 m pro myslivost naprosto dostačujíci a i za takový vrak chtějí "horentní" sumy. Tak pokud ho nemáš doma, tak přeji hodně štěstí a pevné nervy při jeho schánění.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Mám v trezoru hlaveň ZG47, která má průkaz zbraně (a neb o ní není žádný zájem - 7x57, vývrt cca 80% - vždy si říkám, kdy už jí dám na zničení; mimochodem novela zákona o zbraních platná od 1.7.2014 zvyšuje poplatky za úkony související s touto operací).

Správní služba je plně samostatný organizmus s vlastními regionálními zvyky - bez ohledu na zákony atd. :)
Pufr
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Řešil jsem něco podobného ohledně výměny hlavně, načež mi náčelník PČR při konzultaci sdělil, že mám nechat puškařem hlaveň vyměnit a v okamžiku, kdy vymontuje tu starou, ji mám předložit na expertízu. Tak budu mít do měsíce nový lauf a až se borci ve zkušebně budou nudit a dostanou se po roce na tu moji starou hlaveň, tak ji omrknou a pošlou pod řezný kotouč.
Puškař mi ale položil jednoduchou otázku - jak z toho tam chtějí vystřelit? :shock:
Zřejmě úderník nahradí hřebík a pružinu kladivo. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Pánové mám pocit,že je v tom pěkdý bor.nepořádek :D . Já dával už dvě kulovnice na balistiku a pokaždé komplet celé.Kdybych jim donesl jen vyšroubovanou hlaveň od puškaře,tak mě v Olomouci na zbraních vyženou. Pokaždé tam kulovnice tvrdne 3-4 měsíce,než povolí odbornou likvidaci staré hlavně. Může prosím někdo odborně a nezpochybnitelně tady napsat,jestli je opravdu možné odevzdat na expertizu pouze samotnou hlaveň? Hodně by to ulehčilo a hlavně zkrátilo to čekání. Jestli na to je nějaká vyhláška,předpis či zákon(no zákon asi ne). Protože jinak si to na každém oddělení zbraní vysvětlují po svém a rád bych věděl čím se mám případně ohánět až mě budou posílat tam kde končí záda.

Že můžu mít samostatnou druhou hlaveň s techničákem je mi jasné. Předem děkuji.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

Když jsem měnil hlaveň na Rugeru, musel jít na expertízu celý. Dle mne zkoumají nejen střelu, ale i nábojnici. mají na to dle zákona tuším 3 měsíce, ale nevím to jistě. Jistý je, že zákonný termín existuje.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Shark »

Všiml jsem si, že na fórum opět chodí člověk, který stavěl na platformě CZ 550 kulovnici s dlouhou těžkou hlavní pro long range vysoké v r. 8x64S - vhoolovku :) . Chtěl bych ho požádat o odpověď, zda-li by mohl zhodnotit po nějaké době, jestli by šel do takové přestavby znovu, co mu stavba tzv. dala a co vzala, co by případně udělal jinak nebo znovu, zkrátka další osudy flinty. Myslím, že by to byl přínos pro ostatní, kteří se chtějí vydat podobnou cestou. Flintu jsem viděl kdysi v nějaké inzerci na prodej, proto bych se chtěl zeptat, zda-li má v hlavě nový projekt nebo už po kopcích venčí jinou custom lahůdku. Jestli jsem dobře četl v tvých příspěvcích, tak si se nechal slyšel, že sháníš opět CZ 550 pro přestavbu na 338 Fed. :D Díky.
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od maxim19 »

V květnu jsem dával na policii v Prostějově ZKK kvůli pozdější výměně vystřílené hlavně. Vzali si celou flintu a že budou zkoumat střelu i nábojnice , a že si prý počkám tak půl roku, tak teda pořád čekám...
Mám ještě druhou zbraň tak mi to moc nevadí, ale ta čekací doba je fakt strašná.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Zdenek41 »

Když to tak čtu..By mě zajímalo kolik trestných činů neobjasněných dlouhou kulovou zbraní asi v ČR je evidovaných? :wink:
Jinak Kojot mají na to stroj.Zdravím.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od petjan »

Pánové, "uměl" by někdo vyrobit polotovar "heverů" na ZPčko? Vybrousil bych si již sám. Jde mi hlavně o ten správný materiál, viděl bych to na nějaký 19 452
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od petjan »

Nevěděl by někdo, jestli když si chci nechat poniklovat baskuli u ZP, tak zda musí ven i hlavňový čep?
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Kodiak1 »

Samozřejmě - je to v celku žádoucí :) !
Čepa
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 05.3.2009, 19:05

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Čepa »

Dobrý den potřeboval bych poradit. Neznáte puškaře který by udělal komplet novou hlaveň na kulovnicku Iz 18 někde na moravě popř. myslíte si že by bylo možné použít ráží 45-70 děkuji
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Stifter z Poličky, nebo Hanák ze Všechovic. Stifter se ale na Ižky specializoval, přičemž tebou zmiňovanou ráži na tyto kulovnice osazoval taky.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gawein »

Jestli chceš trochu ušetřit tou 45-70, tak si to nech udělat jako vložnou hlaveň třeba do 16 jednušky. Je to výrazně jednodušší než dělat komplet hlaveň.
Odpovědět