Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

Tak ste ma tuna navnadili a pomali sa púšťam do zhanania vhodnej zbrane pre prestavbu . Bude to zbraň aj na posed aj na strelnicu s ťažšou hlavňou . Predbežne v kalibri 284 WIN alternuje 7 mm WSM avšak pre tú treba Magnum záver.
Jedna z možností je Howa 1500 zobrať len železo a hlaveň niekomu predať - ak by bol záujem o hlaveň v v kalibri od 308W-9,3x62 rád sa cez SZ dohodnem.

Vaše názory a pripomienky sú žiaduce
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Naháňkové hledí

Příspěvek od buba »

Ahoj,
po vystřídání několika kulovnic(toz 122, cz 550 Lux, Brno Z) jsem skončil u CZ 550 varmint v 308 win. Né, že by ty předchozí byly lepší nebo horší, ale subjektivně mi varmint vyhovuje nejvíc. Pro mě ideální zbraň na delší vzdálenosti se kterou už jsem něco zažil a nastřílel. Na naháňky ji taky nosím, je sice dost těžká, ale právě to a vyvážení mi sedí a vyhovuje. Používám naháňkový puškohled. A to je ten malý nedostatek, který mi vadí. Nerad střílím přes puškohled, ani kolimátor nemám rád a kupovat další kulovnici s mířidly, která mi vyhovují nejvíc nechci. Protože nechci do zbraně nijak vrtat a "ničit ji", rozhodl jsem se že udělám sundavací naháňkový mířidla. Tzn. naháňková lišta + muška. Lištu udělám z jednodílné montáže(bez podhledu) na cz 550 jen tím, že ji v podstatě prodloužím, prodlouženou část opřu o hlaveň a osadím stavitelným hledím. Muška bude taky snímatelná - v podstatě pěkně vypadající objímka s muškou stažená šroubky. Nástřel to bude držet v pohodě, nasazení do stejné polohy po sejmutí a opětovném nasazení mám vymyšlené a u šíny ho vlastně samo o sobě zajistí to, že bude vycházet z montáže cz 550, která po sejmutí jak mám vyzkoušeno drží nástřel(vyzkoušeno u puškohledu i kolimátoru), takže to nebude problém. Muška se samozřejmě bude rovnat do stejného místa vždy podle značky. Z toho, že by to byla prasečina strach nemám, myslím, že esteticky to bude vypadat pěkně a navíc co půjde bude udělané na cncčku.
Pokud s touhle "operací" máte někdo zkušenost, zajímalo by mě na co dát pozor, co vychytat, např. jakou zvolit výšku hledí(je samozřejmě částečně limitována samotnou výškou věžiček montáže) od laufu a mušky potažmo perličky od laufu. Nejspíš skončím v krámu s flintama a u nějaký naháňkový kulovnice si to proměřím posuvkou, ale pokud by někdo měl konkrétní rady a hlavně praktickou zkušenost budu rád. O rady typu radši se na to vy...nestojím. Díky a lovu!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od tibi1 »

uz som mech. mieridla na par varmintovych hlavniach videl a vyzera to OK, podobne jak mieridla na africkych gulovniciach s hrubsim laufom....potom sem daj foto ako to dopadlo a vyzera, drzim palce
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od miso243 »

Prečo chceš snímateľné mieridlá? Myslíš, že ti budú zavadzať? Podľa mňa bude cielnik v tejto polohe veľmi blízko oka. Ešte keby bol ghost ring, ten by mohol byť aj na zadnom mostíku.
Keď som lepil mieridlá na howu, ponúkol mi známy predajca osadenie mieridlami z BENELLI ARGO. Muška aj cielnik majú základňu z úzkeho plechového pásika, ktorý sa lepí na hlaveň a príliš nezavadzia. Mieridlá sa naň pritiahnu skrutkou, takže sa ľahko zložia.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od buba »

miso243

Pokud by mířidla nebyla snímatelná, tak budou překážet stoprocentně. Na zbrani používám puškohled s hodně nízkou montáží a velkým objektivem. Bez toho se dálky střílet pořádně nedají. Z toho, že by mířidla byla moc blízko oka strach nemám, protože lišta(rampa) bude chycená na montáž a potom bude opřena o hlaveň tak jako např. u Tika T3 battue(ale dosed bude vlastně čtvrtkruhová výseč, přesně na hlaveň), mířidla budou chycena v rybině na rampě ve vhodné vzdálenosti od oka. Mířidla použiju z cz 550(dají se dobře štelovat). Je to sice rána - cca 1.200,-- Kč za základnu + plátek hledí, ale co se dá dělat. Hledí osadím po stranách světlovodnými vlákny, jedno vlákno bude uprostřed lišty tak jako u Tikky. Záměrně volím nastavitelný hledí, protože na jedný kuli jsem měl hledí, který se nedalo nastavovat a musím říct, že i na 50 m dělal výškový rozdíl u různě těžkých střel až 20 cm. Mušku na pevno na lauf taky dělat nechci a to jednak protože by stopro překážela a také proto, že si nejsem jistý jestli by to na dlouhý vzdálenosti nenarušilo kmitání hlavně, možná ne, ale riskovat to nechci. Rozhodně do železa flinty nechci nikde vrtat ani nic lepit na pevno.
Ghost ring by bylo určitě jednodušší řešení, ale víc se mi líbí klasická naháňková rampa se světlovodnými vlákny. Používám je i na brokovnici na asfaltový holuby, který střílím hodně a často a nemůžu si vynachválit.
Teď mám trochu problém se základnou mušky, kterou jsem chtěl použít taky z cz 550 a doladit objímkou na hlaveň, ale v U. Brodě řekli, že mají jen samotnou mušku bez základny. Pokud neseženu tak bude třeba udělat nebo použít jinou vhodnou základnu.
Uvidím jak se dílo zdaří a dám vědět.
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od miso243 »

Základňu mušky skús Recknagel. Najčastejšie majú rádius do 19,5 mm ale je ich pár aj s väčším. Niektoré sú aj so staviteľnou muškou v jednej al. oboch osiach. Jedna základňa by bola asi ideálna - na hlaveň sa natiahne krúžok a skrutkou sa pritiahne k nemu základňa. Ale krúžok je najviac len 19,5 mm.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od buba »

Tak od půlky prosince mi zatím nebyli schopni poslat hledí na tu cz 550tku. Včera jsem to opět urgoval, přislíbili, že už posílají. CNCčko mám nastartovaný, jen doměřit výšky hledí a mušky, dokreslit a pustit mašinu. Teda s tím UB to jde z kopce.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jirka83 »

Ahoj uvažuju do budoucna o přstavbě ZKK 601. Jedna z variant, která mě láká je na 358W. Rád bych se zeptal těch uživatelů, kteří tuto přestavbu již podstoupili, jakou hlaveň vybrali a jak jsou s výsledkem spokojeni?
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Koupil jsem hlaveň s komorou, bez závitu od LW (seznam registrovaných odběratelů je na webu LW); usazení do ZG47 dělal tuzemský "subjekt". Rozptyly na skvělé úrovni (cca 0,5 MOA). Jsem spokojen, možná jsem pro tuto konkrétní ráži vybral celkem těžkou a dlouhou hlaveň (650 mm/ 19,0 mm na ústí) - takže vznikla zbraň spíš pro "osamělý lov" :) Prostě mám dojem, že bych užil klidně ještě jednu 358W - třeba ze ZKK601/Sauer202 s lehkým pouzdrem... s 55cm lehkou hlavní :D

Nakonec obrázek toho "téměř originálu" (stavěli jsme tehdy dvě stejné) ještě v "částečně bílém" stavu tu už nějaký ten rok visí - teď už "chudinka" vypadá zas o něco hůř :)
Obrázek
Pro zobrazení celé zbraně použijte prosím zcela výjimečně třeba pravé tlačítko myši a příkaz "View Image"
Pufr
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

Takže takto som to navrhol a konečný stav prešiel doladzovaním a úpravami.
Material Dural Rm cca 450 Mpa
Výroba na Konvenčnej freze.

Hotový kus sme doladovali systemom freza -flinta -freza- flinta

Takto opracovaný kus chcem dať pažbarovi vlepiť do dreva a okolo toho všetkého kovu by mal vystruhať pažbu :D



Block Beding CZ 550 .jpg
Block Beding CZ 550 .jpg (52.3 KiB) Zobrazeno 10384 x
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

2Durell - Ses prostě rozhodl, že z té CZ550 tu Sauerku doděláš podomácku :)

Pěkné. Měřil jsi nějak (pod frézou nebo jinak) tvar spodní plochy pouzdra "svého" závěru - jestli je "dokonale" rovná? - vždycky nebývá :?
Ty celkem tenké bočnice jsou pravoúhlé nebo se k základně nějak sbíhají - by šly o nějakou setinku "do tahu"? Pokud mají být funkční, nemusí se dopasovat individuálně? A budou "pohledové" - budou vidět zhora kolem pouzdra závěru? (že by černý elox?)
Jak se schránkou/zásobníkem - bude tam ještě něco jiného než tato vložka? Jestli ne, možná by se hodily po stranách nějaké zábrany (vertikální "žebra") proti posunutí nábojů/deformaci špičky střel zpětným rázem při výstřelu.
Vzadu za zadním šroubem Ti to asi přečnívá z obrysu zadní části pouzdra závěru - to povolíš pažbaři obrousit? nebo "to tam nějak dostane" ? :)
Pufr
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

WAW veľa otázok ,ale skusím:

bočnice som ešte znižoval a nebudú priznané - celé to bude skryté v pažbe. Ide to tam nasunúť tak tak aby to celému púzdru určilo smer a vymedzilo vôlu do strán. Opracovanie na púzdre je jak po rašpli takže sa to tak jemne zalisováva . Šachta schránky zostáva zachovaná.
V zadu z hora - to budem ešte upravovať pod obrys po konzultácii s pažbarom - ktorého ešte nemám .

Keď to nasadím a stiahnem s lúčikom tak to celé dosadá prioritne na dvoch miestach
- v predu na hranole prenosu spätného rázu dole a zadnou stranou
- v zadu na plocho + šachta schránky . Celé to budem editovať, lebo úpravy na dielni ešte niesú zanesené v modeli a pre potencialnu dalšiu výrobu to budem ešte konštrukčne upravovať s ohladom na možnosti výroby na CNC, ale to by musela byť Séria aspoň 10 ks a aj tak by bola cena skôr pre fajnšmekrov a podobne postihnutých ludí ako ja, to nevravím o tom, že výrobné tolerancie CZ 550 budú asi dosť volné takže doladenie by bolo tak či tak potrebné ( asi preto to ešte nikto nerobí sériovo).

Chviľu som sa pohrával aj z myšlienkou že s toho tú ALA S202 urobím, ale to by bol úž nákladný vývoj, lebo bez pištolovky bych to nerobil a asi by to bolo drahšie ako celá prestavba, a robiť to na klasike fréze je úplne scestné, len programovanie CNC by bolo sakra drahé.

K ďalšiemu - hlaveň bude najskôr Bergara nerez 6,5x284 Norma, ale ešte upresňujeme nejaké detaily.Spúšťový mech. sa bude komplet leštiť a poistka ladiť ( cvaká to jak kanec klami ) .

Pevne verím, že výsledok bude stáť za to . :D
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gawein »

Pokud mužu radit, tak tu duralovou základnu sniž o boky částečně nebo úplně. Vlep to do pažby a boky a zadní část pouzdra dořeš klasickým beddingem. Mam to tak uděláno u svého Saka, funguje to a vypadá to hezky.
hrobarp
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17.2.2014, 10:28

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od hrobarp »

Jedna z posledních věcí, co jsme dělali - montáž na ruskou jednušku v ráži .223Rem. Majitel chtěl použít svůj starý puškohled, který nemá možnost posunu kříže do boku, takže se seřizuje červíky na montáži. Montáž je ocelová.
iž1.jpg
iž1.jpg (27.85 KiB) Zobrazeno 9984 x
iž2.jpg
iž2.jpg (32.56 KiB) Zobrazeno 9984 x
maxim19
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 15.9.2008, 17:10

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od maxim19 »

Jak to chodí s výměnou hlavně...
Nechával jsem si dát novou hlaveň na ZKK 601. Celá zbraň odeslána policií na balistické zkoušky (prý střely a vystřelené nábojnice), kvůli povolení na zničení staré hlavně - čekací doba než mi přišla zpět cca 7 měsíců :evil: (zbraně z trestné činnosti mají přednost atd.)
Výměna hlavně, přečernění zbraně, tormentace, zničení staré hlavně komplet v Brodě - čekací doba 2 měsíce (prý měli dost práce, jinak tak 3 týdny) za cca 6K.
Nástřelný list z Brodu na 50m: 3 rány geco, rozptly 14mm.

Vyhnout se tak dlouhé čekací době na balistice zřejmě nejde. Ptal sem se na PČR (OL kraj) a průkaz zbraně jen na hlaveň ZKK mi nevydají (aby nemusela celá zbraň na balistické zkoušky, že bych si starou nechal a neničil ji), že jen na hlavně, které jsem schopen namontovat nebo měnit sám a nikoliv pouze puškař.
Odpovědět