FOMEI LEADER 8 x 56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od kikin »

Francesco,když si nedáš poradit,tak musí nastat léčba fomeiem..
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Michal P »

kikin píše:Francesco,když si nedáš poradit,tak musí nastat léčba fomeiem..
Krátce a výstižně formulováno. Není třeba dalšího komentáře k tomuto dotazu. :D :D :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Zdenek41 »

Zeis i za ty roky nic lepšího nekoupíš.Fomei mám doma opravdu,leží na skříni už nějakej rok tekla do něj voda.Je to sice Forestr,ale vydržel opravdu dost.Kouká slušně,ale nesmí pršet :D
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Michal P píše:
kikin píše:Francesco,když si nedáš poradit,tak musí nastat léčba fomeiem..
Krátce a výstižně formulováno. Není třeba dalšího komentáře k tomuto dotazu. :D :D :D

To je sice hezké že radíte zeisse ale jen jedním slovem a to "zeiss" nějaké klady a zápory? díky
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Michal P »

Víš co, mám takový dojem, že jsi rozhonutý koupit fomei tak si ho kup. Když si pořádně přečteš předchozí příspěvky, tak je tam jasně napsáno proč je zeiss lepší. Tady ta diskuze se už zvrhla do mlácení prázdné slámy. Když někdo nechce pochopit rady, tak ať si koupí co chce.
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Michal P píše:Víš co, mám takový dojem, že jsi rozhonutý koupit fomei tak si ho kup. Když si pořádně přečteš předchozí příspěvky, tak je tam jasně napsáno proč je zeiss lepší. Tady ta diskuze se už zvrhla do mlácení prázdné slámy. Když někdo nechce pochopit rady, tak ať si koupí co chce.
buď konkrétní to že fomei leží ve skříni atd. mýlíš se mám to 70 % zeiss a 30 % fomei a chtěl jsme vědět jestli někdo měl možnost prakticky tyto dva dalekohlady vyzkoušet a porovnat a ne psát o cenách atd.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Skalák »

Já mám doma Fomei Ranger 9x63 Super Vision a také Zeiss 10x50 Dekarem. Zeiss je více jak 30 let starý. Fomei mám asi 8 let. Přes den nosím Zeiss a na noc Fomei. Oba koukají velice dobře. Zeiss je i po těch letech v naprostém pořádku a je to držák. Jenom v noci má horší světelnost. S Fomeiem jsem neměl nikdy žádný problém. V noci kouká parádně. Jenom malá nevýhoda, má menší zorné pole než Zeiss. Jestli si chceš koupit Fomei Leader 8x56, tak si kup ten nový model Fomei Leader 8x56 ED. Jsou na něm lepší skla než na modelu Fomei Leader 8x56. Škoda že nedělají Fomei Leader 10x56 ED, do toho bych šel. Jak člověk stárne a tak jeho oči také.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Skalák píše:Já mám doma Fomei Ranger 9x63 Super Vision a také Zeiss 10x50 Dekarem. Zeiss je více jak 30 let starý. Fomei mám asi 8 let. Přes den nosím Zeiss a na noc Fomei. Oba koukají velice dobře. Zeiss je i po těch letech v naprostém pořádku a je to držák. Jenom v noci má horší světelnost. S Fomeiem jsem neměl nikdy žádný problém. V noci kouká parádně. Jenom malá nevýhoda, má menší zorné pole než Zeiss. Jestli si chceš koupit Fomei Leader 8x56, tak si kup ten nový model Fomei Leader 8x56 ED. Jsou na něm lepší skla než na modelu Fomei Leader 8x56. Škoda že nedělají Fomei Leader 10x56 ED, do toho bych šel. Jak člověk stárne a tak jeho oči také.
LOVU ZDAR!!!
takhle jsem si to představoval díky za postřehy.

LOVU!
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Tak dneska jsi jdu pro toho zeisse Jena Binoctem 7x50 DDR 1Q

snad budu spokojen. Díky všem za rady :-)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od rimar77 »

Francescco píše:Tak dneska jsi jdu pro toho zeisse Jena Binoctem 7x50 DDR 1Q

snad budu spokojen. Díky všem za rady :-)
určitě budeš a hlavně toho kupuješ i pro své potomky a potomky jejich potomků :-) bude z něj rodovej klenot tak ať ti dobře slouží :wink:
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Michal P »

Francescco píše:Tak dneska jsi jdu pro toho zeisse Jena Binoctem 7x50 DDR 1Q

snad budu spokojen. Díky všem za rady :-)
No konečně, ať slouží. :D

Michal
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od Francescco »

Tak musím říct, že u ne panuje 100 % spokojenost se zakoupeným Zeissem. Kam se hrabe můj bývalí Buschnell a Fomei. Krásný obraz i za ty léta. A to široké zorné pole - paráda. Za snížených světelných podmínek není problém s pozorováním, prostě jsem šťastnej že ho mám :-). Měl jsem štestí, dalekohled byl asi jen minimálně používán, žádné známky po každodením nošení. Takže jsem spokojen sice byl dražší ale ne vše se dá vyrovnat penězi že :-D
karkulka
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22.2.2011, 8:35

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od karkulka »

mám Fomei 8*56 pro ed je třeba vyzkoušet a pak hodnoti a budete mile překvapeni jak je sním dobře vidět :!: :wink:
SAUER78
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.5.2009, 13:28
Bydliště: Vizovice - Zlínský kraj

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od SAUER78 »

Chlapi já se vám divím. Rozumím tomu, že ne každý z nás má na to, aby si kupil nového ZEISSE atd. Myslivost je však koníček, který neodpouští chyby. Mnozí z nás - vás jsou nepoučitelní a raději si koupí 3 x levný šunt a pak nakonec uznají, že to byla blbost (ikdyž mnozí z nás budou tvrdošijně obhajovat to, že optika za 5.000 je to NEJ a že kvalitativně je na stejno jako MEOPTA - ZEISS). Jak to už někteří přede mnou psali - nikdo z nás není tak bohatý,aby si pořád a neustále kupoval levné věci.

Není lepší si raději něco málo přišetřit a koupit "jetého" ZEISSE nebo Meoptu a mít klid jednou pro vždy ????? Jít do lesa s tím, co se mi na optice zase pos.re, jestli něco uvidím, zda se mi nezamlží skla atd.

Tyto pouťové - divadelní - turistické kukátka jsou spíše spotřebním zbožím. Není potřeba mít vždy to NEJ, ale pokud vykonáváme myslivost, tak to není koníček na několik měsíců - let, ale pevně věřím tomu, že na na celý život a to si již zaslouží trošku se nad nákupem dalekohledu zamyslet.

Co můžete očekávat od těchto low - end značek ?????. Já si koupil novou MEOPTU 8x56 Meostar z netu za velmi slušný peníz (18.000,-- Kč) a vím, že pokud ho neztratím - nerozbiju mám do konce života klid a dalekohled bude sloužit ke spokojenosti i mým dětem.

Toť můj názor - FOMEJE a jemu podobné jsou šmejdy, které jsou nakonec dražší než kvalitní optika.

Vždyť dobrá optika, zbraň a střelivo jsou základ úšpěchu a radosti z lovu.

LOVU ZDAR

Radek
SAUER 202 ELEGANCE 8x57 JS, 3-12x56 ZEISS VICTORY DIAVARI RD - osnova č.60 - 2. optická rovina
Broková kozlice CZ UB 581-4 (12/12)
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: FOMEI LEADER 8 x 56

Příspěvek od pepava »

Naprostý souhlas. Lépe bych to nenapsal. Republika je doslova zamořena různým hračkářstvím. Sám jsem se spálil v minulosti na značce Braser,ale hned vyléčil. Veškeré problémy jsem vyřešil jednou provždy značkou Leica duovid 10-15x50. Tento přístroj mám asi 7 let a nedám na něj dopustit. Je to sice drahý špás a delší dobu jsem na něj šetřil, o to více si užívám toho brilantního obrazu. Mohu vřele doporučit. Kdo nechce tolik investovat, rozhodně bych pod meoptu nešel a dobrá volba pro začátečníky je starý ZEISS 10x50, který se dá ještě po bazarech nebo inzerátech sehnat za slušný peníz. Kromě dobré světelnosti má úžasnou výhodu - bezkonkurenční široké zorné pole. Takže chlapi, volte správně ať Vás to pak nemrzí.
Odpovědět