Trénink lovecké kulové střelby

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
vhool

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od vhool »

no figi te pero ty jsi to pojal tedy z gruntu..... jen nevim zda se usmivat ci premyslet o tvem sebevedomi .... prejdu tvuj patent na trojnozku ci tve upravy zbrane ktere napr.me vubec nevyhovuji stejne tak jako nevyhovuje ma zbran tobe :wink: .v zakladu s tebou celkem souhlasim ale na muj vkus to podavas strasne kategoricky jako ze tve teorie jsou jedinou spravnou cestou pritom ja v tom vidim pouze zaklad obohaceny tvojim vnimanim coz ve mne osobne vzbuzuje averzi stejnou jako kdyz jsi prosazoval 243W jako nej razi.neber to prosim zle ale laskave si uvedom,ze to zde cte pomerne velka vetsina lidi co te berou vazne a diky takto podanemu "navodu" se muzou dopustit vice chyb nez kdyz se budou ucit sami.nerikam,ze mas scestne nazory,to ani nahodou a navic tve vysledky ktere jsem sam videl mluvi o tom,ze u tebe to funguje jenze..... je v tom hooodne veci co u jineho fungovat nebudou a ani nemaji opodstatneni v tom,ze to je JEDINA spravna cesta.pro priste prosim trosku mene euforie ze sve dokonalosti a trosku vice obecneho nadhledu.jsem ti vdecny ze jsi se tohoto tematu ujal ale ....tento zpusob prezentace se me osobne vubec nelibi .... :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od figi »

vhool - všechno, co jsem napsal, kromě popisu mých zbraní a trojnožky je napsáno v knihách o střelbě, z evropy i USA. A protože se oba přístupy dobře doplňují, tak jsem to dal dohromady, nic jsem neprezentoval jako vlastní myšlenky či návody . Jen píšu, jak se to má dělat.

Ale asi ano, ať se tím každý prokouše sám.

Nevím, jaký máš problém, a jen doufám, že to není alergie na moje příspěvky.

PS : sebevědomí mám dobrý odjakživa.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od vhool »

muj jediny problem je v tom,ze se mi nelibi forma podani.jen jsem vyjadril jak na mne tva prezentace pusobi.nejde o alergii v zadnem pripade,tve prispevky jsou prinosem tohoto fora.jde jen o formu jakou to podavas.to ze jde o prepis postupu prezentovanych v literature je mi jasne ale byva dobrym zvykem kdyz se chci podelit o myslenky ci zkusenosti nekoho jineho ci z literatury,uvadet zdroj tak jak to dela napr. pufr nebo jde-li o vlastni zkusenost tak uvest ze jde o tuto formu vedomosti.v tvych navodech je mnoho faktu a pravd jen se v tom je tezke orientovat co je obecna metodika nauky strelby,co je jen jako doporuceni ci co tebou vyzkousene a fungujici ci nefungujici.ono totiz i mezi celosvetove uznavanymi "odborniky" ci ruznymi autory techto knih,nepanuje shoda ve vsech co popisujes a ani vse nesedi kazdemu.jsem ten posledni kdo by ti chtel do toho kecat ale muj nazor na vec je takovy,ze by neskodil trosku nadhled pri citacich cizich myslenek a vice diferencovat navody ze sveta a tva doporuceni.nic vic a nic min za tim neni.

co se tyka sebevedomi tak je jedine dobre ze mas vysoke ale i u toho plati "vseho s mirou" :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od figi »

Způsob mého psaní příspěvků je takový, jaký je, jinak to neumím.

Tý literatury mám dost, navíc hodně poznatků je i na zahraničních loveckých a střeleckých fórech, a tak to asi nemá cenu rozepisovat, navíc to neopisuji, ale píšu z hlavy.Takže než bych pohledal, kde se o tématu co píše ...
Nicméně popisuji to, co podle mne funguje a vyzkoušel jsem to. Nikde není napsáno vše, a tak je podle mne nutné, dát to nějak dohromady. Byla to poměrně náročná doba hledání optima, jak časově, tak finančně.
Když napíšu, jak to teď dělám, to teprve není pro ostatní návod, protože komora zvěře na 100 m je tak velký cíl, že ustálení osnovy a spuštění pro ostatní vypadá tak, že vlastně vůbec nemířím a dobrý zásah je naprostá jistota. Jenomže to už musím všechno ostatní udělat naprosto automaticky a správně. Všechen můj trénink je od začátku zaměřen na přesnou loveckou střelbu na šoulačkách. Kdy není čas na dlouhé štelování a míření. Takže jakmile založím zbraň do ramene, prakticky už mám namířeno. Třeba to souvisí i s překonáním lovecké horečky, kterou naštěstí dosud mívám, ale i při tom se mi kříž pohybuje jen v centru komory. Čím to je ?

Trojnožku jako takovou jsem samozřejmě nevynalezl ( a patentovanou ji nemám ), ale moje konstrukce vychází z požadavku velmi přesné střelby na velké vzdálenosti, a funguje. Rozhodně oproti těm kupovaným, které vibrují, jen se na ně podívám.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od gawein »

Tou trojnožkou myslíš ty tři násady od košťete? Nebo už jsi zmodernizoval
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od precechtel »

To Figi, zatím mi mluvíš z duše, co se týká držení zbraně, musel jsem překonat spoustu omylů, než jsem došel do tomu, co popisuješ, tj. těžiště zbraně a držení v těžišti. Je spousta myslivců, kteří se tím vůbec nezabývají a když sleduji, jak při našich kontrolních střelbách drží zbraň, spíše se divím, že něco trefí. Zatím jsem tedy nezačal olovem vyvažovat a dovažovat těžiště, možná mne to ještě čeká. Co se týkká kulové střelby a spouštění, kdysi mi hodně dala střelba z pistole a držení pistole a funkce ukazováčku a sušení a sušení, v podstatě hodně návyků jsem potom přenesel z pistole do kulové střelby z dlouhé zbraně. Zatím z toho, co sleduji na foru, v brzké době si pořídím malorážku, rozhodnut jsem již delší dobu, jenom čekám, až se něco výhodného naskytne, abych mohl trénovat. Je zajímavé zjištění, že čím jsem starší /bohužel/ tím více musím trénovat, abych si udržel formu, na druhou stranu díky fóru a pochytaným radám úspěšně lovím i na vzdálenosti pro mne dříve nedostupné. Figi pokračuj, myslím, že kdo chce, něco si odzkouší a odfiltruje, co mu bude vyhovovat a co nikoliv. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od figi »

to precechtěl - pistoláři mají obecně zmáknuté spouštění skvěle, není divu, když mají na všechno jen jednu ruku. Malorážku si pořiď, je to i skvělý relax. A střelnice 50m jsou všude.

Gawein - néé, od začátku zdůrazňuji, že jsou to násady na hrabě. Na koště jsou moc tenký, pruží a chvějí se. Ale i modernizace je vymyšlená, jen to nechávám dozrát.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kiki
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 27.5.2009, 13:13

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od kiki »

DELETED
Naposledy upravil(a) kiki dne ned 23.1.2011, 20:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od figi »

Tak mi pošli mail na figi63@seznam.cz a pošlu ti fotky.
Naposledy upravil(a) figi dne sob 06.11.2010, 7:30, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od miso243 »

figi:s tou trojnožkou strieľaš zo stoja alebo zo sedu?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od figi »

Trojnožku používám při střelbě vstoje. Pro mě je to univerzální řešení, které využívám jak na šoulačkách v lese, na loukách při střelbě na velkou vzdálenost, na čekaných kdekoli, ale zrovna tak ji opravdu velmi úspěšně používám i při naháňkách. Je to velká výhoda stále stejné střelecké pozice. Takže na lov trénuji prakticky stále to samé. Po tréninku ( trojnožka NENÍ sama o sobě zárukou přesné střelby ) v pohodě střílím sub MOA. Prakticky to je pivní tácek na 300m každou ranou ( na střelnici, na lovu jsou samozřejmě podmínky daleko těžší ).
( teď jsem zvědav na reakce :D )
Navíc díky tomuto způsobu střelby na běžící zvěř nechybuji. ( poslední tři roky opravdu ne )
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od precechtel »

Dle situace v našem ms a co vidím kolem sebe, tak 10% myslivců je rádo, když trefí pivní tácek na 100 m a 90% myslivců na tuto vzdálenost trefuje talíř, no a většina na sobě během roku nijak nepracuje, aby zlepšila střeleckou dovednost a spolehlivost. Natož, aby si něco přečetli, či vyzkoušeli. Omlouvám se, že můj příspěvek není úplně k věci - my co chodíme na forum, nám je tato situace známá. Ale chci tímto říci, že se každý dle svých možností musíme alespoň trochu snažit o osvětu kolem sebe.... F.
politice a politikům zmar
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od duch Pampuch »

Omlouvám se, že můj příspěvek není úplně k věci - my co chodíme na forum, nám je tato situace známá. Ale chci tímto říci, že se každý dle svých možností musíme alespoň trochu snažit o osvětu kolem sebe.... F.
Na tu osvetu bacha, ja jsem jednou malem dostal pohube, kdyz jsem jednomu rychlostrelci pujcil malorazku, na 50m byl z volne ruky papir A4 temer nezasazitelny cil a pak jsem se ho zeptal pred nekolika lidma, zda mu prijde normalni, kdyz strili na prasata na nahance na 100m :D, zda nejde spise o mrzaceni zvere . Fakt je, ze vetsina lidi ma plnou hubu kecu a strach ukazat sve skutecne schopnosti, protoze diry na papire neukecaj..(slaba patrona, kus nakrocil, strelil jsem do stinu byla tam trava...) Ono to potom trochu snizi sebevedomi :D
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od zispo »

trénuji tak 1x tydně a to s ráží 22WMR je to podstatně dostačující ráže na 100m.Přiznávám se že tuto zbran mám určenou k tréningu. Jelikož i příležitostně střílím i závodně.Tréning a pak i samotné nastřelení zbraně se nesmí zanedbat jelikož je to podílná část lovectví.Mrzí mě u některých členu přístup k tréningu a pak i samotné zkoušce zbraní před odlovem srnčí zvěře.Pak časro dochází k postřelení a dohledávce,někdz z dobrým koncem jindy z horším.Vím,že je lovecká horečka i já ji mivám ale pokud se nemohu na nne spolehnout či pokud se nemohu spolehnot na svojí zbran tak prostě nesřílím.S kulové zbraně střílím každý něsíc a ted(s loveckou né tréningovou) každy měsíc a to tak v průměru 3rány. Před poslední ránou hlaven vytřu a nechám shladnout a pak vistřelím.Tím jsem si jist že zbran je dokonale připravená.To je můj přízpěvek do této diskuze
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Trénink lovecké kulové střelby

Příspěvek od losthorizon »

Zispo napsal:
Před poslední ránou hlaven vytřu a nechám shladnout a pak vistřelím.Tím jsem si jist že zbran je dokonale připravená.
Já tedy o hlaveň (celkově o zbraň) pečuji až po ukončení střelby.
Odpovědět