Kulovnice Marlin v plastu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

Nevím, čím to je, ale k deformaci hrotů střel při opětovném nabíjení a vybíjení v Marlinu r. 243 W prakticky nedochází /nebo aspoň jsem si toho nevšiml/ na rozdíl od např. ZKK 600 v r. 7x64, kterou jsem dříve vlastnil - nicméně souhlasím s tím, že při střelbě na běžné vzdálenosti je vliv této deformace zanedbatelný. A možná, že na tu deformaci má vliv i to, jak tvrdé či měkké olovo výrobce použil.
Kritériem pravdy je praxe.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od klouda »

Marlina XS7 v .243 mám více jak rok. Vystřelil jsem s ním poměrně dost ran jak na lovu tak do papíru. Používal jsem různou munici (minimálně 5 druhů střel). Nabíjení a vybíjení bez problémů a bez deformací. Nešený vytahovač funguje uplně krásně a spolehlivě...v brodě by se mohli poučit.
Obecně jsem z této zbraně stále nadšen. Jedna z nejlepších investic v mém mysliveckém životě. Za srandovních 10500 Kč parádní a funkční zbran. Přesnost na terč do mé vzdálenosti ( 150m) na mé ruce výborná ( díry se vesměs dotýkají ). Všechno funguje jak má, nic nikde nedrhne, neskřípe. Prostě účelná, efektivní out of box zbraň. Radost pro každého praktika. Můžu srovnávat ze seriovkou UB 550....cena Marlina je poloviční, ale dle mě mnohem lepší zbran. Čistě můj názor. Asi zkreslen. Já na tu flintu nedám dopustit.
Bilance je zatím 12 kusů srnčího. 10 kusů v ohni, 1 asi 20m od nástřelu za vydatného barvení a jedna srna s adrenalinem a povědomím o mě odběhla cca 80m. Střílím za plec. Vše střeleno Geco TM (sportovní balení). Podlitiny minimální. Výstřely v normě. Našel jsem ideál pro moje účely....vše nafoceno. Můžu poslat nějaké dokumentace.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Dělá marlin i pažby ze zelenýho plastu??
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

Já mám tuhle flintičku od dubna a k předchozí chvále se musím připojit. Jediný problém byl, než jsem si na to zvykl, že si člověk musí dát pozor při plnění nábojové schránky, aby byly patrony řádně srovnané, jinak se mi občas kously - ale to je o zvyk, v ZKK 600 jsem na to pozor dávat nemusel. A pozor musím dávat i na postavení zvěře v okamžiku zásahu, abych zejména srnčí nerozbil, ovšem to je dáno ráží, ne typem zbraně. Zatím uloveno 6 ks srnčího, 2 prasátka, 1 kolouch, 3 lišky. Kolouch při zásahu zadní komory odskočil asi 30 m, 1 liška střelená na nízkou komoru asi 10 m v kotrmelcích ze svahu dolů, zbytek v ohni. 2x chybený srnec
při míření na krk /napraveno druhou ranou na komoru/, 1 postřelená liška na běh, 1 postřelený lončák na spodní čelist - obě tyto rány, stejně jako jeden z chybených srnců, zaviněny hnutou optikou, čili moje chyba. Poměr cena-kvalita u této zbraně vynikající, mohu jen doporučit !
To Mr. Fox - zatím jsem viděl jen v černém a camo provedení, ale na jiném webu jsem četl, že někdo si za pár šestáků objednal lamino pažbu pro leváka z USA, kde nabízejí opravdu velký výběr, takže to chce hledat.
Kritériem pravdy je praxe.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Já právě hledám a nenašel sem ani fabriku která to vyrábí :( uvažuju mezi marlinem a remingtonem (ten dělá zelenej plast ale je draší).
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Příspěvek od fesoj »

.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

Mr. Fox píše:Já právě hledám a nenašel sem ani fabriku která to vyrábí :( uvažuju mezi marlinem a remingtonem (ten dělá zelenej plast ale je draší).
Omlouvám se, není to na jiném webu, je to zde - v tomto tématu, na 1. straně.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Choochoo007 »

Jojo, tahle firma dela/delala pazby i na Howu a myslim ze od ni kupuje kde jaky vyrobce. Mozna Remington, CZ,....
Kolega z prvni strany z toho udelal opravdu peknou pusku :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Jo pažby pěkný ale mě spíš zajímalo kdo vyrabí celou flintu. Nikde sem to nevyčet :(
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

Mr. Fox píše:Jo pažby pěkný ale mě spíš zajímalo kdo vyrabí celou flintu. Nikde sem to nevyčet :(
předpokládal bych když je to Marlin takže ho vyrábí Marlin
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od klouda »

Mr. Fox píše:Jo pažby pěkný ale mě spíš zajímalo kdo vyrabí celou flintu. Nikde sem to nevyčet :(

. . . http://www.marlinfirearms.com/
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

to klouda: diky ja to nemoch najit
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Má někdo marlina v ráži 6,5x55 SE?? Případně vysvětlími někdo rozdíl mezi 308 a 6,5x55 SE??
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Jiří K. »

Marlin v ráži 6.5x55 SE se nevyrábí. Stačí se podívat na jejich stránky. S toho co jsem našel tak seriově vyrábí či vyráběl v USA tuto ráži jedině Remington v modelu 700.
Co se týče toho druhého dotazu. Zkus se prosím podívat do sekce kulová munice a tam si odpověď vyhledej.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

:( mmm remington taky nic nedělá :( já myslel jestli třebas marlin nemá výměný hlavně....
Odpovědět