Kulový dvoják

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Eizo »

Zajímavé odkazy, je to nádhera ty kulové dvojáky z Anglie, bohužel pro řadu z nás jen sen z říše pohádek.....

Projev Mildy nemá cenu komentovat, nezmění se:)

omlouvám se za OT - malou přednášku, ale neudržel jsem se...
To jseš Mildo na velkém omylu, že by zrovna dražší ikonou, než hodinky Breguet byly hodinky Patek Philippe, oba výrobci jsou v nejvyšší TOP třídě, ještě společně s výrobcem Vacheron Constantin, v závěsu za nimi A. Lange, hned pod nima značky IWC, Ulysse Nardin, Jaeger Le Coultre, Zenith, Blancpain, a pak vše ostatní.... Breguety jsou navíc mezi znalci, sběrateli více ceněné, jednak toho nesekají tolik jako Patek Philippe a ani "neklesli" k výrobě quartzových strojků, jako Patek Philippe. Navíc nejkvalitnější pouzdra má právě Breguet, i ty "nejlevnější" hodinky od nich mají náročné pouzdro. To, co dělá Breguet, jsou schopni vyrobit jen nezávislí hodináři, jinak nikdo, a to nemluvím o tom, jinak Breguet nemá žádné dva kusy hodinek stejné, každé hodinky jsou jedinečné, min. se liší číslem na ciferníku. Shrnu-li to, tak Patek Philippe jsou více provařené mezi laiky, hlavně je kupujou rusové...

Ještě jedna věc, být tebou Mildo, tak bych na žádné srazy Loveckého fóra nejezdil, jednak by mohlo prasknout, že jsi Milda :D a navíc by někdo nemusel unést Tvé názory, jak si ho tady dřív v diskuzích urážel.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Leon »

Pánové není lepší na některé rádoby odborníky nereagovat než zahrabat celou diskuzi :wink: .Leon
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

leon> však já dlouho nereagoval. Ale pak mě přišlo, že by ta reakce mohla mít i nějakou informační hodnotu. Pokud to tak připadá jen mě, klidně to smaž...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

To Francis.Mukaveshi

Ano i já mám pro Tebe pochopení, svůj k svému :)

Tak předně, co jsi čekal, že Ti napíšu, že kulový dvoják od Holland & Holland, či J. Purdey, má 2x, 5x, 10x… lepší soustřel, než od Merkla nebo že je třeba takovýto anglický kulový dvoják vyroben z materiálu pro kosmický výzkum a proto má nějaké jedinečné vlastnosti? Ano, je to dělané ručně, ale jinak to má i některé obdobné technickém řešení, jako jiné průměrné, či podprůměrné kulové dvojáky, ale rozdíl je prostě v něčem jiném. Správně, každý oceníme něco jiného, každý máme jiný vkus.

Chápu to, je to předně o tom, že sis něco koupil, tak je logické a děláme to myslím všichni, že si pak chceš těžko připustit, že by mohlo být i něco jiného, lepšího :) Nechovejme se ale jako malé děti na pískovišti, které nedokážou připustit i jinou variantu. Prostě je to o tom, jak se kdo cítí a na co se cítí, někdo se cítí jen na ten Baikal, či přestavbu ZP, někdo už třeba má na toho Merkla s Krieghoffem, někdo pak třeba na toho Heyma, či nějakou zakázkou zbraň z Ferlachu a někdo prostě si zvolí bez ohledu na finanční stránku to nejlepší, co trh nabízí. Ty jsi někde uprostřed, tak si chválíš toho Merkla, logické. To samé platí i s tím autem, které v podstatě poslouží stejně, záleží, co od něj očekáváme. Nesnažme si tu, ale vzájemně namluvit, že „vyšší střední třída“ (pozn. v tomto případě, ale podle mne není touto vyšší střední třídou Merkel) je to samé jako "Super Luxus", ano je to podobné, blíží se to k sobě, ale je tu prostě rozdíl, v detailech. Projeď se v Mercedesu a pak si zkus přesednout do toho Rolce Royse, pokud nebudeš mít v sobě několik láhví tohoto francouzského šampaňského, tak Ti neuvěřím, že tam rozdíl nepoznáš :lol: ano, rozdíl nebude tak markantní jako třeba z té Dacie, ale myslím, že i ty tam něco najdeš. Prakticky totožné je to i s tím Merklem vs. nejluxusnější zbraně.

Stačí zapátrat v odborných publikacích, na internetu a je snad bez komentáře, co je na trhu víc ceněno, rozhodně to nejsou konfekční zbraně z Německa, některé z nich navíc vyumělkované předraženiny, které převážně kupují naši novodobí „podnikatelé“. Pokud se zabýváš obchodem, tak víš, že nakonec pouze trh rozhoduje o tom, co je/bude "špičkové" a co je jen průměrem, či podprůměrem.... Buď tedy spokojen se svým Merklem, konec konců i já si pochvaluji, na tom se oba shodneme :) , a buďme oba rádi, že jsme měli štěstí na kus, tím debatu na toto téma uzavřeme. Jinak si opravdu nepotřebuji popustit uzdu své fantazie, jak naznačuješ, píšu sem o něčem, s čím mám osobní zkušenost, k jiným věcem se nevyjadřuji a nemám potřebu Tě nijak přesvědčit o opaku. Stejně by to bylo zbytečné, máš čemu věříš, co si obhájíš, tak si to v klidu užij. 8)

Nyní příspěvek "k věci". Samozřejmě to není jen o anglických kulových dvojácích v tropických rážích, vyrábějí se i v běžných rážích 9,3x74R, apod.. Rozhodně také běžné kulové dvojáky v tropických ráží (pokud to není .577, či .600, apod.) nemají už "hmotnost kolem 6 kg", ale jak jsem již dříve psal, tak např. kulový dvoják Heym .470 NE má 4,3 kg (tedy asi cca o necelé 1 kg víc, než Merkel 140 v ráži 9,3x74R) a kulový dvoják Holland & Holland 500/465 NE má 4,85 kg. S těmito zbraněmi - rážemi lze v ČR normálně chodit lovit - na naháňky, je to nejlepší způsob jak se s takovými zbraněmi pořádně seznámit, ohmatat si je v praxi, koneckonců je to +- v obdobné výkonností kategorii jako v továrně laborované .458 WM, takže smysl jeho domácího využití tu taky být může :wink:

P.S. Pokud se nemýlím, tak Holland & Holland a ani Purdey na IWE nebudou.
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

→Rogam. Jasně, vkus je vždycky mimo diskuzi. Taky každý má právo říci „ JE TO MŮJ“ , byť nepodložený názor a ten nepotřebuji DOKAZOVAT. Nic víc. Kulový dvoják je pro mě jenom pracovní nářadí, kterého se mi zachtělo. Pokud splňuje moje zadání, v tomto případě: přesná, spolehlivá, jakostní, dobře mi padnoucí značková naháňková zbraň pro Česko a přilehlé státy, není co řešit. Mně je úplně jedno jak se to jmenuje a co si o tom kdo myslí. Pokud tento „kus“ zklame, nebo najdu-li výrobek který bude splňovat moje požadavky zásadně lépe, tak ho vyměním. Ke zbraním nemám žádný osobní vztah. Chci jakostní dvoják s nejlepším poměrem kvalita – X - cena. Ekonomika je pro mě osobně vždycky až na prvním místě. Pokud má kdokoli potřebu se „rozplývat“ nad jakýmkoliv výrobkem je to jenom jeho problém. Měl jsem a mám možnosti vzít si do ruky a vyzkoušet jak mi „padne a sedí“ docela hodně různých zbraní, různých výrobců, včetně těch dvojáků. U těch tropických- těžkých modelů jsem měl vždycky problém s tím, že to bylo hovadsky těžké, neohrabané a vůbec mi to nesedělo do ramene. Prostě mě to neoslovilo. Heym jako značku jsem měl v rukách jenom jako kulovnici opakovačku a z mého pohledu to žádná hitparáda nebyla. Na letošní IWA se zkusím opravdu pozorně podívat na ty HEYM dvojáky. Když se mi bude opravdu líbit, tak si ho pořídím. Pak porovnám na střelnici s Merkelem, a co bude lepší a přesnější to si nechám a ten druhý kus pošlu do světa. Jak správně píšeš. Není nad osobní zkušenost. Jsem rád, že jsi mne na ten dvoják Heym upozornil, je to pro mě zajímavá informace. Pokud na veletrhu nebudou ty věhlasné anglické dvojáky, pak pro mne i nadále zůstanou něco jako bůh. Taky jsem ho nikdy neviděl a přesto žiju .
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> purdey na IWA snad nikdy nebyl, H&H tam parkrat meli stanek, ale nic moc na nem nevystavovali, myslim zbrane. Zrejme to nemaji zapotrebi, nikdo, nebo skoro nikdo ;)) nepochybuje. pokud jsem dobre koukal, letos tam nejsou vubec.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Zbrojovák »

Zpět k tématu.
za1) nikdo jste nereagovali že ten Anderson Wheeler 500 NE nemá za lištou pojistný prvek, pokud se nepletu boxlock je dvojité uzamčení - jeden pořádný klín a jeden hák do spodku baskule. vím že 500NE nemá extra tlaky, rozhodně nižší než třeba 9,3x74R, ale i tak mě to překvapilo.

za2) u konfekčních dvojáků a vůbec svazků obecně vidím nejzásadnější problém v tom, že si nemůžu před prodejem odzkoušet soustřel (v drtivé většině)
tzn. že když mi to někdo staví - zadám si co chci a to vyžaduju. Divím se lidem co dají sto tisíc i více za dvoják na krámě, jdou na střelnici apak něco reklamují, no reklamace je neuznána, protože většinou nemájí normu- sestřelují na 40m, bez ohledu na křížení, si třeba nastaví podnikovou normu 8cm. - naháňková zbraň
Jiné to je pokud má člověk někoho ve fabrice a může si vybrat - to pak jo. Sám mám (vlastně už přenechal synovi) svůj starý výběrový kulobrok CZUB, kde je jednak top soustřel a jednak nepochoduje nástřel kulové ani po 5ti ranách.

Čili než koupím, vyzkouším a vidím. Osobně hlavní užitné vlastnosti dvojáku vidím jako - trvanlivost zámků- kvalita slícování ve všech uzamykacích plochách, soustřel svazku + při opakování např. 3x2rány za sebou levá/ pravá, kvalitu použitých materiálů, kvalita trvanlivost a ergonomie pažby - přilícitelnost, čitelnost otevřených mířidel (dvoják bych osobně pro naháňky neprznil jakoukoliv optikou ani kolimátorem) - prostě mířidla, klasika, kompaktní prostá elegantní flinta.
Až pak nastupuje nějaká kresba dřeva- ebeny, rytiny, řezby atd. kvalitu a cenu zbraně nedělá výzdoba nebo značka ale práce do ní vložená. Jen kvalitní zbraně mají cenu jakkoliv zdobit.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

Zbrojovák píše:Zpět k tématu.
za1) nikdo jste nereagovali že ten Anderson Wheeler 500 NE nemá za lištou pojistný prvek, pokud se nepletu boxlock je dvojité uzamčení
za2) u konfekčních dvojáků a vůbec svazků obecně vidím nejzásadnější problém v tom, že si nemůžu před prodejem odzkoušet soustřel (v drtivé většině) tzn. že když mi to někdo staví - zadám si co chci a to vyžaduju. Divím se lidem co dají sto tisíc i více za dvoják na krámě, jdou na střelnici apak něco reklamují, no reklamace je neuznána
→ Zbrojovak. ) Nikdo nereagoval na ten : Anderson Wheeler 500 NE zřejmě proto, že nikdo pořádně neví „vo co goo“ a v podstatě ho ani nikdo doopravdy nechce.

za 2) Není pravda, že si opravdový Zákazník ( nikoliv zvědavý otrapa) nemůže před zaplacením dvoják vyzkoušet na střelnici. Já jsem si vybíral ze dvou kusů, s praktickou zkouškou na střelnici. Už ten první kus byl tak dobrý, že se dál nezkoušelo. O kulových dvojácích je na internetu spousta mýtů pověr a nepravd od profesně nevzdělaných lidí. „Jedna paní povídala“ - a už to jede. Namátkou třeba názorná ukázka takového nesmyslu: Přestavba brokovnice ZP 47 na kulový dvoják. Tak tohle nikdy DOBŘE nefunguje , ani dlouhodobě fungovat nemůže. Protože funguje fyzika a mechanika. Baskule brokovnice ZP 47 je kovaná do zápustky, následně pak tepelně zpracovaná. Nikdo z brněnských konstruktérů nepočítal s tím, že Brokovnice se bude předělávat na Dvoják. Brněnské ZP-čko nemá vrchní příčný čep, kterým by pevně uzamknulo hlavňový svazek nahoře. U brokovnice to vlastně ani není potřeba, namáhání je malé. Dolní háky rovněž nejsou stavěné na extrémní zatížení od pořádné ráže. Dvoják, aby si zasloužil tento název a měl vůbec praktický smysl ( veliká průbojnost střely a obrovská ničivá zastavovací síla) začíná až od cal. 9,3x74R a nahoru. Nazývat dvojákem zbraně menších a slabších ráží je stejný protimluv jako říkat Trabantu auto. Dále pak je tu obrovský, prakticky neřešitelný problém podomácku vyrobit opravdu fungující hlavňový svazek. Dodržet princip: že obě hlavně musí střílet rovnoběžně , i když jsou hlavně u baskule velmi široké a na ústí výrazně tenké, s jistou přesně definovanou sbíhavostí. Mezi sebou pak několikrát sletované takovými žebry, ne nepodobnými těm na sloupech vysokého napětí, a nakonec „ zakapotované “ horní a spodní šínou s klínem na ústí hlavní. Všechny tyto spoje mají veliký vliv na konečné vlastnosti dvojáku. Žádný z malých soukromých puškařů nemá takové vybavení, aby udělal takovou přesnost a kvalitu jako veliká a zavedená fabrika. Navíc u ráže 9,3x74R vždycky dojde po prvních 100 výstřelech k tomu, že se ZP čková baskule nevratně „natáhne“ a v uzamčení jsou neodstranitelné vůle. Pravda, jednou je možná puškař „utáhne“ dole na šarnýru, ale za pár desítek výstřelů je tu problém zpátky. Takové předělávané ZP čko sice střílí, ale netrefuje.

Velké, bohaté a zavedené fabriky disponují mnohaletými zkušenostmi, týmem konstruktérů-inženýrů, techniků, zkušených dělníků a prototypovou dílnou. Při konstrukci značkového a moderního Kulového dvojáku nic podomácku ze starých brokovnic nepředělávají . Dnešní baskule se frézují na-hotovo na CNC mašinách z materiálů které jsou úplně jinde než staré ZP čko. Hlavňové svazky pak vyrábí na speciálních pracovištích s dokonalými výrobními přípravky . Přesnost výroby hlídají měřící přístroje ovládané počítačem. Sletování svazku obstará taky robot. Lidská ruka na tom nemá moc co pokazit. Každá jednotlivá výrobní operace se kontroluje a měří se dodržování výrobních tolerancí. Hotový výrobek se pak zkouší na střelnici. Merkel má svoji normu = v 50.metrech musí být soustřel z obou hlavní nejvíce 5.cm. Cokoliv většího je reklamovatelné a výrobce případnou závadu zdarma v rámci garance odstraní. Podmínka je používat předepsané střelivo ( RWS ) . Tato výroba a vývoj je velice nákladná záležitost. Výrobce a obchodníci chtějí taky vydělat, stát chce svoje DPH , takže značkový výrobek má vysokou cenu a není pro každého.
Já nevím jak to dnes mají angličané, nikdy jsem z anglického dvojáku nestřílel, nevím jak a na čem vyrábějí, takže se v rámci svých možností držím té německé , tradiční precizní až puntičkářsky zodpovědné práce. Ať si kdo chce co chce říká, já jsem ještě nikdy neviděl od solidní německé firmy vyložený „shit“ . Na druhé straně na vlastní oči jsem viděl "shit" na bázi ZP čka.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od lovec »

Francis.Mukaveshi píše:........ Merkel má svoji normu = v 50.metrech musí být soustřel z obou hlavní nejvíce 5.cm. Cokoliv většího je reklamovatelné a výrobce případnou závadu zdarma v rámci garance odstraní. Podmínka je používat předepsané střelivo ( RWS ) .....
Skutocne? Toto sa pise niekde v navode, ktory si dostal k tomu Merklu? Bud taky laskavy a hod sem naskenovane foto z originalneho navodu k zbrani.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

Na youtube jsou nějaká promo videa, kde je něco málo vidět, jak se třeba vyrábí zbraně u Holland & Holland: http://www.youtube.com/watch?v=1itgVCzelWg a J. Purdey pak zde: http://www.youtube.com/watch?v=BjPAAXP9yrY a zde: http://www.youtube.com/watch?v=fac892fHBME
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Mildo> prosim, nemel tu nepodlozene kraviny a nevydavej je za pravdu. To ze jsi neco nevidel jeste neznamena ze to nejde. To ze zadny ze soukromych puskaru nema takove vybaveni, aby dokazal vyrobit kvalitni svazek, je nesmysl. Neni jich moc, neni to zdaleka kazdy, kdo to o sobe tvrdi, ale jsou. Jsou i taci, disponujici CNC stroji. To ze jsi to nevidel jen svedci o tom, ze v oboru moc zbehly nejsi. Ostatne ve Ferlachu jsou take soukrome puskarske dilny, a jejich produkci tezko zpochybnis. A jak se asi delaly svazky a baskule treba mezivalecnych zbrani? Dvojaku, obojetnic, bergstutzu, souprav...?? CNC obrabeni ma za cil vyrobu zlevnit a zjednodusit (coz se ovsem na cene moc neprojevuje) ne zkvalitnit, ke kvalite vedou i jine cesty.

Ze by dvojak musel zacinat na 9,3x74 je tvoje fantasmagorie. Vyrabi se dvojaky v nejruznejsich razich, videl jsem i 22 Hornet, jako damskou flinticku. Proc ne? To ze ja osobne preferuju letajici knedliky neznamena, ze to jinak nejde.

Ano, ne kazda baskule je vhodna pro prestavbu. Ani ne kazda ZP baskule. To je na slusnym puskari, aby to dokazal overit a zhodnotit. Ale tvrdit, ze zadna nemuze fungovat je stejna kravina.
Jo, shitu na bazi ZP je bohuzel dost, uz jsme to psal, je to dano ochotou nekterych puskaru shit vyprodukovat a nekterych zakazniku ho zaplatit.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovák píše:Zpět k tématu.
za1) nikdo jste nereagovali že ten Anderson Wheeler 500 NE nemá za lištou pojistný prvek, pokud se nepletu boxlock je dvojité uzamčení - jeden pořádný klín a jeden hák do spodku baskule. vím že 500NE nemá extra tlaky, rozhodně nižší než třeba 9,3x74R, ale i tak mě to překvapilo.

za2) u konfekčních dvojáků a vůbec svazků obecně vidím nejzásadnější problém v tom, že si nemůžu před prodejem odzkoušet soustřel (v drtivé většině)
tzn. že když mi to někdo staví - zadám si co chci a to vyžaduju. Divím se lidem co dají sto tisíc i více za dvoják na krámě, jdou na střelnici apak něco reklamují, no reklamace je neuznána, protože většinou nemájí normu- sestřelují na 40m, bez ohledu na křížení, si třeba nastaví podnikovou normu 8cm. - naháňková zbraň
.
Ad 1) nejsem bohuzel odbornik na konstrukci zbrani, jsem jen (snad trochu pouceny) uzivatel. Takze pokud mi duveryhodny vyrobce rekne, ze takhle je to OK a prosloto zkusebnou, nezbyva mi nez mu verit. Nicmene osobne si take myslim, ze je to tim, ze 500NE je sice knedlik, ale tlaky ma nizsi nez treba 9,3x74 a o dost nizsi, nez treba 8x75.

Ad 2) myslim si totez
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

lovec píše: Skutocne? Toto sa pise niekde v navode, ktory si dostal k tomu Merklu? Bud taky laskavy a hod sem naskenovane foto z originalneho navodu k zbrani.
Áno je tomu skutečně tak Dear Lovec. V případě pochybností doporučuji kontakt s technickým managerem fy. Merkel - Herr. MORGENROTH. Určitě ti potvrdí, že platí co jsem napsal. Na každém ročníku IWA je jedna taková „ pracovní večeře „ pro vystavovatele a zvané , kde se dá v klidu pobavit, aniž by nás rušili různí sběrači prospektů. Praxe je taková. Střílí se tři a tři náboje z každé hlavně na 50.m. Všech šest zásahů MUSÍ být ve čtverci o straně 5.cm. Jinak jde dvoják do repasní dílny. Můj vlastní dvoják do této normy vejde víc než v pohodě. Všimnul jsi si na IWA, že nad stánkem MERKEL byla veliká tabule: TAWAZUN – Abu Dhabi Investmen company DUBAI ? ( majitelé jsou Hamed bin Zayed Al Nahyan, a Šejk Mohammed bin Zayed, korunní princ Abu Dhabi, kteří si koupili většinový podíl ve společnosti MERKEL –Suhl. ) Cílem investice těchto petrodolarových miliardářů je výrazný posun v kvalitě a sortimentu a výrazně lepší image zbrojovky MERKEL. Což je dobře. Všechny vystavované dvojáky Merkel měly dvě spouště, a bezvadně seděly v rameni, akorát ty tropické ráže byly poněkud těžké.
Hledal jsem na IWA stánek fy. HEYM. (Obvykle ji měla na svém stánku Frankonia. ) I zeptal jsem se manažerky Frankonie : M. Gauster proč letos nemají žádnou zbraň HEYM, hlavně že mně zajímá kulový dvoják. Odpověď byla prostá. Letos ji tu nemáme. „ Je tam nějaký problém“ . Tak nevím. Bohužel HEYM jsem neviděl a nemám na něho tedy vlastní názor.

Chvíli jsem se pobavil i s obchodním manažerem fy. Krieghoff. Na otázku, zde je možné, aby jejich kulový dvoják měl v 50.m „křížení“ zásahů a rozptyl nad 8.cm mi odpověděl. Pokud by k něčemu takovému opravdu došlo, má se majitel obrátit přímo na ně. Jejich „norma“ je stejná jako u fy. Merkel.

Jinak jsem viděl hezké dvojáky u španělských vystavovatelů, samozřejmě v hale 7.A expozice puškařů z Ferlachu. Angličané tam nebyli žádní.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od Rogam »

No já jsem "zaslechl", že se Heym začal dost soustředit na USA trh, má tam i propracované stránky: http://www.heymusa.com/

Tam se lze i dočíst něco o výrobě: "HEYM rifles are still built by hand, and every part of a HEYM rifle - “Lock, Stock and Barrel” - is made and finished in house. No two parts on two HEYM rifles are interchangeable: Each is hand-fitted to painstaking tolerances by a host of specialized craftsmen who average over 25-years’ tenure." Tedy žádná tuctová strojová výroba :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják

Příspěvek od BwanaHunter »

Milda> takze Merkel zacne vyrabet ty nevkusne prezdobeny zbrane vykladany diamanty, jako Oryx z UAE? :)
Šest zásahů ve ctverci 5 cm na 50m ovsem nijak neresi krizeni, ktere znamena, ze ve 100m je soustrel uz v hajzlu.
A pokud jde o Krieghoff, videl jsem v jejich manualu neco jineho...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět