Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

Pokial to budes instalovat na Mauser 98 alebo nejaky jeho klon, nemal by byt problem. Uzivatelia v DE sice obcas popisuju potrebu doladenia pri usadzovani systemu, ale tyka sa to hlavne menej rozsirenych klonov M98, kde mozu byt urcite odchylky od originalu. Mal som to v ruke, material je na dotyk prijemny, dobre to sadne do ruky. Ak by som riesil modernizaciu nejakeho M98, toto by bola jedna z prvych alternativ na novu pazbu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od juraczech »

Přátelé myslivci, měl bych dotaz, zda někdo máte na CZ 550 namontována světlovodná mířidla? Pokoušel jsem se něco najít, ale neúspěšně. Zajímá mne, zda existuje např. sada světlovodných mířidel, kterou by šla nahradit původní mířidla, nebo je třeba nechat je vyrobit u puškaře. Budu rád za každou radu, či popis zkušenosti. Díky moc. Jirka
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kounek »

Na poslední CZ550, co jsem kupoval, jsem si hned v podnikové prodejně v Praze koupil světlovodnou mušku i hledí, je to běžný náhradní díl. Bez jakýchkoliv úprav se nasunou a docela lehce se nastřelí...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od juraczech »

Super, škoda, že jsem se tam na to nezeptal - byl jsem tam před čtrnácti dny :( Kolik za to chtěli? Jinak na eshopu CZUB jsem to nenašel.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od gawein »

Co se týče pažby na M98 od Frankonie tak můžu doporučit, vzal jsem jednu na zkoušku a OK. Dobrý design, jistý úchop. Výřez na hlaveň je spíš na trošku těžší konturu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Jsem tu pažbu jen vzal u Sabatti a Frankonia na IWA do ruky (u Sabatti i s "železem") a na první seznámení se mi ten plast zdál takový "tvrdý" - v autě jsme zvyklí tomu říkat "levné" plasty - ale tvarově dobrý, byť pro mě na mechanická mířidla to není - vysoká lícnice, ale taky o ní uvažuju, tak jsem rád za pozitivní referenci :)
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

Rad by som vam predstavil moju prestavbu, konecne taku, ktora sa aspon okrajovo zhoduje s tematickym zameranim loveckeho fora. Predchadzajuce pokusy neskoncili podla zamyslanych predstav, vzisli z toho tazke sportove kvery. Aj pri tejto aktualnej prestavbe to bolo len "o fous", a to aj napriek uprimnemu predsavzatiu, ze uz nebudem stavat tazke opachy. Zbran najlepsie vystihuje optika, resp. oznacenie modelu. Premyslal som nad nejakym strucnym opisom zostavy a napadlo ma to az pri pohlade na puskohlad - Nightforce SHV. Skratka SHV znamena ShooterHunterVarmint. To je aj buduca pracovna napln tohto kveru, strelnica-lov-lov skodnej.
Na prestavbu som zvolil moju Howu, konkretne to bol v originalnom fabrickom prevedeni model 1500 Supreme Varmint Nutmeg, kaliber 243 Winchester. Jadrom problemu a hlavnym dovodom prestavby bolo nevhodne 10" stupanie vyvrtu. Zbran bola skutocne presna, avsak strely typu HPBT/VLD boli pouzitelne len do hmotnosti 90grs. (klasicke valcove poloplaste alebo menej agresivne BT strely fungovali do 100gr. relativne uspokojujuco). Na dlhe vzdialenosti som musel nizsi bal. koeficient prebijat vysokymi rychlostami a nebolo to celkom ono. Dalsim problemom bola nizka hmotnost strely pri strelbe na ocelove gongy a popery, zazvonili, ale nespadli a dalsie rany potrebne na ich zhodenie ma vzdy spolahlivo spomalovali. Z loveckeho hladiska nebol problem, Nosler Partition alebo Sierra GameKing vyriesili kazdu situaciu k mojej uplnej spokojnosti (vzdy som mal na pamati primeranu velkost lovenej zveri voci malemu kalibru a relativne lahkej strele).

Takto vyzeral original do istej doby:
Obrázek

Volba noveho kalibru ma obrala o spustu casu. Moznosti som zvazoval viacero, jednou z nich bolo aj opatovne pouzitie 243Win, ale s vhodnejsim stupanim 8" . Nakoniec som sa nejak ustalil a rozhodol pre kaliber 7mm-08 Remington. Ako iste tusite a viete, je to v podstate 308-icka stiahnuta na priemer 7mm.
Howa teda dostala novu nerezovu hlaven v kalibri 7mm-08 Remington. Povodne zamyslana dlzka noveho laufu bola 635mm. Majster puskar bol vsak nedopatrenim stedrejsi a nadelil mi 650mm. Zistil som to az po istom case a pravdupovediac bolo to pozitivne zistenie. Kazdy centimeter sa bude hodit do buducnosti. Kontura je podobna povodnemu fabrickemu laufu, ale ma dlhsiu vlacovu cast za komorou a prechod k ustiu je pozvolnejsi. Vysledkom je pomerne masivna hlaven, snazil som sa nakreslit tensiu konturu, ale to sa mne asi nikdy nepodari. :twisted: Priemer na usti je 23mm. Povrchova uprava vacsej casti laufu - balotina.

ObrázekObrázek

Howa dostala novu pazbu z laminovaneho dreva od firmy GRS, konkretne je to model Hybrid v sivo-ciernej farebnej kombinacii. Pazba dostala pillary (mal som doma nejake polotovary z nejakeho ineho projektu) a bedding. Konkretne je glass bedding pre tieto pazby doporucovany vyrobcom pre vsetky lamino pazby, zvlast pri magnumovych kalibroch, kvoli moznemu neskorsiemu rozstiepeniu. Material pazieb GRS je pomerne znamy Stratabond (obchodna znacka firmy Rutland Plywood Corporation). Pazba posobi oproti beznym lamino pazbam takym "drevenejsim" dojmom a vyzaduje aj vyssiu mieru udrzby. Komfort strelby je vdaka nastavitelnym prvkom (vyska licnice a dlzka pazby) a ergonomickej pistolovej pazbicke na vysokej urovni.

ObrázekObrázek

Momentalna konfiguracia zbrane je takato:
- kratky system Howa 1500
- nerezova hlaven 650mm, 23mm na usti
- povodna gula na kluke zaveru je nahradena zvacsenou od Roedale
- weaver sina od firmy EGW s naklonom 20MOA
- montazne kruzky ERA, priemer 30mm
- nastavitelna spust Timney
- pazba GRS Hybrid
- puškohľad Nightforce SHV 5-20x56 s osvetl. osnovou MOAR

Na zaver zopar ilustracnych fotiek zbrane a nejake momentky zo strelnice (break-in uspesne vykonany):

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Kodiak1 »

To mi je ale sympatická flintička - přesně moje krevní skupina.
Spousta práce, ale výsledek je perfektní - gratuluji!
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

No teda fešanda, ale lahká asi nieje . viem podľa tej mojej.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od dalas »

lovec> gratuluji, móc pěkná. Docela mě zajímá ta povrchovka hlavně ve srovnání s Tikkou. Nevíš něco o granulaci použité balotiny? Ptám se z toho důvodu, že bych to pískování potřeboval na Ticce troch zrenovovat.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

No, s tou ty gongy budou padat, gratulujeme :)

Jako loveckou záležitost to není lehké hodnotit, neb ne, že je "to" individuální, ale každý z nás "individualistů" ještě prochází jakýmsi vývojem - lehká zbraň po čase nutně připomene výhody těch těžkých s "pořádnou" hlavní a když v sezoně preferuju a dřu se s tou těžkou, rád vzpomenu na tu "tříkilovou" a začne mi to vrtat hlavou :D :)
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Gratuluji Ti,hezký. Jenže Ti z toho zase vylezla sportka :lol: . To je prostě diagnóza :D .Jinak doufám,že Tě s 6,5 pobiju. Myslím,že to půjde :D .
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

Kodiak, diky, dufam, ze bude fungovat podla mojich predstav.

Durell - ved to, ziadna musia vaha. Cez vikend to odvazim, teraz idem pripravit nejake prve navazky a mozno cez vikend uz budem trosku testovat.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

dalas píše:lovec> gratuluji, móc pěkná. Docela mě zajímá ta povrchovka hlavně ve srovnání s Tikkou. Nevíš něco o granulaci použité balotiny? Ptám se z toho důvodu, že bych to pískování potřeboval na Ticce troch zrenovovat.
Tiez dakujem. Dnes som tam volal, konkretne moj lauf sa robil sklenenymi gulickami s priemerom 0,30mm. Takato uprava sklenenymi gulockami je podla mna krajsia ako to opieskovanie, ktore mam na 6,5x47 Lapua. S pieskom to ide trosku viac do hlbky a povrch je taky drsnejsi, ostrejsi na dotyk. Sklenene gulicky vytvaraju zase take malicke hladke priehlbiny, povrch potom vyzera trosku ako disko-gula (ano, mam na mysli taku ake byvali na diskotekach, otacali sa nad parketom). Povrch je hladky a nezachytava sa na nom necistota. Mozno po case necham takto ofuknut aj 6,5-ku, bude krajsia.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od lovec »

pufr píše:No, s tou ty gongy budou padat, gratulujeme :)

Jako loveckou záležitost to není lehké hodnotit, neb ne, že je "to" individuální, ale každý z nás "individualistů" ještě prochází jakýmsi vývojem - lehká zbraň po čase nutně připomene výhody těch těžkých s "pořádnou" hlavní a když v sezoně preferuju a dřu se s tou těžkou, rád vzpomenu na tu "tříkilovou" a začne mi to vrtat hlavou :D :)
Gratulacia vzdy potesi. :D

Z loveckeho hladiska je to postavene velmi specificky, s ohladom na moznosti a typ terenu v troch-styroch reviroch, kde je moznost nieco taketo nasadit bez toho, aby zucastneni utrpeli nervovu prihodu. :lol: Konkretne su to zvlnene roviny, kde je mozne z vyvysenych miest pokryt dolinky, kam sa chodi vypasat zver. Moznosti krytu, alebo nasulania su dost vyrazne obmedzene, takze je skor predpoklad lovu na dlhsiu vzdialenost. S troskou predstavivosti taka slovenska verzia long range lovu napr. v Utahu...
Ohladom tej lahkej vahy, niekolko dni som teraz bol majitelom Blaseru 5,6x50R/20-76, na tom osadeny S&B 1,5-6x42 s nitkovym krizom. Nemam absolutne ziadny vztah ku gulobrokom, ale toto bolo lahucke ako pierko a kamarata som aspon na chvilku poskadlil tym, ze si ju mozno predsa len necham... :twisted:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět