Adeptský kurs

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ono hodně záleží na honitbě, některé vyžadují 40 hodin ročně, někteří 200. Také záleží jak jsou ostatní členové aktivní, někde se zapojuje většina, někde dělá jen hospodář s předsedou. Po začínajícím adjunktovi se požaduje aktivita a zájem o myslivost. Je to všechno o domluvě a slušnosti :wink:
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od vesrad »

Takže v podstatě jde o to se účastnit společných akcí daného sdružení? Nemám právě vůbec tušení jak to probíhá, jestli budu chodit šoulat s hospodářem, nebo jen ty společné akce nebo jak. O aktivitu a zájem se nebojím, obojího mám dost. Jde mi spíš o to, kdyby bylo nařízeno třeba 300 hodin praxe, tak to prostě nesladím se vším ostatním.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od Zdenek41 »

Dušane se omlouvám nějak jsem to to vlákno dlouho neprohlížel.Je to přesně jak píšeš pohužel.Já začínal nějak v roce 82 to jem ještě čekal až mi bude 18.Byla jiná doba,lidé byli už v té době dobrý a špatný.Ty špatný jsou dnes ještě horší a ti dobří většinou umírají.Kultůra vesnice je dávno pryč.Lidé se sem chodí jenom vyspat.Byly to doby dobré hlavně pro zvěř.
Ted něco pro adepta,většina prací je spojená s děním v přírode.Někde se chodí na kamen,jinde se zase pytluje obilí rozváží se a podobně.Práce v honitbě je neustále dost.Záleží na MS samotném pokud to má třeba zakotvené v provozním rádu.U nás má adept přičleněného patrona,který se o něj v průběhu roku stará.Naučí ho zvěř krmit,ukáže mu jak se loví,vyvrhuje,stahuje no prostě vše co v knihách nevyčteš.Jako MH se nebráním kdykoliv,když vím :wink: poradím.Co od adepta vyžaduji je zůčastnovat se honů a brigád pokud se nemůže zůčastnit vyžaduji předem telefonickou omluvu.Každý nemůže být všude,ale musím vědět proč.Záleží na osobním přístupu jedince,když je dobrý většinou zůstává v našem sdružení.Ono,ale nezáleží jen na práci,ale i na povaze každého jedince.Zažil jsem už ruzné lidi,kteří mysleli že myslivost je jen flinta.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Adeptský kurs

Příspěvek od petjan »

Zdraví všechny zde na fóru. Ve středu 21.3 mi začíná adeptský kurz. Letos mi to už konečně vyšlo. Loni jsem se rozhodoval a nakonec už bylo pozdě. Tak letos jsem nenechal nic náhodě a všechno si včas vyřídil. Ještě jsem měl veliké štěstí, že mi byla umožněna praxe v MS, kam to mám 3 min. autem. Cena kurzu 4500,- Kč + 900,- Kč za pojištění. Jen člověk ani neví od jaké pojišťovny je pojištěn a co všechno takové pojištění pokrývá. To se snad ale dozvím na kurzu. Už se na to těším jak malej kluk.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
anule.svobodova
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30.1.2013, 21:28

adeptská praxe

Příspěvek od anule.svobodova »

Chtěl bych se zeptat jak se píše žádost o roční adeptskou praxi. Díky za odpovědi
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

adeptská praxe

Příspěvek od Posmiros »

No domluvil bych se s někým ve sdružení, néjlépe s předsedou či hospodářem, jakou formou to chtějí.

Já to psal písemně něco ve smyslu: Žádám o přijetí do sdružení xyz. Jméno, adresa, telefon. Ale nejlepší je domluvit se s představiteli sdružení a také zjistit jestli o to mají vůbec zájem :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

adeptská praxe

Příspěvek od Onďa »

Nežádá o přijetí, žádá o adepturu :wink:
Já jsem to psal úplně volnou formou. Napiš tam, co tě vede k k myslivosti, proč chceš dělat adepturu zrovna u nich a čím bys jim jako adept už mohla být prospěšná (nad rámec běžných adept. povinností). Nemusí to být vůbec dlouhý, půl stránky je tak akorát. Nezapomeň na podpis :wink:
U nás to proběhlo tak, že to napřed projednali na schůzi beze mě (tam to odsouhlasili), na další mě pozvali, představil jsem se, byl jsem přidělen k jednomu z členů a hotovka :D
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

adeptská praxe

Příspěvek od Posmiros »

No tak tam napíše že žádá o adepturu.

Nejdřív by to chtělo vědět nakolik se s těmi lidmi zná a pak bych volil formu žádosti :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět