Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od george.barley »

To kojot:jen jsem reagoval na Mildovu poznamku kde uvedl,ze drevo na mych ZG je vhodne jen jako cituji:Tak hnusné dřevo na pažbách se hodí leda tak naštípat jako špejle na markely.... :D :D Vubec Blaser nehanim protoze nemam zadny duvod a navic mam dobrou osobni zkusenost.Osobne znam cloveka v Nemecku ktery ma R93 Tactical v razi .338LM a neda na neho dopustit.Prebiji a podle neho zadne lepsi zbrane neni.Proste proti gustu zadny disputat...Takze tak.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak Blasery presny jsou, to zas jo. A jejich hlavne jsou super. Holt ten verschluss.... Nicmene, neni to zas jedina presna zbran na svete, pokud jde omty LR zbrane, strilel jsem s Voere 338LM a strilela srovnatelne, taktez u loveckych, pokud jde o presnost, ma konkurenci. To ale neznamena, ze by to Blaser nejak snizovalo, rozhodne patri do prvni ligy a zdaleka ne kazda konkurence takhle strili a asi ne kazda produkce je tak vyrovnana...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od zispo »

K těm sportovním Blaserum. Zatím jsem žádného nepotkal na soutěžích. :D
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Su sutaze a sutaze. :)
Aby som nezabiehal daleko, minuly rok v Madarsku strielal O.Simonyi (co je velmi znama postava na poli LR) s LRS2 v 338LM, takisto na polskom Snajperovi a LongShote nie je nic vynimocne vidiet strelcov s LRSkami, ci uz v 308W, alebo v 338LM....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Hirc »

BwanaHunter píše:Tak Blasery presny jsou, to zas jo. A jejich hlavne jsou super. Holt ten verschluss....
jooo, kdyby tak udělali variantu pro socky :D co by místo přímotahu měla kliku (ala Merkel KR1) a ideálně ještě zpřevodované natahování (ala Steyr SM12)... to bych bral
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

gawein> no, počet prodaných ks čehokoliv nepokládám za měřítko kvality. Na to stačí jen vymakaný marketing a ten Blaser bez debaty má. Nehledě na to, že si myslím, že top zbraně jsou kusová věc, ne masovka. Ale jak jsem psal výše, K95 je i podle mě dobrá zbraň. Nevím, jestli ten problém přímotahů je v olejování, a nehodlám to zjišťovat, když je na trhu dost alternativ, které tímhle neduhem netrpí, nemusím se tím trápit, nehledě na to, že mému vkusu odpovídají více, než Blaser. Co ale Blaseristům opravdu závidím, a v tom máš 100% pravdu, je ten malý kufr. Když někam táhnu svého Pelicana na 2 dlouhý, který sice může přeje tank a flintám se nic nestane, ale sám o sobě váží 11 kg :D , a někdo si kolem mě nese Blaser kufr jak diplomatku....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kojot »

BwanaHunter píše:Tak Blasery presny jsou, to zas jo. A jejich hlavně jsou super.
Prozatím, co jsem viděl na netu a "in natura", není to zas taková hitparáda. Zkrátka přesnost normální kulovnice. O provedení heavy barrel, případně LRS se nebavím, tam je třeba srovnávat varminta s varmintem. Loveckou hlaveň s loveckou hlavní.

Teď jsem prodal CZ 550 v ráži 7x64, která metala vlašáky mou rukou takto:
P4092639.JPG
P4092639.JPG (139.87 KiB) Zobrazeno 10460 x
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Rogam »

Jen pro zajímavost (pro znalé angličtiny), zde: http://yeswehunt.eu/en/blogs/hunting-bl ... for-africa se pár profesionálů z Afriky vyjadřuje, co kdo používá v Africe za zbraně. Jak jsem se dočetl, tak Blaser z nich používá pouze jeden (Gunther Andreka), který shledal Blaser jako ideální převážně pro střelbu antilop na maso, a to z auta, přičemž o lovu nebezpečné zvěře se nezmiňuje. :wink:
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 408
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od bonecrusherx55 »

pre Hric - a este tak aj prevodovu paku na zaver namontovat :D sranda musi byt :lol:
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Nimrod 1
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 05.5.2013, 18:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Nimrod 1 »

Za dobu (25 let) co se věnuji výkonu práva myslivosti, jsem používal CZ ZH, UB, Brno, CZ 55O, Browning, Mauser .........optika Meopta. Dnes vlastním Blaser R8 Professional 8x57 IS, optika Zeiss - pracovní zbraň na naháňky, kazatelnu a žebřík (střelba na hromadu), Sauer S 202 Elegance 9,3x62, optika Zeiss - využívám pouze k lovu vyspělé dančí, vysoké a mufloní zvěře. U obou zbraní naprostá spokojenost!!! Kvalita (zpracování, použité materiály, komfort střelby) zbraní je přímo úměrná ceně, totéž platí o optice. Bohužel nemohu souhlasit s názorem, kdy někteří kolegové tvrdí opak. Shodné jako srovnávat BMW x Dacia.
Nimrod 1
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 05.5.2013, 18:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Nimrod 1 »

Od doby, kdy se v segmentu loveckých zbraní začaly objevovat kulovnice s přímotažným závěrem, se mezi myslivci vedou spory o bezpečnosti tohoto závěrového systému ... atd
Celý článek, kterým nás Nimrod obohatil, lze nalézt ve vláknu "Výběr kulovnice" Pufr
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Čouda »

Mám na svém R 93 Profesionalu mírně opotřebované ty pogumované úchopové plochy a proto mě zajímá, jak to půjde řešit za cca 10 let až se ta guma vydrolí. R 93 se již nevyrábí a těžko mě u Blasera za 10 let prodají novou pažbu na R93 Profesional , navíc levou a s těžkou hlavní.
A dá se vůbec u Profesionalu vyměnit pažba, když část zbraně je zastříknuta v tom plastu? :?:
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Systém není zastříknutý v plastu, ale drží na dvou šroubech. Už teď se dělá několik druhů aftermarket pažeb z ořechu nebo lamina. Předpokládám,že i plastovky v budoucnu budou.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Čouda »

Můžeš prosím dát link na nějakou tu aftermarket pažbu? Nic jsem extra nenašel. Mám zájem o plast .
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Odpovědět