jakou střelu pro 7x64 použít na naháňky na černou

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

ČENDA

Příspěvek od wizard »

ČENDA-a jak se HPC chová,když netrefí kost...při zásahu do "tvrdého" o nich nepochybuji ale mam stach,aby to neprolítlo jak celoplá?t
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Podle mých zkušeností se to na černou zvěř chová jako kule s dost velkou ranivostí. I když se to nezdá tak se to asi otevře při nárazu na ?káru,jinak si to nedovedu vysvětlit, protože to dělá docela paseku na vnitřních orgánech. Podotýkám že to mám jen a poze na naháňky kde se střílí na běžící cíl. Přece jen není k u?itku vyhodit většinu jater,protože jsou na ?rot. A co ti můžu doporučit je aby sis vzal pět patron šel na hon a zkusil si sám jak se to chová. Buď to zavrhnež nebo ne....Chce to vidět účinky.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
vhool

Příspěvek od vhool »

podle mych zkusenosti s HPC v razi 30-06 se otevre jen vzacne a to vetsinou jen pri zasahu kloubu.jinak se chova jako hodne nestabilni FMJ a tim vznika ta znacna devastace.duta tvrda spicka se pouze mirne deformuje a to vetsinou asimetricky a tim straci ve tkani stabilitu.potom uz funguje spise jak vrtulka z mixeru nez strela.nekolik jsem jich nasel kdyz zustaly pod skarou u vetsich kusu vysoke a mely opravdu roztodivne tvary jen ne hribek.byly po ruznu zprohybane a podobne ale vetsinou bez deformace jak by bylo potreba tj.zpredu a do hribku.osobne tyto strely kdyz uz pouzivat tak jen na tercovou strelbu. :evil:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:podle mych zkusenosti s HPC v razi 30-06 se otevre jen vzacne a to vetsinou jen pri zasahu kloubu.jinak se chova jako hodne nestabilni FMJ a tim vznika ta znacna devastace.duta tvrda spicka se pouze mirne deformuje a to vetsinou asimetricky a tim straci ve tkani stabilitu.potom uz funguje spise jak vrtulka z mixeru nez strela.nekolik jsem jich nasel kdyz zustaly pod skarou u vetsich kusu vysoke a mely opravdu roztodivne tvary jen ne hribek.byly po ruznu zprohybane a podobne ale vetsinou bez deformace jak by bylo potreba tj.zpredu a do hribku.osobne tyto strely kdyz uz pouzivat tak jen na tercovou strelbu. :evil:
Tomuto dávám za pravdu, mám podobné zkušenosti, navíc mi připadá tato střela nevyvážená-je nepřesná oproti jinem střelám. Mám jich poměrně dost delaborovaných..., ale na lov je nechci ani zadarmo :!: :P
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

whool a TT33-

Příspěvek od wizard »

whool a TT33- takže ranivý účinek není odvislý od deformace střely ale od rotace vlivem nestability při průniku tkání,jak je to třeba u remingtnu??? No,pane jo,to musí být dobrá loterie,jak ta rána sedne :? Díky za radu...Jsu určitě lepší střely....V pátek jsem si pořídil náboje 7x64 výrobce PMC se střelami breneke,tak uvidím jak se to na naháňce bude chovat... :D
vhool

Příspěvek od vhool »

to wizard:muzes prosim popsat strelivo od PMC se strelou BRENNEKE? pokud vim tak fabricky osazuje strelou Brenneke naboje jen firma brenneke a to pouze TIG,TUG,TOG a nyni nove i TAG.mozna mi neco uniklo tak bych se rad priucil. :wink: mozna jen nekdo nakoupil komponenty a naboje osadil....
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

vhool

Příspěvek od wizard »

vhool-Je to jedenáctigramová střela typu SP střely jsou Firmy breneke jinak jsou ty náboje vyráběné z komponentů v Jihoafrické republice..alespn to mi řekl prodejce.
vhool

Příspěvek od vhool »

mno tak prodejci poklepej na makovicku a doporuc ledovat :wink: strela ma oznaceni PSP a je to klasicky poloplast i kdyz v nabojnici vypada jako A Fram nebo CDP ale konstrukcne je to spise soft point a tusim ze stejny vyrabi winchester pod jmenem pointed soft point a tusim ze tyto strely jsou od winchestera nakupovane prave firmou PMC :wink: ...a navic BRENNEKE vyrabi opravdu jen tig,tog,tug a tag :wink: :wink: :wink:...a pokud vim tak zadne municce strely nedodavaj...

neni to nahodou ono ?

Obrázek

... a nebo tohle ?

Obrázek
Naposledy upravil(a) vhool dne ned 21.10.2007, 14:55, celkem upraveno 1 x.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Wizard:Kolik tě ty PMC stály? už jsi byl nastřelovat???Zajímalo by mně, jak je to s přesností.
vhool

Příspěvek od vhool »

to vojta: u nas je prodavali kolem 400kc/20ks :wink: a presnost do 200m slusna...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak to asi nebude žádný zázrak, což Cenově se dají srovnat s Vla?imí a za málo peněz malé divadlo.Nebo se pletu??? :)
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Vojta...máš pravdu žádný ultra přesný zázrak to nebude.Cena byla 300kč/20ks,bylo mi řečeno,že na normální vzdálenost do 200m je přesná dostatečně,ale nastřovat flintu na ně nebudu,na větší dálky si ji nastřelím na něco fajnovějšího,tohle si nechávám na střelbu na naháňkách na blízko přes mechanický mířidla,líbí se mi ka koncepce klasickýho SP v jedenácti gramech za solidní cenu...

vhool-máš pravdu je t ten první obrázek akorát mě mate,že je na krabičce u označení střely napsané breneke
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

Dost těžko si umím představit , že budete mít jinou střelu na naháňky a jinou na čekanou. Tedy pokud nemáte dvě zbraně , nebo pokud si sám nepřebíjíte. Samozřejmě možné to je , ale i ve stejné ráži jsou rozdíly mezi různými střelami i 10cm . 7x64 mám 13 let a po celou dobu jsem používal 11,2g SPCE. Nebyl s tím problém. Proste když se dobře trefí? tak tak není co ře?it. :lol:
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
vhool

Příspěvek od vhool »

je to nejaky cely divny,zkus mi vyfotit krabicku...
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

... :lol: ...jestli to není náhodou firma Pretoria Metal Pressings, neboli PMP, protože ty mají označenou ráži 7x64 Brenneke a střela je obyč poloplá??....a prodavač je trubka... :twisted:

http://www.pmp.co.za/prod04.htm

je to tam mezi nábojema dole....
Odpovědět