jakou střelu pro 7x64 použít na naháňky na černou

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

jakou střelu pro 7x64 použít na naháňky na černou

Příspěvek od wizard »

Mám kulovnici ZKK600 v ráži 7x64 zajímalo by mě jaký je nejvhodnější typ střely pro lov černé na naháňkách upřednostňoval bych munici SaB,ale není podmínkou :?:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já používám na naháňky od S&B střely typu HPC. Pravda,není to zrovna střela moc ?etrná ke zvěřině ale co mám vyzkoušeno tak černá po ráně velice dobře barví a není problém s dosledem.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Čenda: Díky za radu...o těch HPC jsem ale slyšel,že se chovají dost nevyspytatelně a dost často projdou hladce jak celoplá?? a nemají požadovaný efekt i když na tu černou by to mohl být fajn,na tě??ím kusu se asi chvá jinak než u srnčího....máš s tím nějaké zkušenosti??? Jinak se mi ta střela zamlouvá i cenou
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

kpt.stone- Taky jsem uvažoval o PTS od SB ale krom líbívých řečí na stránkách sellier a bellot jsem nemluvil s nikým kdo by s tím měl zkušenost ty SST jsou vlastně to samé akorát od jiného výrobce a pod jiným obchodním názvem...
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Uvidí?, co ti řeknou zkušenější kolegové, ale já bych to moc neře?il. chceš to na naháňku na černou, takže selata, lončáci....ráže 7x64 je dostatečně výkoná na veškerou naši zvěř, tedy bych se řídil dostupností kvalitního střeliva v tvém okolí.....pravda, střelivu Sellier-Bellot bych se vyhnul, ale to nepatří mezi kvalitní střelivo... :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

souhlasim s kapitanem :wink: jen bych dodal ze 7x64 je dost rychla tak bych volil strelu spis tvrdsi nez jsou SST nebo PTS.jako vhodna by mohla byt hornady interbond nebo neco dvojjaderneho :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: jakou střelu pro 7x64 použít na naháňky na černou

Příspěvek od TT33 »

wizard píše:Mám kulovnici ZKK600 v ráži 7x64 zajímalo by mě jaký je nejvhodnější typ střely pro lov černé na naháňkách upřednostňoval bych munici SaB,ale není podmínkou :?:
Nechci dělat chytrého, pokud na naháňky, tak předpokládám střelbu od 10 do 50m, takže bych neviděl problém ani v S&B střely SPCE 11,2g, svoji práci udělají, SP 9g dost podlejvá. Nejsem přítelem S&B, nekupuji střelivo, ale přebíjím a mám dobré zkušenosti se střelou Nosler BT, náš předseda MS s touto ráží loví a už jinou střelu tam nechce laborovat než tuto 150grs a prach S070. Nic mu prý neodchází a nic není podlité.. :lol:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

TT33

Příspěvek od wizard »

TT33 - Díky za radu,po zvážení všech možností cenových i kvalitativních jsem usoudil,že asi 11,2 SPCE budou dostatečné...alespoň podle mých zkušeností se vždy chovají jak poloplá?? a ne jak jiné revoluční střely,které někdy projdou hladce a jindy ta zvěř vypadá,jako když se po ní proběhnež s křovinořezem..Tvůj příspěvek mě jen ujistil v tom,že je zbytečné experimentovat a obzvlá?t na takovou vzdálenost není potřeba nic závratného vymýšlet....Ve ?kole nám říkali:když rána sedne,je jedno co máš v laufu... :wink: Původně mi v mém dotazu šlo o to,jestli mi někd neporadí střelivo s vyšším ranivým ůčinkem a spolehlivým rozkladem střely za rozumnou cenu..
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Já taky nechci dělat chytrého, ale wizarde, se v?í úctou, tvůj dotaz mi přijde v duchu "chci střelivo s účinností bitevní lodě, s přesností naváděné rakety a pokud možno zadarmo"...
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

kpt.stone

Příspěvek od wizard »

kpt.stone - No,popravdě přesně takový střelivo bych si moc přál :) ale zajímalo mě spí?,jestli není pdle názorů ostatních střelivo,které by bylo pro ty podmínky vhodné...ale jak to vypadá,každý má to svoje a co deset lidí pomluví s tím je jedenáctý maximálně spokojený a naopak...Dlouho používám SPCE 11,2 a říkal jsem si,po všech zkušenostech,co s tím mám,že by se Možná dalo vymyslet něco lepšího....
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

vždy se dá vymyslet něco lepšího, než SaB! Proto tedy moc nechápu tvůj dotaz-připadá mi toti?, že jsi byl stejně rozhodnutý pro SPCE!když nechceš za střelivo moc utratit, tak nemá cenu se ptát, protože za všechnu kvalitní munici si prostě přoplatí?(stejně jako u jiného zboží).
Myslím, že Hornady SST za 36 Kč, nebo Sako Hammerhead za 32 Kč, není zase tak moc.
Nezlob se, ale musel jsem to napsat.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

A ještě k tomu ten nový threead:Koupím cokoli za rozumnou cenu.............. :shock: :roll:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Vojta

Příspěvek od wizard »

Vojta: 35Kč za patronu je v pohodě....máš s tím SAKEM hamerhead zkušenosti??? Kde se dá koupit?
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

wizard: Ptal ses jaké s tím HPC mám zkušenosti, takže já je používám pouze když jdu na naháňku kde se střílí na krátkou vzdálenost (mám kolimátor) a na pohybující se černou. Kolikrát i docela rychle. Právě proto jsem zvolil tento druh střely, protože i když není moc ?etrná ke zvěřině tak prase dobře barví a dá se spolehlivě dohledat pokud rána zrovna nesedne přesně kam má. Jinak střílím pouze s Belotama a vyskoušel jsem od nich kdeco. Ale každý si oblíbí něco jiného a to používá. Já na posedu mám střely SP a na naháňky HPC. Určitě jsou i lepší patrony ,ale mě tohle vyhovuje.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Odpovědět