Škatule, škatule, hejbejte se ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Mám před sebou dubnové číslo časopisu Mxslivost. Jako vždy, i teď je zde otištěna Zpráva ze zasedání Myslivecké rady ČMMJ, z.s.Jen tak mimochodem, bez jakéhokoli odůvodnění, se v ní dočítám, že ČMMJ je opět bez jednatele, neboť p. Orlovský byl z tézo funkce odvolán. Samozřejmě bych rád věděl, proč - ale naši nejvyšší papaláši zřejmě usoudili, že mysliveckému lidu obecnému je do jejich rozhodnutí prd. A to se mi nelíbí. Zrovna tak se mi nelíbí, že MR ČMMJ jumenovala pětičlennou kontrolní komisi, aniž by uvedla, co má tato komise vlastně kontrolovat, ale tuto komisi zavázala mlčenlivostí ve vztahu k veřejnosti. Takovéhle politice nerozumím a nechci rozumět. Myslím, že trochu /spíš hodně/ víc transparentnosti ve vztahu k řadovým členům by našim nejvyšším představitelům vůbec neškodilo, jinak hrozí nebezpečí návratu do starých vyjetých kolejí jako za Broukala, Palase a Kostečky.
Kritériem pravdy je praxe.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Hirc »

Není ta kontrolní komise náhodou z důvodů stanov? ČMMJ je spolek jako každý jiný. V MS se kontrolní komise zodpovídá orgánu který ji zvolil, tj. členské schůzi. Takže analogicky pokud KK zvolila MR, tak jí má seznamovat se svými nálezy. Tak bych to viděl.

Pan Orlovský, při vší úctě, nebyl zrovna akční typ. Sice asi "nepytlačil", ale to je tak všechno - což bylo v dnešní době žalostně málo.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Když na to neměl, tak proč byl na to místo vybrán ? A znovu se ptám, proč je ta kontrolní komise zavázána mlčenlivostí ? Zřejmě ve snaze zjištěné případné průsery ututlat a pěkně zamést pod koberec.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od BwanaHunter »

fesoj> nechci se pouštět do spekulací, ale k tomu co píšeš, proč... Osobně si myslím, že i když si dáš při výběru moooc záležet, jsou to všechno jen předpoklady, a člověka skutečně poznáš až v denní realitě a kolikrát člověk zjistí, že se mýlil, někdy i oběma směry. To asi každý, kdo vybíral lidi, zažil. Za pana Orlovského o něm a ČMMJ skutečně zrovna moc slyšet nebylo, i když tady spíš odhaduji, že půjde o to, že tam nový předseda a spol. chce někoho "svého". A to teď nemyslím nijak konspiračně...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Lotr »

Podle mých zpráv p. Orlovský nezvládal uložené úkoly a tak byl odvolán.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od František Fořt »

A takovéhle věci jsou přesně důvodem, proč žádným způsobem nepodporovat tento post/komunistický relikt, který nemá ani žádný vliv na podporu opravdových zájmů myslivosti, stejně jako nelze hovořit o jakékoliv lobystické organizaci, která by byla něčeho dobrého schopna dosáhnout.
Jsem proto hrdým nečlenem čmmj, kterým jsem nikdy nebyl a snad ani nebudu.
Zatím mi nikdo nedokázal vysvětlit, jaký smysl a význam tato organizace má anebo proč bych měl být jejím členem.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od figi »

Jak píše Lotr - tak to bylo.
Nedovedu si představit, co to je "být hrdým nečlenem ČMMJ" - nezlob se, ale to si překládám jako - "být hrdým hlupákem".
V této době by bez ČMMJ nebyly ani zkoušky adeptů, natož třeba zkoušky psů a spousta jiných akcí včetně těch vzdělávacích, na které ovšem naši "hrdí myslivci" nemají zájem přijít, i když jsou zadarmo. Jen pak jako správní čecháčci kritizují. Sami ale nehnou prstem. Samozřejmě se i do vedení mohou dostat amorální jedinci. Ale to je v naší republice časté ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

Františku, ty si z nás děláš prdel. Ty, který by jsi měl být slovní ekvilibrista:
Jsem proto hrdým nečlenem čmmj, kterým jsem nikdy nebyl a snad ani nebudu.
Tak byl jsi tím členem nebo ne? Jedna část věty říká, že jsi hrdý nečlen a druhá to hned popírá. :)
Jinak myslím, že odvolání pana Orlovského, pokud svou agendu neplnil je v pořádku a je signál, že vedení ČMMJ není jedno, jak funguje. Zeptám se těch, co nejsou členy ČMMJ, jakým způsobem obhajují, nebo podporují myslivost, ale tu, která koná ve prospěch zvěře? Pokud mají jiné páky, jiné vlivy, jinou angažovanost, fajn, beru. Pokud ale nic nedělají, jen remcají, jak je vše na koko, a spoléhají se, že to někdo ustojí za ně, tak to jsou u mne malí lidé. Těch 500,- Kč/rok nestojí za ten experiment zrušit ČMMJ. Nebo si snad myslíte, že kdyby tu nebyly tlaky, tak už dávno v zákoně nebyly odsouhlaseny návrhy ASZ s 50ha honitbami? To je jen pro vlastníky a proti zvěři.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Rozumějte - já nekritizuji to, že byl p. Orlovský po krátké době ve výkonu funkce odvolán, na to má MR samozřejmě právo - ale my, řadoví členové, bychom snad měli mít právo znát důvody, které k tomu vedly ! Tahleta kabinetní politika vždy vedla a vede ČMMJ zu grunt.
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od precechtel »

no já musím parafrázovat a prohlašuji, že jsem hrdým členem ČMMJ již /13.4.206 / 41 let. Pravda ledacos mně na této organizaci občas vadilo, občas vadí, občas mi vadí i vrcholní představitelé a některé jsem nepovažoval ani za své. Taky mně mnohdy tížilo rozhodování v Prase o domě ČMMJ, o Interlovu, o spol. Nalhali apod. Ale chápu důležitost jednotné myslivecké organizace v tomto státě nestátě. Já pokud by to šlo bych chtěl povinné členství v myslivecké organizaci - třeba jako mají Slováci v myslivecké komoře. Tedy vyloučit, že někdo bude stát bokem a mudrovat - já nemám s těmi myslivci nic společného, já nejsem ani v ČMMJ, jsem na volné noze. V takové myslivecké komoře by museli být jak členové ČMMJ, tak nečlenové ČMMJ a hypoteticky členové dalšího v budoucnu založeného mysliveckého spolku Z Horní Dolní. Protože společná sdružující organizace má výraznou společenskou a voličskou sílu. Jedině členům nadávané ČMMJ vděčíme za alespoň současné znění zákona o myslivosti, to co se uhádalo o Natuře 2000, mokřadech, zařazení myslivosti do kulturního dědictví UNESCO... Tyto věci by ti hrdí nečlenové ČMMJ nezvládli, proč by to dělali že? Oni jsou přece mimo dění a jen kritizují... společnost, které nejsou členem. Omlouvám se za svůj výlev citů a názorů, ani s nimi nemusíte souhlasit. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Františku zkus to říct na Slovensku že je dobře mít mysliveckou komoru a vykastrují tě tam na fleku :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od crif »

Precechtel>pokud mi něco nedá právní norma, tak říkat "být někde povinně " se mi zhluboka příčí a zavání něčím......
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Nevím, čím Ti to zavání. Povinné členství v nějakém zastřešujícím orgánu, zpravidla nazývaném "komora", mají např. lékaři, soudci a koneckonců i ti všeobecně "milovaní" exekutoři. Právě proto, že členství v ČMMJ není povinné, zapříčiňuje její "bezzubost". Ať si říká kdo chce co chce o disciplinárních senátech a jejich zneužívání z politických důvodů, byla to možnost, jak si myslivci mohli udělat pořádek sami mezi sebou a přispívalo to i k jejich společenské vážnosti. Uvedu příklad : Myslivec - komunista a poslanec MNV - se dopustil přestupku tím, že nezabezpečil svoji zbraň proti zneužití, dostal se k ní jeho nezletilý syn a jen náhodou nedošlo k neštěstí. Dotyčný myslivec se ale domníval, že z titulu své funkce se může úspěšně bránit proti pokutě, uložené KOVP /pro ty mladší komise pro ochranu veřejného pořádku/ a zdůrazňoval své "celospolečenské zásluhy". Proto případ vůbec nebyl řešen KOVP, alr postoupen okresnímu disciplinárnímu senátu. Tak se náš myslivec sice vyhnul pokutě 500 Kčs, což byla v té době nejvyšší možná sankce, ovšem následovalo vyloučení z ČSMS na 4 roky. Tehdy to mělo svůj společenský dopad. Ale dnes ? Ať provede kdo chce co chce, myslivci místo aby mohli konat, musí jen držet hubu a krok. Proto i já stejně jako Franta Přecechtěl tvrdím, že znovuzavedehí jednotné myslivecké organizace s povinným členstvím by bylo jednoznačně pozitivním krokem. Svoboda přeci není totéž, co anarchie !
Kritériem pravdy je praxe.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od crif »

Prostě zavání.....
Beru v potaz, že když bude nad něčím záštita, jsem ochoten klidně i přispívat na onen chod "představených". Klidně i pod nějakou tu hlavičku vstoupit, ale jen v případě, že to bude mít pro mě a spoustu těch dalších jasné výstupy. Mám teď a spousta dalších k tomu důvod? Zatím takový nevidím. Přes to, že to bude pomálu třicet let v nějakém systému, tak výraznou změnu není vidět. Pořád je to jen přešlapování na místě.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od crif »

Jinak nevím, co tím krásným bolševickým příkladem mělo být řečeno.....
Odpovědět