Zimní kalhoty

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Zimní kalhoty

Příspěvek od Pavel.x »

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat na Va?e zkušenosti s oblečením na zimní čekanou. Konkrétně přemýšlím o zakoupení zateplených kalhot např. s beránkem od fy. Machotka na které jsem slyšel dobré ohlasy nebo máte něco lepšího??

Vypadá to že letos bude pořádná zima tak aby bylo teploučko :D

Budu rád za případné informace o ceně a kdyžtak kontakt na prodejce nebo výrobce. Díky
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já mam na zimu kaloty od Banneru s tou membránou a musim říct, že jsem čekal, že budou lepší, maji jednu obrovskou výhodu, že neprofouknou, ale v loni jsem s nima vydržel asi 2,5hod v -10 a měl jsem toho plný zuby, vůbec jsem nemohl slézt z posedu jak jsem byl stuhlej... :roll: A to jsem měl pod nima samozřejmě termoprádlo...
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Re:Banner

Příspěvek od Alin »

Ona membrána je opravdu jen kvůli neprofouknutí a nepromokavosti, ale neslouží jako tepelná izolace, takže to nejsou ziní teplé kalhoty, jak to občas prodejci prezentují, bohužel jen kvůli neznalosti věci. Chce to jednodu?e zimní vlo?ku z polartecu nebo nějakého beránka a začnou i hřát. :wink: Mám je taky a do mokré vysoké trávy jsou super. dělají dvě verze, jednu tenčí letnější a druhou s plátěnou pod?ívkou, které se dají použít jako "podzimní".
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já mam ty s tou pod?ívkou, je pravda, že na podzim jsou super právě díky tomu, že neprofouknu... :wink: Naštěstí jsem je kupoval na výstavě asi se 40% slevou, tak mě zas tak moc nemrzí, že nehřejou tak, jak jsem si přál... :wink:
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

kalhoty

Příspěvek od cecetkapavel »

Předloni jsem koupil ve výprodeji zimní va?ákovou soupravu, ( kalhoty a bundu ), za 200,-Kč. Je to v barvě tmavá zelená. Společně se spodním termo prádlem to nemělo chybu.
Brno Effect 7x57 R, Meopta 7x50
I? 30-06 Spr., Meopta 4X32
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

Já zatím zateplené kalhoty nepoužívám,preferuji více vrstev-termoprádlo+tepláky+kalhoty+2xpono?ky a na nohy boty hunter za 1400.-.Na vr?ek taky termo+tričko+mikina+1-2xsvetr+3/4huber?ák+?ála a čepice a na ruce rukavice prstové.
To celé dle počasí zakreji dekou,nebo mám u?itej z práce vak z pod?ívek do zimních bund s takovým ?tuclíkem na ruce-ten je super,akorát se trochu pronese,protože je sešitej ze 3vrstev.Pod zadek ještě pol?tářek od manželky,ten je taky moc důležitej.Jsem s tím docela spokojenej a zásadně nechodím na fraiplac když fučí,nebo když je pod -10C.
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Před pár lety jsem navštívil prodejnu pro potapěče a speleology kde jsem si koupil komplet ,, skafandr " místo vychvalovaného milimetrového termoprádla všech možných druhů a výrobců. když se chystám v zimě
na čekanou a lezu do něj, chybí mi už jen kočky z Pobře?ní hlídky. :P
tož tak
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

ad:MIROUS

Příspěvek od Herkul »

Tak :-))))))))))))) to bych tě v tom chtěl vidět :lol: :lol: Potápěč v lese s flintou..plavající v dvoumetrové vlně sněhu (závěje) :lol:

ještě řekni že máš se sebou ještě kyslíkovou bombu...ve které je propan a rozděláváš si oheň pod prdelí a poskládám se smíchy po PC :lol:
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Tak představit si dokážu kdeco ale myslivce v neoprenu pro potápěče teda ne.... :shock: Myslím že kdybych tě v tom někde potkal tak hrůzou polo?ím peně?enku na pařez a prchám z lesa.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Samozřejmě to není neopren pro potapěče ale spodní prádlo pro jeskyňáře!!! Je to takový umělý ko?ich cca 1 - 2 cm tlustý a zapíná
se vpředu na zip. používá se na holé tělo ale brávám si pod něj triko.
tož tak
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

zateplené kalhoty

Příspěvek od Hubert »

Já nosím vojenský va?áky,sice v tom vypadám jako defo ,ale je v tom teplo.Pod ně teplý termo podvlíkačky a OK.Bundu buď takovou tu trojkobinaci+mikinu z Fleece a termo trička a nebo 3/4 hubertus.Na nohy taky boty Hunter.bohužel už mám druhý-jedny jsem zlikvidoval předloni asi za 1 měsíc,když byly velký mrazy a chodil jsem několikrát týdně krmit-doslova jsem je probrousil.Nicméně v prodejně mi je vyreklamovali.Na čekanou nejsou nic moc,výrobce sice píše,že jsou do -20°C,ale mě se dost potí nohy a po 2 hodinách v -5°C,v nich už zebe.
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

S těma botama asi bude nej..je hodit na rameno..a jít v jiných a na posedě se přezout do druhých ponožek a obout si ty boty....já bych je používal spíše tedy na čekanou než chození......??Ale nevím neměl jsem je..jen jsem slyšel od kolem existujících (odedne?ka) skafandrářů :lol:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já si tedy nemůžu botičky Hunter vynachválit :lol:.
Mám je už asi čtvrtým rokem, loni jsem musel kupovat nové, ty první jsem tro?ičku poničil, byl jsem v nich furt v lese, v zimě trpěly v leči jak psi, vlo?ka je taková už nic moc, ale pořád zahřeje, na chození do leče a krmení ikdyž nevypadají nějak vábně stačí. a na čekanou, když začne mráz beru ty nové, a to je paráda, do -10 se v nich dá vydržet.
O nějakých zateplených kalhotech také přemýšlím.
Předloni jsem dostal k Vánocům AFARS - Bunda-Libava, a naprostá spokojenost, je to paráda, má to zespod ko?í?ka, jsem v ní jako v peřince :lol: .

U? se nemůžu dočkat na pořádný mrazy a sníh, miluju zimu a zimní čekanou ještě více. I když občas si připadám, že jdu jako kempař :-)
pod prdel si nosím něco jako molitan, ale je to takové péřové, neztrácí teplo, pak pod kalhoty, termo a podvlíkačky, a 3vrstvy pod bundu, deku či případně starý zelený spacák a čepicu s rukavicema a můžu vyrazit
:shock:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

Ach jo! kdyby tak naši legislativci povolili na zimní čekanou čajík s rumíkem do termosky. :twisted: :twisted:
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Ty zimní boty Hunter jsem asi za 1500 koupil vloni taky a jsou fakt super.Jenom s nima nesmíš jít moc daleko na posed nebo si na ně v autě foukat teplo,protože jak se ti trochu zapotí nohy je v nich zima.Ale to asi ve všech botách...No a snad už mi letos nebude zima ani na u?i neb jsem si nechal z lišek u?ít beranici a tak sakra hřeje. Loni bylo teplo tak jsem jí nevyužil , uvidím letos. Joo jak se do člověka dá na posedu zima a začne se klepat tak to stojí za prd a je lepší jít domů.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Odpovědět