Černí rytíři / způsoby lovu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od motolada »

:wink:
Tento odstavec mě nechává chladným,protože jeho význam pro myslivost je nula-paskvil!
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím , chtěl bych se zeptat jesli jste někdo zkoušel lovit černou zvěř za pomoci Vábničky ... zajímalo by mne jak na to černá zvěř reaguje.
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od Steyer »

když jsem zkoušel zavábit, tak to bylo stejné jako kdybych do nich střelil,
takže od té doby nevábím, ale někdy střílím
:D :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od Zdenek41 »

Mám jeden zajímavý zážitek,který se odehrál u jednich nejmenovaných hranic honiteb a já coby osoba nespozorovaná mohl v klidu pozorovat co se jen tak nevidí.Hraniční strouha,z jedné strany řepka z druhé strany pšenice,zrovna ve správném mléčném stavu.Na jedné straně příkopu tedy již ve výsostných vodách sousedů je slyšet zvuk pro černou charekteristický asi 150m na druhé straně taky.Je 20 hodin,říkám si dnes jsou venku brzo.Pšenice moc vysoká neni,ale po černé ani vidu.Jasně však pozoruji osobu jak vydává tyto tak lahodící uchu myslivce zvuky černé a ze strouhy se mu ozývá druhý vepř.No poznal jsem je oba.Pokud na sebe i mířili tak tady už sranda končí.Oba si v Lysé koupili chrochtadla a šlo jim to opravdu dobře.To že je sousedi nemají vidět mohlo klidně některého z nich stát život.Lovit na čekané by se nemělo podle výkladu 400m,200metrů a 200metrů.Pokud jste si za ty roky všimli tak černá hranice nezná.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od Jiří K. »

Než použít chrochtadlo je lepší vábit hlasem srnčete nebo zaječím vřeštěním.
U chrochtání jsem byl úspěšný pouze jednou a to ne při lovu, ale na rybách. Před několika lety jsem byl na dovolené na Slezské Hartě. V jednom místě kde byla smrková houština vycházela prasata večer co večer na vodu a to ještě za světla. Pravidelně jsme je z manželkou pozorovali s protějšího břehu, protože jsme měli k dispozici i pramici zkusili jsme na jakou vzdálenost se k nim dostanem. Využili jsme příznivého větru a proudu a nechali se pomalu k onomu místu unášet. Když jsme se dostali pod 20 m prasata pomolu zatáhla do houštiny, kde je bylo slyšet. Ze srandy jsem zkusil zachrochtat jen tak na hubu ( sice jsem si připadal před ženou jako vůl) a prasátka se pomalu vracela k vodě. Pak jsme se tímto bavili každý zbývající večer dovolené. Bez problému se kolem nich dalo i veslovat ve vzdálenosti kolem 10 m. Pokud zatáhly do houštiny po zachrochtání se vracely zpět. Bohužel se nedalo fotit. Měl jsem z toho pocit, že nás neberou jako nějaké nebezpečí.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Černí rytíři / způsoby lovu

Příspěvek od Stopař »

Harta není tak daleko, asi dám vědět kolegům, že je potřeba "šoulat" pramicí :D
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Odpovědět