SIM karty a tarify

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

Děkuji za odpovědi.

A kolik dat za měsíc fotopast tak pošle?

U nás ve firmě bohužel nejde získat nějaký takový tarif. Proto to budu muset řešit přes dobíjecí sim nebo tarif.
Zatím ale nemohu najít.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Nabízené ofiko tarify nejsou moc výhodné ,takže telefon zavolat a domluvit si spec.nabidku.
Teď nevím přesně dřív jsem to počítal ale odhaduju že 150mb by mělo bohatě stačit...
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Fotopast

Příspěvek od fplisek »

150mb za měsíc fotopast nikdy nepošle :) , mám kaktus.cz, je pod t-mobilem, dřív jsem si kupoval balíček 80mb za 50kč na měsíc, když jsem z těch 80mb za měsíc vypotřeboval 30mb, tak to bylo hodně (fotopast posílá pořád), pak sem jednou zapomněl balíček obnovit a zjistil jsem, že přes data je to mnohem levnější, nabiju simku za 100kč a kredit vydrží cca 3 - 4 měsíce :) , už to takhle mám přes rok na dvou fotopastích
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Čemu říkáš balíček a čemu data?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

nechá se to spočítat..

když máš ve schránce mail, vidíš jeho "velikost"...
příklad: fotka 53 kB - takže mail má o 1/3 větší velikost (režie mailu) - 70 kB velikost jedné zprávy

pak už jen záleží kolik mailů dostaneš-jak to máš nastavené..
já třeba používám 1 zprávu nejdříve za 3 minuty (ne častěji).. takže i kdyby na hulváta

20 zpráv /hodina
4 hodiny za den mám nejvíc (to tam prasata běhaly celou noc) k tomu nějaká denní
30 dní

2500 zpráv za měsíc (ale to je asi tak 3x víc než realita:-))) ) - 175 MB

což vidím jako nejhorší případ pro mě, v reálu tak 50-70 MB - některé dny přijdou 1-2 maily jen...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Fotopast

Příspěvek od fplisek »

motolada balíček jsem měl aktivovaný, že mi každý měsíc strhli 50kč a odebírali mi data z těch 80mb, pak jsem ho zrušil, a teď platím jen odeslaný data, což jsou nějaký haléře za kb, dobiju za 100kč a kredit tam vydrží tak ty 4 měsíce :)
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

Děkuji všem za přínosné poznatky :wink: nejlepší by asi bylo kupovat jen za poslaná data, ale zatím tu simku nemůžu na netu najít :D

Ještě se zeptám. Mám ted novou fotopast a stává se mi že neposílá všechny fotky. Pošle třeba jednu z několika.Např přes víkend jsem měl fotopast u krmeliště a přišli mi 3 fotky. Ale když jsem pro ni šel, že tam teda nic nechodí, bylo na ní 40 fotek zvěře a ptactva.

nevíte někdo čím by to mohlo být?
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Fotopast

Příspěvek od fplisek »

Jestli nevíš, kde najít kaktus, tak je to mujkaktus.cz, záložka koupit kartu :) .

Jak jsou na tom baterie? Jaký máš nastavený režim fotopasti? Foto, video, foto + video? Když jsem míval nastavený režim foto + video, tak se mi to stávalo běžně, že po vyfocení a natočení videa už neměla fotopast šťávu odeslat fotku, občas mi to dělalo i když jsem měl režim focení, ve dne v pohodě, v noci, když fotopast používala přísvit, tak fotky neodeslala. Nový baterky, nebo zdroj a bylo po problému :)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

na 90? procent je to signál...

vyzkoušíš tak že sundáš, vezmeš někam se 100 procentním signálem 3-4G a když to funguje (co fotky, to odeslání) je to timeoutem(vypršením limitu na smtp serveru)

s tím sem se setkal nejčastěji

v místě kde je jen 2G (edge, nebo nedejbože gprs signál) je problém že mail co je třeba 80 KB velký odchází déle, než SMTP poštovní server akceptuje (minuta např..) a to spojení ukončí..

mobilní data jsou v principu "asynchronní" a čísla co Vám uvádí jako download (směrem k simkartě) jsou 4-10x lepší než odchozí - ze simkarty

samozřejmostí jsou ty baterky atd:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

Děkuji za pomoc.

taky si myslím že to bude tím signálem protože na jiném krmelišti mi fotky chodili.. baterky mám nové s fotopastí takže ani ne 14 dní.
tzn koupit anténu.. otázka je jakou? viděl jsem an netu klasickou šroubovací a pak nějakou se zesilovačem. Mám Uo vison 535 panda.


Ten kaktus bude tedy asi nejlepší volba..
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

než řešit anténu (kde není signál, ani nebureš nevezme:-))) )
tak spíš vem mobily (každého operátora) a zjisti jaký je tam signál.. koho.. (jen při velké smůlu nebude nikdo)

a podle toho pak musíš vzít simkartu:-) (kaktus je t-debyle? myslím?)... zkus o2:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Moje panda taky zlobila, koupil jsem jejich origo anténu +ex. zdroj a myslím že fotky už chodí vsechny v cajku.
Teď sem po půl roce musel pandu resetovat pač neposlala nic ale fotila.
Sms příkazy taky nekdy hapruji tak nevím.
Každopádně restart, a zase šlape.
Jinak máš i na pasti sílu signálu ale řekl bych že se na to nedá spolehnout radši mobil ale i tak se stávalo že neposlala.
Ono asi záleží ne na signálu ale na dostupnosti a rychlosti dat....
Ještě mě štve ta lokalizace GPS, je to vzdycky o 10km mimo
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

Tak jsem na anténu provizorně zkusil obmotat a prodloužil o 10cm drátem :lol: :lol: na posílá jak divá. ještě dořešit ten tarif a je to vše ok
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

SIM karty a tarify

Příspěvek od lörinc »

Pokud řešíte tarif a máte nějaký dražší, tzn neomezené volání a SMS, můžete dostat k tarifu sdílenou sim na data. Čerpá z vašich dat a nestojí nic navíc. Mám to od vodafonu cca 14 dní. Mobil cz změnil podmínky a musí se dobíjet každý měsíc.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Sdílená SIM stojí 99kc měsíčně.
Já dnes dostal 250mb za 36kc,Vodafone.
Odpovědět