Dalekohledy Leica GEOVID

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Tomas 43
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 04.10.2007, 8:38
Bydliště: Halenkovice, Zlínský kraj

Dalekohledy Leica GEOVID

Příspěvek od Tomas 43 »

Zdravím všechny příchozí. Má někdo z vás výše uvedený dalekohled Leica. Váhám mezi možnostmi 8x56 a 10x42. Oba mají vestavěný dálkoměr. Jedná se mi hlavně o to, abych mohl vidět detaily na srnčí zvěři, tj. paličkář, knoflík, stupeň pro?edivění, atd. Myslím, že 10x42 má sice ni??í světelnost než 8x56, ale na účely, pro které ho chci je lepší.
Děkuji za všechny informace.
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Dalekohledy Leica GEOVID

Příspěvek od Radan »

Tomas 43 píše:Zdravím všechny příchozí. Má někdo z vás výše uvedený dalekohled Leica. Váhám mezi možnostmi 8x56 a 10x42. Oba mají vestavěný dálkoměr. Jedná se mi hlavně o to, abych mohl vidět detaily na srnčí zvěři, tj. paličkář, knoflík, stupeň pro?edivění, atd. Myslím, že 10x42 má sice ni??í světelnost než 8x56, ale na účely, pro které ho chci je lepší.
Děkuji za všechny informace.
Dobrý den. Nejsem myslivec, ale rád chodím do přírody a dost se zajímám o dalekohledy. Dalekohled Leica Geovid 8x56 jsem měl možnost vyzkoušet. Tenhle dalekohled patří kvalitou do absolutní ?pičky, takže jsem očekával že bude fantastický. A byl, neměl jsem k němu jedinou výhradu, naprosto ?pičkový obraz, bez jakékoli vady, výborná světelnost, dobře padne do ruky, uživatelsky velmi pohodlný. Navíc díky integrovanému laserovému dálkoměru vynikající volba pro myslivce. Je jen na Vás, jestli se rozhodnete pro model 10x42 nebo 8x56. 10x42 má sice silnější zvět?ení, ale podstatně menší světelnost, takže na noční pozorování se moc hodit nebude. A celkově si myslím, že dalekohled parametrů 8x56 je pro myslivecké účely nejlepší standartní řešení. S pozdravem RG
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nechci se nikoho dotknout, ale vzhledem k tomu, ze vetsina myslivcu strili do 150m s flintou nastrelenou na ONV, tak mi pripada dat pres 60.000 za geovid dost neekonomicky (hooodne drahy dalkomer :-))
Kazdy lepsi Nikon binokular udela praci stejne dobre za tretinovou cenu. No a kdyz uz potrebuji dalkomer, tak bych si asi koupil Bushnella Arc, co umi i uhly. Ano, jsou to dve veci na mito jedne ale zase dost usetrim a kdyz jedno rozbiju tak to dokoupim. ale rozbit neco za 60+ litru, no to bych si tu hlavu asi drbal.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

No mám sice malinko jiný geovid 15x56, ale nelituju. Malinko jsem se obával horšího výkonu za šera, ale kvalita téhle optiky oproti mé staré minoltě je o hodně lepší a detaily, které jsem při 10x zvět?ení dávno ztratil, tímhle pořád vidím. Zvěř kterou za tmy ve 100m nevidím okem, tímhle v pohodě. Taky mě lákala kombinace dálkoměru a čumítka, ale nastala otázka, kam s ním? Dálkoměr taky není zrovna nejmenší a do malé náprsní se nevejde. Leda na?ít další kapsu a střídejte to v rukách. Nemám sebou většinou pozorovatele, který by mi hlásil dálky toho, co pozoruji. ;) Prostě klady převa?ují nad zápory. Ten 15x56 se dá u nás sehnat pod 50tis. :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

No mám sice malinko jiný geovid 15x56, ale nelituju. Malinko jsem se obával horšího výkonu za šera, ale kvalita téhle optiky oproti mé staré minoltě je o hodně lepší a detaily, které jsem při 10x zvět?ení dávno ztratil, tímhle pořád vidím. Zvěř kterou za tmy ve 100m nevidím okem, tímhle v pohodě. Taky mě lákala kombinace dálkoměru a čumítka, ale nastala otázka, kam s ním? Dálkoměr taky není zrovna nejmenší a do malé náprsní se nevejde. Leda na?ít další kapsu a střídejte to v rukách. Nemám sebou většinou pozorovatele, který by mi hlásil dálky toho, co pozoruji. ;) Prostě klady převa?ují nad zápory. Ten 15x56 se dá u nás sehnat pod 50tis. :)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Tomas 43
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 04.10.2007, 8:38
Bydliště: Halenkovice, Zlínský kraj

RE: Shiva

Příspěvek od Tomas 43 »

Ahoj. Ví?, ono to zase není všechno tak jasné, jak to na první pohled vypadá. Konkrétně u mě se vysloveně pokazily za 3 roky 3 dalekohledy, a to Steiner 2 x a Fomei 1 x. když to vezmu po ekonomické stránce, tak jsem do této optiky investoval min. 15.000 Kč + náklady na cestu do prodejny a do opravny a jsem někde na 20.000 Kč - bez dálkoměru Bushnell. Obávám se, že i s Nikonem bych vydržel sice asi o něco déle,
ale během 10 let bych se stejně dostal na částku někde okolo 50 - 60 tisíc, bez dálkoměru. Jinak dobrý dálkoměr Bushnell vyjde minimálně někde od 8.000 Kč výše. Leica dává 30 let záruky a podobné průsery jako zhroucení (vypadnutí čoček) či zaml?ení zevnitř u ní myslím nehrozí.

Tomáš
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Tento pristup plne schvaluju. vzdy se ridim rcenim, nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupovat levne veci. Jen jak jsem napsal, na strelbu v rozmezi ONV mi to pripada opravdu zbytecne drahe.
Ja mam stary vojensky 7x42 myslim, takovy ten s tim prisvitem s tritiem ci co to je. Ma to oznaceni radiace a nema to baterie. Je s tim nadherne videt. i za sera.
Dostal jsem ho jako darek. Dodnes slouzi super.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Leica s dálkoměrem

Příspěvek od voki »

Vážení lovečtí kolegové. Asi měsíc přemýšlím o dalekohledu leica s dálkoměrem. Mám Meoptu 8x56. Díky přečtení tohoto topicu a Vašich názorů si pro něho pojedu a zakoupím. Díky Lesu Lovu. :wink:
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voki »

tak jsem si ho dnes koupil. Velmi super.
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

a kterápak verze vyhrála? Já jsem před nedávnem (asi měsíc) pořídil starší Leica 10x42 BA (bez dálkoměru) na šoulání za srnčím - teď ho beru i na měsíček - světelnost je sice menší než u mého rusa 7x50, ale perfektně to dožene větším zvět?ením a výborným kontrastem. Na sněhu jsem nosil oba (rusa i leicu) včera jsem měl už jen Leicu a za tak měsíčné noci jaká byla včera (zcela jasno) naprosto perfektní. Do budoucna uvažuji na všeobecné noční lovení starší Leica 8x50BN. Musím říct, že mám dost zkušeností od různých hostů - převážně Zeiss a Swarovski a Leicu bych po té ca. měsíční zkušenosti bez zaváhání hodnotil jako naprosto rovnocenného partnera. Klobouk dolů + jsem mile překvapen. :!:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voki »

no zakoupil jsem 8x56 s dálkoměrem. Mám zkušenosti s Meopta 8x56, dobrá ve dne i v noci v poměru kvalita/cena a dále mám swarovski 8,5x42, moc výborný a viditelností předčí i 8x56, jak ve dne tak i v noci. S tou Leicou jdu na posed dnes v noci, tak jsem zvědav, ale myslím, že nebudu zklamaný. Jak Meoptu 8x56, tak swarovského 8,5x42 budu dávat teď na prodej :-), jinak dík za reakci a Lesu Lovu.
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Odpovědět