ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Vyšší vlnová délka nepřináší ani lepší obraz, ani lepší obrysovou ostrost,ani delší dosvit, ba naopak. Většina digi NV je optimalizovaná na 850 nm bez ohledu na výrobce. Použil jsem vychvalovaný přísvit AL 915 a bylo to horší. Všechny přísvity jsem prodal a koupil laserový 850 nm. Nemám poznatky , že by zvěř reagovala, jde taky o správnou regulaci výkonu a směrování kuželu světla.
Hoki
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Milik607 »

A jaký přesně jsi koupil?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Mám Dipol 850 nm , pokud chcete naprostou špičku tak potom Laserluchs, ale za jednou takové peníze.
Hoki
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Milik607 »

Četl jsem že ty laserové prisvity jsou daleko lepší jak ty diodové. A pravděpodobně i ten dipol bude lepší jak cokoliv jiného co se dá sehnat.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Toonyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01.12.2019, 15:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Toonyx »

Ahoj tak jsem taky pořídil po dlouhém rozhodování ANT 4K 5-20 chtěl bych se zeptat jak vám dlouho vydrží svítit original přísvit. Dnes jsem to měl poprvé venku tak jsem se samozřejmě kochal, ale řekl bych ze to moc dlouho nevydrží je pravda, že jsem to měl puštěné na plný výkon a taky jsem koukal chvíli včera :D, ale i tak vydrželi cca 2h. Jinak v tom mám nabíjecí baterie s kapacitou 500mAh, ale některé jednorázové např. GP CR123a mají i 1450mAh, ale ty jsem ještě nezkoušel porovnat. Někdo nějaká zkušenost??

Díky Tonda
JohnyFerpo1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.12.2019, 12:28

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od JohnyFerpo1 »

Originální přísvit ATN 850 mám a chci jej prodat. Pokud máš zájem, tak napiš na mheca@seznam.cz.
JohnyFerpo1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.12.2019, 12:28

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od JohnyFerpo1 »

Zdravím všechny lovce, kteří používají ATN X-sight 4k pro 3-14x (uf,to je ale název...). Chtěl bych malou měrou přispět k názorům na tento digitální noční puškohled. Možná, že všichni nebudou s mými poznatky souhlasit, ale aspoň pomůže jiným, kteří mají podobné problémy či názory. Přístroj mám na pušce asi 2 měsíce, zatím jsem byl několikrát na posedu a vypilovávám... Předně chci říct,že jsem si jej pořídil ze 2 důvodů a to jako náhradu za Yukon Photon RT 4,6 x42 1.generace. Prvním je požadavek většího přiblížení (zvětšení) u tohoto přístroje oproti Yukonu, který mně dovoloval bezpečnou střelbu do max.80metrů,tudíž na pasekách,kde byla zvěř třeba na 120m jsem nebyl schopen kvalitně zamířit...druhý důvod byla konektivita,kterou současné přístroje mají a integrovaná baterie. Nicméně jsem si stejně uvědomil, že (prozatím?) nepotřebuji propojovat puškohled aplikacemi,telefonem apod..jelikož to stejně jde na posedu blbě a zvlášť v zimě je to ekvilibristika s rizikem odletu telefonu pod posed...Takže důvod převládá ten první-zvětšení.
Začal jsem ukotvením puškohledu ke zbrani (CZ 557)-dodávané kroužky jsem zavrhl a nechal si udělat osvědčenou pevnou montáž,kterou kolegové myslivci umí u nás vyrobit a která je stabilní na nástřel.Dalším krokem bylo vyzkoušení a vybrání přísvitu-dodávaný originál 850nm nevyhovuje vlnovou délkou,zvěř u nás na toto světlo reaguje,proto byla snaha získat 940nm přísvit.Nejprve zkouška přísvitů,které jsem měl (dodávaný kroužek s weawer lištou oboustranně otočen naopak nahoru a přimontovány 2 přísvity)-vlevo
dodávaná 850nm,vpravo 940 Pulsar,který jsem měl od Yukonu.Výsledek-850nm výborný přísvit dosahem,intenzitou a možností 3 hladin intenzity (dosvit klidně 200m s dobrým rozlišením zvěře)-nevyhovuje však pro reakci zvěře.
-Pulsar 940nm pro tento puškohled nedostatečný,dosvit do slabých 120m,intenzita mnohem menší než u ATN 850nm,obraz mnohem horší-zrnitost...Dokonce bych řekl,že obraz zde byl mnohem horší,než u Yukonu XT 4,6...ale to je jen domněnka,protože jsem jej neměl na přímé srovnání. A teď to hlavní,kam mířím-od kolegy jsem dostal typ na výrobce přísvitu v ČR (www.prisvity.cz),jehož 940nm přístroj nyní mám a je velmi kvalitní,
s velkým dosvitem i intenzitou,přičemž obraz je porovnatelný s ATN 850nm a snad i lepší.
Shrnul bych to zatím tak,že Yukon Photon XT 4,6x42 1.generace je velmi dobrý přístroj,který je ale použitelný do cca 80metrů, ATN X-sight 4k pro 3-14x má výhodu většího dosahu (hmotnost je ale docela výrazná),obraz
je s kvalitním přísvitem znatelně lepší než u Yukonu.
Zatím se nechci pouštět do žádných upgrade software, pokud nebude nutné, tak to nechám tak jak je...mám to hlavně na lov!
Pokud bude někdo chtít, tak přísvit ATN 850nm prodávám, taktéž Yukon Photon výše uvedený prodám včetně přísvitu Pulsar 940nm a montáže na CZ557 (kontakt mheca@seznam.cz).Howgh
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Originální přísvit je dobrý a 850 nm svědčí NV na principu CMOS asi nejlépe, když ho všichni výrobci používají, jedinou vadou bylo , že to červené parazitní světlo bylo dost patrné, asi jako zadní brzdové od motorky :D .
Řešil jsem to prodejem a koupí vychvalovaného AL 915 , tak to bylo daleko horší. Řešil jsem to prodejem a koupí Laserového přísvitu 850 nm. I prodělek je kšeft a nyní je to OK.
Hoki
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Před vánocema vyšel nový firmware 3.1.08.426
New Features: Smart MIL-Dot reticle RAV Sensitivity Calibration
Fixed bugs: Display Screen Optimization
WiFi Communication Improvement
Minor bug fixes

Nový kříž Smart MIL-Dot mě moc nebere, v nastavení přibyla možnost nastavení vzdálenosti mezi jednotlivými čárkami v moa viz treba https://images.app.goo.gl/VYEkUj4uhouwuvrJ6
Je mi někdo schopný vysvětlit polopatě k čemu to reálně použít?

RAV Sensitivity Calibration= Kalibrace RAV bude pro slabší ráže, mi to funguje na 308.Win/12 spolehlivě.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od pufr »

jiri píše: ned 12.1.2020, 17:41 přibyla možnost nastavení vzdálenosti mezi jednotlivými čárkami v moa. Je mi někdo schopný vysvětlit polopatě k čemu to reálně použít?
Pokud by to poskytlo možnost přejít s opravami pro vzdálenost střelby kompletně na metrické jednotky (spočítat odstup značek tak, aby stupnice byla v miliradiánech namísto úhlových minutách), tak je to pro některé lidi úleva při počítání ... :?
Pufr
Pavel8
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 22.1.2019, 21:03

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Pavel8 »

Pokud někdo uvažuje o koupi, tak mají teď dobrou nabídku na:
https://www.alza.cz/sport/atn-x-sight-4 ... 699811.htm za 22.990,-
Mě ATNko občas zamrzne a pomůže jen na tvrdo vypnout, což je v terénu dost nepříjemné, tak ho chci vyreklamovat, je tu někdo komu se to taky seká, případně jak dopadl s reklamací?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Tuhnuti:
Pokud mas zaplou wifi- tak ji vypni, puskohled mi vytuhnul pouze 2x- kdyz jsem blbnul pres wifi s aplikaci. Jinak mam wifi vyple a nestalo se mi, ze by vytuhnul.
Dalsi oblibeny problem - pokud nemas tak aktualizovat na nejnovejsi verzi 3.1.08.436 a hlavne po kazdem prehrani firmware proved tovarni reset a nastav ho znovu.

Pavel8 píše: stř 15.1.2020, 10:54 Pokud někdo uvažuje o koupi, tak mají teď dobrou nabídku na:
https://www.alza.cz/sport/atn-x-sight-4 ... 699811.htm za 22.990,-
Mě ATNko občas zamrzne a pomůže jen na tvrdo vypnout, což je v terénu dost nepříjemné, tak ho chci vyreklamovat, je tu někdo komu se to taky seká, případně jak dopadl s reklamací?
Pavel8
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 22.1.2019, 21:03

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Pavel8 »

Čekal jsem na poslední aktualizaci s tím, že pokud se to i po ní bude sekat, tak jdu na reklamaci.
Po aktualizaci se to 2x seklo. Plně rozhodnutý, že to pojedu reklamovat a když jsem si ještě večer zkoušel nasimulovat zásek, tak na potvoru dvě hodiny úplně plynulý systém, takže ještě zkusím dát pozor na puštěnou wifi a tovární reset (zálohu nastavení již mám vytvořenou).
Napíšu jak jsem dopadl ;)
Děkuji
Jony
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.10.2019, 18:24

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Jony »

Pavel8 píše: stř 15.1.2020, 10:54 Pokud někdo uvažuje o koupi, tak mají teď dobrou nabídku na:
https://www.alza.cz/sport/atn-x-sight-4 ... 699811.htm za 22.990,-
Mě ATNko občas zamrzne a pomůže jen na tvrdo vypnout, což je v terénu dost nepříjemné, tak ho chci vyreklamovat, je tu někdo komu se to taky seká, případně jak dopadl s reklamací?
Zdravím, mám podobný problém, v listopadu jsem dostal na reklamaci nový dalekohled. Do minulého týdne v pohodě. Po 4 hodinách provozu se zaplým režimem spánku se to 4x za sebou kouslo. Pomohl tvrdý restart. Včera jsem volal Šubrtovi a řekli mi, že mám vypnout ten režim spánku. Večer jsem to testoval a 5 hodin to běželo v kuse bez zamrznutí. Tak jsem tam dneska volal znovu a jediné řešení je opětovná reklamace. Jsem z toho zařízení sklamaný. Dělali tomu obrovsku reklamu a pořád tam něco nefunguje. Já jsem tam používal jen ten režim spánku, protože jsem to kolikrát zapoměl vypnout a baterka se úplně vybila. Takže to budu opět reklamovat. Jony
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Milik607 »

Chlapi mám 4k 5-20x a mám s tím nakoukano dohromady kolem 70h provozu. Aktualizace instalují hned jak se něco ukáže na internetu a nikdy se mi to nezaseklo. Hodně lidí říká že je i obraz zpomalený a sekaný. Dělá vám to taky? Mně zatím bez problémů. Kupoval jsem to hned jak to vylezlo z Ameriky. Baterie taky drží jak je psáno cca těch 15hodin.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Odpovědět