Švenk

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: ?venk

Příspěvek od Boci1 »

téměř:ale zatím co když po padesátý se to lůžko trochu vymačká?
Na to tam je ten šroubek v předním kameni,vodorovně se závěrem,ale jak ho utáhneš nebo povolíš tak jdeš znova nastřelovat.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: ?venk

Příspěvek od Toma »

Já si myslím že už s tím šroubkem nic nenaděláš,když je ten kámen naletovaný na pouzdru.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: ?venk

Příspěvek od Boci1 »

Pochybuju,že je destička letovaná.Naklepavá se na rybynu na fest,tak že do strany se ani nehne a proti posunu jí jistí ty dva šroubky z vrchu.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: ?venk

Příspěvek od Toma »

Já mám pouzdro závěru bez rybiny ,přední kámen letovaný.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: ?venk

Příspěvek od Boci1 »

To je jiná píseň :D
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: ?venk

Příspěvek od téměř »

lanus píše:Na Kozap sa tá montáž síce podobá ,ale bude značky inej ; (Kozapáci Torx skrutky ignorujú;majú radšej mäkkúčke s malým otvorom pre kľúčik aby došlo k jeho "bezpečnému otlačeniu " :oops: !!!).
myslíš??to to jsem s toho daněk :?: :roll:
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: ?venk

Příspěvek od Standa T »

Také řeším novou montáž - mám klapku, kameny nasunuté a zajištěné důlčíkem, ale každý v jiné výšce!
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Re: ?venk

Příspěvek od karel »

Pokud máš starou klapku neznámého původu, :( tak doporučuji odstranit, zadělat díry a začít znovu. :) Většinou se totiž jedná o dílo nějakého kutila nebo VD Lověna. Výhodou koupené značkové montáže je zaručený, ověřený materiál a super zpracování.
Pak jen záleží na správné montáži na zbraň. :D
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: ?venk

Příspěvek od Standa T »

kameny jsou v příčné rybině, takže vyklepnout a nafrézovat nové, zkoušel jsem pohledat na netu, zda existují nějaké polotovary, ale bohužel :(
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Re: ?venk

Příspěvek od karel »

Asi špatně hledáš :lol: koukni do katalogu na stránkách www.recknagel.de zde jsou hotové montáže které používám. Jen si vybrat co potřebuješ, ale pokud chceš na kulovnici švenk, tak doporučuji opravdu jak jsem psal, zaslepit a přidělat na vrch.
Dříve se ty kameny zafrézovávali z důvodu absence stranové korekce puškohledů a nastřelování se dělalo poklepem na kámen.
Dnes skoro vše doženeš puškohledem, ale dávej bacha na jednu zásadní věc, dost často jsem se setkal stím že osa hlavně naní rovnoběžná s osou pouzdra závěru, hlavně u Zetek :( ,pak je nutné tuto korekci provést na montáži.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Odpovědět