optika Barska

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

Já jsem si pořídil před již více než rokem model SWAT 6-24x44 IR. Mám jej na ZKM 456 a s ním nastříleno kolem 1500 ran. Nástřel zatím drží jak při změně zvět?ení, tak po dokončení box testu. Obraz na zvět?ení 24x rozhodně není čistý, ale 20x už je na závody ve dne velmi příjemně "koukatelný". kříž MilDott je silný akorát, při zvět?ení 24x se dá mířit na zápalku. A trefit:)
Co se záruky týče, není doživotní, ale desetiletá, jak tu bylo psáno a to i v Americe. Uvádějí, že byl testován do ráže .50 BMG. ovšem i přesto bych tento puškohled na kulovnici nedal. Je to pořád lowendový bazmek, vhodný tak maximálně na malorážku, pokud nechcete investovat více.
Na kulovnici bych koupil něco pořádného a pokud nebudou peníze, tak stařičký Zeiss ZF4, alespoň bude držet nástřel.
Hotler
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23.1.2009, 10:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Hotler »

Pánové Barska JE Čína, nebo minimálně US design vyráběný v Číně. Stačí se podívat na eBay.com do sekce puškohledy, najdete tam snad všechny modely Barska pod jinými značkami od už cca. 40 USD. "Barska SWAT" 10-40x50/30mm bývá kolem 100 USD.
Svého času jsem si jednu přivezl přímo ze země velkého bratra a byla to tragedie. Použitelné zvět?ení do 20x - pak mlha, komínek křivě ohromná váha a i přesto bych pocitově řekl že unvitř byl plast a ne sklo.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: optika Barska

Příspěvek od fesoj »

Mám puškohled Barska 3-12 x 56. Původně na IŽ 3O8 W, nyní na Marlin 243 W. U 308 vystřeleno cca 60 ran, u 243 zatím 9 ran. Světelnost by mohla být lepší, ale život není to, co chceme, ale to, co máme. Nástřel zatím drží i při změně zvětšení, rovněž klikání funguje přesně dle návodu. Ale, jak zde již bylo napsáno, je to USA značka vyráběná v Číně a vyskytly se mi dvě závady : 1/ Uvolněný komínek intenzity osvětlení červeného bodu, což občas vede k jeho nechtěnému zapnutí a tím pádem k vybití baterie. To by mi tak nevadilo, jen je nutno si to soustavně hlídat. Druhá závada je horší. Z ničeho nic, aniž bych s optikou klepl nebo třeba vystřelil, došlo při změně zvětšení k absolutnímu rozostření obrazu. Při největším zvětšení je vše v pořádku, snižováním zvětšení se obraz rozmazává. Puškohled je samozřejmě v záruce a prodejce uznal oprávněnost reklamace. Jen mne zarazil způsob jejího řešení. Nic se nebude opravovat, dealer přiveze puškohled nový a dojde k výměně. Ne že by mi to nevyhovovalo, ale asi to svědčí o celkové "kvalitě" přinejmenším materiálu použitého k výrobě. Věřím tomu, že kdyby se jednalo o originál z USA, asi by se to nestalo. Takhle se bojím, že se na novém puškohledu bude závada opakovat nebo se vyskytne jiná. Závěr pro ostatní - čínskou Barsku NEBRAT !
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět