Jaký puškohled na brokovnici 12/12

Vše o brokovnicích
Guci
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 08.10.2007, 14:11

Jaký puškohled na brokovnici 12/12

Příspěvek od Guci »

Kamarádi myslivci poraďte, jakým puškohledem mám osadit Brokovnici ráže 12/12, pro lov lišek.
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

abych se přiznal kolego, já nic takového na brokovnici nepoužívám, pouze jsem si se svoji berettou střelil do papíru, zjistil že chodí přesně, a to mi stačí, pokud je shluk broků tam kde má být, není do 40 m co ře?it a puškohledem (alespoň si myslím) se nic nevyřeší. Jinak jako optiku na brokovnici používám brejle s 1,75 dioptriemi na dálku a zatím spokojenost :D :D
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

puškohled na brokovnici

Příspěvek od milan 04 »

puškohled na brokovnici při lovu lišky opravdu asi nejde použít, protože střílí? brokama a na nevelkou vzdálenost, tak to postrádá smysl. Něco jiného je lov černé na nahánce a pak je dobrý kolimátor, nebo puškohled rozměru třeba 1.5-4x22.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

jelikož při střelbě z brokovnice nesleduje? jen mu?ku a prostor před ní ale i kolem tak bych na brokovnici žádný puškohled nedával, maximálně kolimátor. Na lišku budeš střílet v běhu do vzdálenosti kolem 50 metrů a na toho podle mě puškohled nepotřebuje?.
Nebo proč chceš ten puškohled?
cimrman
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21.8.2007, 9:57
Bydliště: horní Posázaví

Příspěvek od cimrman »

Vladenko má pravdu.lišky lovím u nor vzdálenost kolem 20m a někdy je problém poznat co to u nory je.Kolikrát se mi stalo,že tam byl zajíc.A ?trachat někde s dalekohledem a pak brát flintu do ruky-to fakt můžu zustat doma.Optiku si přimotávám na dvojku i izolepou :lol: a taky to jde(zatím jsem línej si udělat nějakou lepší montáž).Jinak chodím i s kulovnicí.Optiku používám meoptu 4x32 a 7x50 a jde to s oběmi,ale s tou 7x50 mám někdy problém na blízko lišku najít,je ale lepší při horší viditelnosti.
M98 7x57+Meopta 7x50,I?43 16/16,Cz75,Zetor 25A
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Jestli spíš nemá cenu, místo montáže na brokovvnici se podívat po nějaký kombinovaný zbrani, takovej kulobrok by vyře?il tenhle problém a měl by i další využití... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a? na to že kulobrok má maximálně 65cm hlaveň a většinou 0,5 zahrdlení tak že žádný zázrak. Známý si nechal udělat montáž na jednušku 12/76 má 76 cm hlaveň a taky tam má 6x42 meoptu a je spokojený na střelnici na 50 m jednotnou střelou stím v pohodě sundával 20cm padací terče a 4mm brokama šli dolu taky tak že speciál na lišky kd? chceš kožešinu to je parádní :lol:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

S délkou hlavní s tebou souhlasim, ale nevim, kde bere? tu jistotu, že kulobroky maji většinou 1/2 zahrdlení... :roll: V dne?ní době naji buďto výměný zahrdlení a nebo se tam dost často dávaji 1/1, je to z důvodu, že doháněji dýlku hlavně právě zahrdlenim, se svym merklem nemam problém střílet na lišky do 50m, dýlku hlavně si zpaměti nepomatuju, ale bude to myslím neco mezi 60 a 65... (Je tam zahrdlení 1/1) Navíc s brokovnicí máš dost omezený možnosti, náhodou kolem projdou divočáci a může? se drbat na hlavě a říkat si, že já jsem si nevzal tu kulovnici... :roll:
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

zahrdlení kulobroku

Příspěvek od cejnyk »

u kulobroku na čekané bych zahrdlení moc neře?il. s dobrou patronou a 4 broky je právě lepší menší zahrdlení, nebo? v plném nebo 3/4 se 4 už "tlučou" a ve výsledku je krytí menší. no a pokud si to zkusím do papíru, vím na jakou vzdálenost jsem schopen relevantně střílet brokem, no a dál mám přeci tu kuličku než v případě kombinované zbraně na lov lišek lze lovit např. ráži .22 hornet apod. no a proč někdo doporučuje na brokovnici optiku 7x50 to dost dobře nechápu, nevím jak dotyčný potom bude mířit, až si to liška poklusem namíří přímo k posedu, v takové situaci na 15 - 20 m by tu optiku nejrad?í utrhnul. dost často střílím z brokovnice, ale takovéto rady mi pod nos nejdou. Plně souhlasím s Jirkou83 a kulobrokem na noční lov lišek (případně slabší kulovničkou)
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

V době kdy jsem ještě neměl kulobrok a ani kulovnici jsem pro lov škodné měl na ZP meoptu 4*32.montáž mi udělal táta a fungovalo to velmi dobře.Pokud je zhoršená viditelnost je střelba s puškohledem mnohem lepší, akorát si člověk musí dát pozor na dobrý odhad vzdálenosti protože to dost mate. Bez puškohledu jsem míval na čekané problémy,protože jsem zvěř špatně viděl.Jen jednou mi kuna utekla z důvodu, že jsem ji nedostal pro její rychlý pohyb do skla ,ale to byla za takových světelných podmínek, že bych pouze přes mu?ku stejně střílet nemohl.
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

12/12 optika

Příspěvek od Bord »

Sám používám kulobrok,ale puškohled na brokovnici při noční čekané na lišky nemá chybu.Myslím že stačí třeba 4x32 nebo podobný.V bazaru seženež starého Zeisse za lidovku. :D
8x57JRS,bordík
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Jaký puškohled na brokovnici 12/12

Příspěvek od Michal S »

l
Naposledy upravil(a) Michal S dne čtv 16.8.2012, 10:11, celkem upraveno 1 x.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Jaký puškohled na brokovnici 12/12

Příspěvek od pepava »

Brokovnice s optikou na škodnou je perfektní věc. Nalovil jsem tímto způsobem velké množství škodné. Na bajkalu 12/12 jsem měl řadu let 4x32 meoptu. Dnes bych volil zásadně variábl 1-6x42, jako levnější verzi, ale pokud by mi nezáleželo na penězích, tak Swarovského Z6i 2-10x50. Zásada, co největší zorné pole a světelnost. Volba zvětšení podle konkrétní situace v daném terénu.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Jaký puškohled na brokovnici 12/12

Příspěvek od hofi »

taky mě láká si na jednušku dát optiku ale nevím jak vyřešit montáž :?: kdyby náhodou nekdo vědel napište diik :)
Odpovědět