Střely FOX Bullets

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od jumpmans »

Super díky, mám 165grs a počítám pod ně 51grs RS60ky to by podle GRT mělo být zhruba 15% pod Pmax…
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

QL ukazuje zhruba to samé, tedy cca 15% pod max. tlaky.
Asi bych se pro 165grs střelu (když sestavu tlakově porovnám v QL s tím co střílím a mám změřené s laboračními tabulkami Fox) snažil dostat někam k 53grs RS60, samozřejmě postupně přes nižší navážky. Fox má rád rychlost.
50grs RS60 je v laboračních tabulkách uvedeno pod 180grs střelu, takže 53grs RS60 pod střelu 165grs smysl dává.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Obecně platí, že monolity , alespoň tohoto typu konstrukce, mají rády rychlost a těch 150 grejnů Foxu, je super volba umocněná tím, že existuje identická cvičná varianta. Ve 308W bych zvažoval i těch 130 gejnů. Bude při vyšší rychlosti lépe expandovat na subtilnějších kusech. Díky rychlosti bude i kaverna velká a výhodou je samozřejmě i nižší zpětný ráz, zejména pro elektroniku. Penetrační schopnost bude stále skvělá.

165 a 180 gejnů, tak to je za mě Afrika, těžcí jeleni, kňouři a medvěd. Medvěd tam, kde to samozřejmě jde. No a osazoval bych je do Magnumu.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Citron »

Já 150 gr Fox mám na úsťovou rychlost 821 ms (výpošet GRT) z 308 a zatím spokojenost, jen to chce střílet blízko k plecku, nebo přes něj. Při ranách dozadu to odbíhá, není to jako po tříštivých SST nebo Geco Expres. Ale vše zatím s minimálním podbarvením i po odskoku, na vnitřnostech žádný masakr.
A ano, výhoda tech cvičných 105 gr je v tom, že jsem si mohl za dostupný peníz vycizelovat lovecký náboj k takovému rozptylu, že jsem naprosto spokojen.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od jumpmans »

takze laborace 165grs z 30-06 na rychlost 830m/s by mohla byt pro strelbu 50-200m v pohode...
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Citron »

Tak jsem s Foxem zaznamenal další úspěch, tentokrát kolouch necelých 35 kg. Na vzdálenost 75 m střelen šikmo na zadní komoru. Zůstal na nástřelu, vybarvil do hrudní dutiny, výstřel byl přes žebro, ale překvapivě malý. Za kusem barva na nástřelu, rozstřik v obdélníku 20 x 50 cm, barvy dost.
Musím říct, že tak čistý výstřelová otvor mám na zveři poprvé, bez podlitin. On ten foc celkově nerozbíjí zvěřinu, ale po ranách na zadní komoru ta zvěř odchází více než po běžných polopláštích.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Citron »

Tak jsem letos s foxem 150 gr v 308 win ulovil 10 ks zvěře, od selat 15 kg, přes jelení holou 50 kg po prase 66 kg. Střílím to z hlavně 580 mm, twist 1:11, rychlost kolem 835 ms (dle GRT), stříleno s tlumičem. Co se přesnosti pro tuto zbraň týká, tak jsem moc vývoji navážky nedal, náhodou jsem při první sadě narazil na 3 laborace chodící sub MOA na 100m, o moc dál s tím střílet nehodlám.
Nevím jak ostatní monolity, ale tyhle jsou perfektní pro zásah na plec i na krk. V tu chvíli je funkce perfektní, zvěř na těch 90 - 110 m zatím neodešla z nástřelu. Minimální poškození zvěřiny, pokud jsou podlitiny, tak se jedná o barvu mezi blánami. Jinak teda vždy spokojenost nízkou mírou poškození, výstřelové otvory nejsou nikterak brutálně velké, klasický poloplášť udělá větší, ale oproti SST nebo Geco Expres, kde se rozpadne špička je zas větší.
Horší situace nastane, když je to "řeznická" rána na zadní komoru. Tam zvěř odskakuje i desítky metrů za špatného barvení. Na to se tahle střela nehodí, tady podstatně lépe funguje poloplášť s rychlou deformací nebo s rozpadem přední části.
Já u monolitů zůstanu, z mého hlediska splňují to, co jsem od nich požadoval a jaký jsem předpokládal rozdíl od poloplášťů.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Choochoo007 »

https://www.youtube.com/watch?v=G8tfoTD ... EDventures
Strely vypadaji kvalitne, presne vyrobene
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal P »

Tak první zkušenost se střelou Fox v 7x64.
Prase cca 50 kilo, na 50 metrů , vstrel plec, výstřel za pleckem a odskok 100 metrů úplně bez barvy. Veškerá barva byla uvnitř hrudníku .
Tak zatím nic moc, ale budu zkoušet dál .
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

Jaká byla hmotnost a rychlost střely?
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal P »

Hmotnost stély 145 gr a rychlost nevím.
Laborace 51 gr RS 60 .

Jeden kus je málo za nějaké závěry .
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od František Fořt »

To vypadá na normální, výživnou laboraci pro 7x64.

Po první ráně je skutečně netřeba dělat závěry, ale nejedna zkušenost říká, že dobré střelivo většinou funguje spolehlivě hned při první ráně ........ a sem tam se samozřejmě může stát exces i s osvědčeným střelivem. Viz. moje laborace v 8x57 IS s kulí Hornady 195 gr, která fungovala super a jeden případ z x kusů divočáků byl průser. Sele 35 kg v klidu na sněhu se vstřelem za pleckem a výstřelem přes plec se slušnou dírou, šlo s mizerným barvením asi 300 m. To člověk nepochopí.

Kór jestli to tvoje prase bylo na vstřelu přes plec, tak to moc nepotěší, a to ani mě, protože ty Foxy teď sleduju, co píšete, protože to chci pořídit a zkoušet v .308 a 8x57 IS .......

Zatím jsem z různých příspěvků o Foxech vyrozuměl, že to chce spíš ve větších kalibrech, takže jsem prozatím do 6,5 toto zavrhl.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Citron »

Já jsem se 150 gr foxem v 308 naposled střelil srnce na 80m. Rána něšla tam, kam jsem chtěl, tak jsem vzal obě plece přes kost nad kloubem. Čistý průstřel, poškození plecí nebylo extrémní, na nich téměř bez podlitin, ale žebra rozbitá víc, než bych chtěl. Zůstal v ohni.
Nemohu se dohodnout sám se sebou, jestli tahle ráže není na srnce moc (zvyk z 243w). A nevím, jsetli bych měnil za 165 gr nebo jít spíš na 130gr, abych získal rychlost... Ale jinak v globálu spokojenost.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od Michal_123 »

Foxy používám v ráži 30-06, ale kamarád už má vystříleno na zvěř cca 200ks Foxů v ráži .223 Remington a je spokojený. Loví srnčí, dančí, černou. Střídá to s 8x57, také Fox.

Není pravda, že Fox se používá zejména do větších ráží.
Většina lovců loví s rážemi 7mm a výše, proto se dozvíš nejvíce zkušeností o těchto rážích.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Střely FOX Bullets

Příspěvek od lovec »

Pomáhal som kolegovi doladiť náboj do jeho Steyr-Mannlicheru Classic 300WM, ktorý je vcelku vyberavý na strelivo.
Otestovali sme osvedčenú klasiku Ballistic Tip 180gr, žiaľ bez náznaku nejakej vhodnej laborácie, potom sme skúsili 200gr. Speer SP. S touto strelou sme síce našli jednu celkom presnú laboráciu, avšak z hľadiska komfortu streľby bola prakticky nepoužiteľná - spätný ráz a zdvih pušky bol mimo zónu tolerancie.
Kúpili sme strely z opačného spektra - FOX Classic Hunter 150gr. S osvedčeným prachom RS62 sme otestovali niekoľko laborácií, pričom sa zásadne zlepšil rozptyl a chovanie zbrane. V skratke, trikrát sme pre istotu vyskúšali najlepšiu laboráciu, potvrdilo sa, že nebola náhodná a túto bude používať na lov. Úsťová rýchlosť nameraná 945 m/s, rozptyl z troch rán 0,5 MOA na sto metrov, spätný ráz a zdvih zbrane sú prijateľné a znesiteľné.
Keď kolega niečo uloví, sprostredkujem info.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět