Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

Taky jsem pak koukal, že ji Šubrt asi má, tak se tam snad dostanu brzo okouknout.
Jsem zvedav jestli sebe presvedcim, ze ji potrebuji. Trochu mi tam chybi 260Rem. Mam mrak nabojnic Sako 308, takze preformatovani je neco jako kalibrace, zadny problem.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od spikelet »

Jo, .260 Rem. chybi a nebude. Uz jsem to zjistoval. Je to celkem skoda.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak dnes jsem ji měl v ruce, respektive ten Lux. Koukl jsem i na tu Alfu, která byla v ráži 8x57JS, ale jen koukl. Bohužel jsem na Lux měl jen na pár minut, byl jsem u otevření krabice, takže první dojem. Protože je to Lux, tj. evropská tradice, tak začnu dřevem. Má to být ořech a třeba taky je, ale pažba je tak tmavá, že není vidět žádná kresba a je to tak tmavé, že se v podstatě stírá ten rozdíl mezi "ebenovou" koncovkou a předpažbím, respektive pažbou. Kdyby to byl natřený buk, tak mě to přijde stejný. Prodejce mě tvrdil, že současná móda je tmavá pažba, ale toto mělo blízko rakvi. Na mě příliš vysoký prasečí ( někdo říká kapří) hřbet pažby. Pokud bych ji nechtěl osazovat optikou a chtěl krátkou, rejdnou flintu, s volnými mířidly, tak se při přilícení moc přitlačím k lícní kosti a bude to asi otloukačka. Nicméně, je lepší, když tam materiál je a je vždy jednodušší do toho šáhnout než přidávat. Navíc, nemám úplně sériovou hlavu. Jinak pistolovka (pokud se to tak dá nazvat) dobře sedí do ruky. Na optiku asi problém nebude, ale neměl jsem ji v ruce osazenou. Mířidla asi dobrá, ale chtělo by to ven, v místnosti to není ono. Pojistka ala Sauer 202, ale spodní ovladač, tlačítko, či laicky čudl, je mezi rukojetí pažby a lučíkem. Asi to bude chtít trochu praxe, ale je to zřejmě bezpečnější řešení, než u Saueru, kde se člověk při odjišťování motal okolo spouště. Prostě nacvičit. Jinak je pojistka tichá a nevyžaduje nějakou extra sílu. To hodnotím kladně. Závěr 6 ozubů, výměnný ořech, sedí to natěsno, nejde to skoro poznat. Jo. Na konci kliky je dřevěná kulička. Zda ji někdo ztratí nebo praskne, tak to ukáže čas. Za mě dobrý. Závěr chodí poměrně slušně a jak někdo přede mnou napsal, že jako M 18. Tak to sedí ,protože jsem měl M18 v ruce před nedávnem, a občas to vydávalo podobný pazvuk. Cvak, cvak, tak jako u R8, tam není. Pouzdro závěru je přizpůsobeno pro montáž na Rem 700, úlitba exportu a asi je na to vše. Závity v závěru pro šroubky montáže, jsou zakryty plast. záslepkami. Hlaveň měla na konci závit, jak je to krátké, tak to působí kompaktně a mohutně, ale ne humpolácky. Zásobník vypadá dobře, ale neplnil jsem ho náboji. Pružinka ho "vyhazuje" dobře. Se spouští jsem necvakal, ani nezkoušel její přestavování. Stejně se na tom v krámu moc nepozná. Člověk ji skutečně ochutná až při spuštění na střelnici.
fotopetr
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06.5.2019, 20:20

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od fotopetr »

Máte někdo informace o tom ,že uvažují o rozšíření ráží například 9,3x62 ale i jiných a napínáčku?
PTB
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 18.10.2007, 7:57

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od PTB »

Tak se přidám k postřehům. V podstatě až na popis barvy pažby souhlas s Josefem Kuřitkou.
Pažba na té co jsem držel v ruce byla světlá s pěknou kresbou, ale dřeva na ní bylo na dvě, mohutná, široká a masívní, což já tedy nemám rád. (samozřejmě to je individuální pocit).
Chod závěru, pojistky fajn, spoušt na nejnižší nastavení výborná.
Co bylo špatně, je vkládání zásobníku, tam jsem hledal styl , čučel do šachty na plastový blok, který drží zásobník a na cca pátý pokus zásobník vložil do zbraně. Kdo to bude používat zamčené jako schránku ušetří si nervy.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od josse »

fotopetr píše: úte 25.1.2022, 16:59 Máte někdo informace o tom ,že uvažují o rozšíření ráží například 9,3x62 ale i jiných a napínáčku?
Napínáček vidím nereálně. Na 9,3 by se musel najít velký zákazník ale tím že je to čistě evropská zalezitost a do Ruska se nevozí tak to řadím reálností k napínáčku.

Někde nahoře byl dotaz na 260. Ta ráže má stejné uživatele jako creedmoor takže je zbytečné ji zavádět. Kdo ji nemá z předchozí zbraně nemá důvod 260 upřednostňit před creedmoor
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Choochoo007 »

S tou 260Rem souhlas, nema to vcelku cenu. Na druhou stranu, kdyz bude CZ schopna dodat puskarum zaver, jako u drivejsich zaveru, tak nebude problem s jak 260Rem a asi ani 9,3x62.
Pazbu mam radsi masivnejsi, delsi prsty maji co chytit a jak rika J.Kuritka, ubrat se da vzdycky :wink:
Na drevo bych se zeptal, jestli je mozne objednat neco lepsiho. Kdyz jsem bral prvni CZ tak na objednavku byla za dvojku lepsi pazba, resp. s hezcim drevem a fakt bylo hezci nez jsem videl v obchode na pulte. Takze kdo si potrpi na drevo, tak bych se zkusil poptat. Nastesti uz to neni moje starost.
Libi se mi ale jak v jednom obchode frci tmave drevo jako rakev a v druhem svetle 😂👍
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od josse »

Poslední 4 roky nechtěla czub dodávat závěry. Loni že to teda půjde a že mi 557 systém prodají za 10 000 což bylo víc než velkoobchodní cena kompletní 557 eclipse...

U CZ 600 to ale nepůjde ani technicky kvůli uzamykani do hlavně. Samotná czub na tyto hlavně koupila speciální cnc za 10M.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od vesrad »

Díval jste se někdo na ERGO? Do lovecké klasiky to má daleko, ale ta váha 2,9kg mi nedá spát...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od spikelet »

josse píše: pát 28.1.2022, 13:45 Poslední 4 roky nechtěla czub dodávat závěry. Loni že to teda půjde a že mi 557 systém prodají za 10 000 což bylo víc než velkoobchodní cena kompletní 557 eclipse...

U CZ 600 to ale nepůjde ani technicky kvůli uzamykani do hlavně. Samotná czub na tyto hlavně koupila speciální cnc za 10M.
Ale pujde to udelat. Jen to neudela kazdy, kdo se ohani slovem puskar.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od cobaj »

No kdyby to neslo udelat tak by asi tahle ,,vec,, nebyla na trhu. Ale otazka je jestli se vyplati to vyrobit. A to asi tezko. To mel zrejme ,,josse,, na mysli. Stejne tak se treba bezne nevyrabi v druhovyrobe hlaven na Sig nebo Blaser ale koupis si adapter s uzamykaci prvkem do ktereho jiz standartne vlozis hlaven. Ovsem i toto reseni vyzaduje nejake usili a naklady. U zminenych dvou za to sakra stoji💪 Ze by to melo smysl u vytvoru CZ600 vazne pochybuji. M.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od petjan »

Co se tyče ráže 9,3x62, tak bych byl také velmi skeptický. U 557 ji slibovali po celou dobu co se vyráběla, tedy cca 10 let. A co se tyče této nové kulovnice, tak mi na dotaz odpověděli toto: “ V nejbližší době neočekáváme změny v nabízených rážích u této zbraně. Do budoucna se to samozřejmě stát může, ale bohužel v současnosti to není na pořadu dne.”
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Milo
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21.2.2022, 17:35

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Milo »

vesrad píše: pát 28.1.2022, 17:09 Díval jste se někdo na ERGO? Do lovecké klasiky to má daleko, ale ta váha 2,9kg mi nedá spát...
Zdravím jako nový diskutující. Dnes jsem držel v ruce Ergo. Měl jsem od něho asi vyšší očekávání, ale uchop mi nebyl úplně příjemný. Oproti tomu Alpha hezky padla do ramene a měl jsem z ni celkově lepší pocit. Během dvou týdnu vyzkouším v 8x57.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Marpie »

Já jsem v STV arms v Ostravě držel v ruce taky Ergo a jako že bych byl z toho za tu cenu co se nabízí nadšený to teda říct nemůžu. Úchop mi taky úplně nesedl. Pak jsem chytl Sako 85 Bavarian a Synthetetic no a vím,že až si budu chtít udělat radost novou kulovnicí tak raději připlatím a bude to Sako.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od vesrad »

Tak už jsem měl taky tu čest...
Pažba sedí vcelku pěkně, na střelbu ve stoje / v sedě bych si asi zvykl rychle. Ale chtělo by to vyzkoušet osazeno puškohledem.
Co mi přišlo ale dost naprd je kombinace té nové pojistky a thumbhole pažby. Popravdě jsem během té chvíle nepřišel na to, jak odjistit aniž bych si totálně rozhodil úchop.

Celkově mi to přišlo takové moc plastové a nic, za co bych potřeboval utratit 36tyček...
Asi si nechám na ZG udělat pažbu s dírou a přežiju o půl kila těžší (solidnější) pušku.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Odpovědět