Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

https://youtu.be/7EfhbSodWFQ

Uz jsem nekde zminoval, tak proste ta pojistka je super. Staci porovnat ten luxus pri zamireni a pokud chci strilet, tak mohu behem okamziku a bez sebemensiho pohybu ruky na pistolove rukojeti. Staci porovnat s dnes modnim hrbetnim napinanim a nejlepe s pazbou s dirou na palec.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Radan »

Mně se nová řada CZ 600 líbí hodně, každá ze série má co do sebe. Jsem překvapený tou zdejší negativitou :shock: U každé nové věci se můžou po nějaké době objevit nedostatky, svolávací akce k opravám/úpravám mají za sebou všechny významné nejen Evropské značky a nejen ve zbraňovém segmentu :idea:

Za mě je top Ergo, pohrávám si s myšlenkou pořízení např. v 223 Rem. nebo 6,5 Creedmoor na blbnutí na střelnice. A pokud bych se nechal přemluvit a v budoucnu vstoupil do mysliveckých řad, byla by dobře použitelná i tam.
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Georg.H »

@RG: proč negativita. Je to je názor na věc.
Že se ti to líbí je tvoje věc. Klidně si to kup a třeba budeš spokojený zákazník.
Každý má na něco svůj pohled, a nemůžeš chtít aby všichni všechno co se ti líbí chválili.
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Radan »

Ne, rozhodně nepotřebuju aby to co se mně líbí, tady všichni chválili...
Ale vidím to podobně jak psal Josef Kuřitka - skoro nikdo to neměl v rukách a všichni už dopředu ví, jak to bude špatné :!:
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Georg.H »

No já už to měl v rukách před oficiálním představením.
A už jsem to psal i někteří lidé v CZ UB dopředu věděli že to je nepodara.
A nebyl snaha to upravit.
Strana rozhodla a hotovo.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

V čem konkretne i někteří lidé v CZ UB dopředu věděli že to je nepodara?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
PTB
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 18.10.2007, 7:57

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od PTB »

Jestli někdo použije myšlenky jiných a na jejich základech se snaží prezentovat novinku, nemůže pravděpodobně
očekávat uznání .
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Radan »

:lol: :lol: Co konkrétně na té konstrukci je myšlenka jiných ????
22 LR, 9 mm Luger, Meopta Meostar B1 7x42, útočně laděný Mops
PTB
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 18.10.2007, 7:57

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od PTB »

Prohlédni si třeba Sauer 202 (pojistka, uzamčení závěru do hlavně, později vyměnitelná hlava závěru S 404)
použité za méně než polovinu ceny to ale neznamená, že to odsuzuju jenom to je podle mně poměrně zjevné.
Pokud ale budou pro uživatele ukazatele cena/výkon akceptovatelné není co řešit :D
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od SoukuM »

To není jen pojistka okopírovana od sauer 202, motýlkova miridla jsou kopie krieghof a ono by se toho asi našlo víc. Spis mě překvapuje, že ti co cz 600 tak vychvalují, si zářím nikdo tento úžasný zazrak nekoupil ☺. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od haluziak »

Za mě asi takhle mám doma jeden výrobek Čekej Závadu (malorážka 455) a to je asi tak o dva víc než bych potřeboval. O CZ600 bych uvažoval ve chvíli, kdyby dělali to Ergo s 16" hlavní v cenovce cca 20k. To by byl takový slušný naháňkový "truck" gun, který hodíš do kufru auta, venku s tím klidně hodíš o zem a nijak tě to netankuje, ale takhle existují renomovanější výrobci se stabilní kvalitou, kteří nemají ze zákazníku betatestery.
Beware of old men in profession where men die young.
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od josse »

To je jak vyčítat že v novém autě je volant, motor a kola... nic nového už vymyslet nejde. Vždy se jedná o kombinaci již existujícího.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nová modulární kulovnice tuzemské produkce

Příspěvek od Šumavák »

josse píše: ned 18.12.2022, 13:43To je jak vyčítat že v novém autě je volant, motor a kola... nic nového už vymyslet nejde. Vždy se jedná o kombinaci již existujícího.
Ano, u konstrukce zbraně tohoto typu toho moc nového zřejmě vymyslet nepůjde, leda pár drobností, takže převážně půjde o aplikaci již existujícího, pouze v novém designu. Jenže konstrukce zbraně není jako aranžování výlohy v obchodě, kde stačí, aby to dobře vypadalo. Chce to určité odborné znalosti a zkušenosti, v kombinaci s pečlivým testováním a vyladěním celku. Už jsem v tomto vlákně psal:
Šumavák píše: stř 11.5.2022, 13:05...každé to již etablované konstrukční řešení má svá specifika a konkrétní funkční vazby, včetně bezpečnosti uživatele. Pokud se ale někdo vydá cestou, kdy pouze neprofesionálně splácá dohromady mix již existujících řešení, aby to z marketingového hlediska vypadalo jako nová, vlastní a úžasná konstrukce, tak...
To, co ve finále stvořili, dle mého názoru té nastavené cenové relaci moc neodpovídá, ale správný český patriot a nekritický obdivovatel CZUB si to stejně koupí. :mrgreen:

PS: Abych nebyl osočen z toho, že kritizuji něco, co neznám, tak vězte, že už jsem několik těchto kulovnic nastřeloval.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od palkopal »

A jak se daly nastřelit? Kropily po papíru, či jednou dírou, kolik MOA?
100? 200? 300 m?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Diskuze vesmes nekonkretní a o ničem. Puska zjevne netrpi zadnymi neduhy (ani nemuze, je to vlastne puska co skloubila vse technicky dokonale od renomovane nemecke konkurence) a jedine co je na ni ocividne spatne je znacka CZUB a mozna cena, kdy neni tak za 16tis jako když byla predstavena asi v roce 1996 stara znama CZ550.
Idealni je sledovat spise zahranicni diskuze, kde je preci jenom v tomhle pohledu vice nezaujatych prispevku.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět