GRT - Gordon Reloading Tool

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od Franzisek »

Bon, nová aktualizovaná verze GRT funguje, nemohl jsem otevřít uložená data v dokumentech - Win. 10. Jde o archiv ale problém jsem už odstranil. Postupně objevuji nepoznané a nepoužívané ikony programu. V roletě je ikona " Výpočet skupiny ran ". Použil jsem data z archivu i nově vytvořená data náboje a při otevření ikony výpočtu skupiny ran dle použití nápovědy tam uvedené se žádný obrázek neobjeví . Možná, že budu mít ve stažení nové verze GRT nějakou chybu, nebo zadávám něco špatně. Předem děkuji za odpověď.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od bon »

Funkci "Výpočet skupiny ran" nepoužívám, tak že v tomhle ti asi neporadím.
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od Franzisek »

Děkuji za odpověď. Bylo by zajímavé porovnat teorii z praxí.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od vlady »

Toto funkce jsem si nikdy nevsimnul, na vyhodnocení terče jsem požíval OnTarget (už je placený) nebo Range Buddy na Androidu. Tohle je ale zcela dostačující a mnohem přehlednejsí. Jedine mi tam chybí nastavení ráže, ale zase kolecko simulující díru se dá s pomocí SHIFT a kolecka na mysi zvetšit nebo zmensit jak je potreba. Za me zatim palec nahoru.
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od Franzisek »

vlady, díky za informaci. Range Buddy s Dominicem Thomsonem jsem zhlédl. Rád bych využil GRT jako komplet program. Stále se mi nedaří zadat data do " Výpočtu skupiny ran ". Nabídku otevřu a to je vše. Když otevřu Measurements - měření, je zde tabulka a diagram. Zde můj um končí.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2025
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od lovec »

Ja to mám síce v angličtine, ale to nie je podstatné. Otvorím menu Shot Group Evaluation, z nejakého adresára, kde mám uloženú fotku terča tam túto pretiahnem a potom vľavo v menu začnem novú Group a umiestňujem označenia zásahov, viď foto.

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od Franzisek »

lovec, děkuji za info. Po delší době jsem operaci " Výpočet skupina ran " zvládl. V GRT získám přebíjecí data pro jednu navážku prachu. Uložím do adresáře, případně vytisknu. V kolonce krok navážek ( je uvedeno 1 - 6 ) ale nedaří se mi všechny navážky ( kroky ) uložit tak, aby se objevila i jejich data. Umí GRT něco podobného jako QL, kde uvádí více navážek
s jejich daty ?
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od king »

Gordon zemrel, spatna zprava pro prebijeni :(, snad bude projekt pokracovat dal:

"I just wanted to reach out and let you know that my husband Gordon passed away on January 19th 2022.
Until further notice, this site stays online. Please note that Patreon contributions have been paused.

Initially, no additional submissions should be made to the GRTLab, or Translations, as no one has access to service the data. Therefore, it will be impossible to update Powder Models, Calibers, and Bullet to the GRT database as an official release until the possibilities of continuing Gordon's fine work are explored.

Take care!
Chrissi
Gordons Reloading Tool"
Balistika.cz
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2025
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od lovec »

Uff, tak to je smutná a zlá správa. GRT je šikovný nástroj. :(
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od vava »

Zdar, marně pátrám v GRT po tzv. Temperature assistantu - viz ... https://grtools.de/doku.php?id=en:doku: ... emperature

ale nemůžu u žádnégho prachu objevit tu zatracenou žlutou hvězdičku, přes kterou se má vyvolávat ... mám poslední build 1980 .. neví někdo?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2025
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od lovec »

Obrázek
Přílohy
Temp.jpg
Temp.jpg (52.44 KiB) Zobrazeno 1040 x
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2025
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od lovec »

Ja tam tú hviezdičku mám zrejme pri všetkých prachoch...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od vava »

grt.jpg
grt.jpg (70.23 KiB) Zobrazeno 992 x
No a teď babo raď ... já tam tu hvězdičku prostě nemám ... u žádného prachu

a to mám grt jak na Windows tak na Linuxu ... a na obou stejné

jak v GRT databázi prachů tak i users databázi je to stejné.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od vava »

Sorry .... celou dobu hledám tu hvězdičku v databázi prachů a ona je na hlavní stránce ... v přehledu všech dat. Vyřešeno, díky ...
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: GRT - Gordon Reloading Tool

Příspěvek od tweaty »

Zdravím, nájde sa niekto kto by mi pomohol aby som sa naučil s GRT robiť?
Odpovědět