Co použít na test střeliva?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Co použít na test střeliva?

Příspěvek od Marpie »

Chci provést test střeliva v průraznosti a o chování střely v cíli(jestli se rozpadne nebo jak se otevře, prostě kam až prorazí a jak bude vypadat. Uvažoval jsem použít balíky novin poskládané za sebou, prý ale není papír vhodný a střely se totálně rozpadají. Co byste mi doporučili abych Použil a je to běžně sehnatelné. Balistickou ?elatinu ani lisovanou vlnu co je popsána v poslední Myslivosti opravdu neseženu. Napadl mne ještě pytel písku, ale zase v něm by se mi střely blbě hledaly a neviděl bych střelný kanál, což bych zase v papíru viděl a nalezení střely by bylo snad jednoduché. Mám zůstat u toho papíru nebo radíte něco jiného?
vhool

Příspěvek od vhool »

já používám jemný jíl.je to jako modelína a tady na ?achtách jsou toho ohromný haldy tak si akorát odhrábnu suchou vrstvu a je to 8)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jil neni spatny ale asi ne pro kazdeho dostupny. Ja to zkousel do zlatych stranek... ale nenamocenych. Spravne by se meli namocit do vody.

Kazdopadne nejlepsi je asi uvarit 10% gelatinu. Nicmene jeste jsem to nezkousel.

Neco jako tohle:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Andy dne stř 18.10.2006, 12:36, celkem upraveno 1 x.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Na jakých ?achtách ten jíl je? Tady na ostravsku jsou černouhelné ale tam určitě jíl nebude :cry: A jakou tlou??ku toho jílu je potřeba? Já chci testnout 270W na 50m tj na rychlost střely i kolem 800 m/s. Možná bych zkusil na 100m ale to už by bylo načerno mimo střelnici.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Andy píše:Jil neni spatny ale asi ne pro kazdeho dostupny. Ja to zkousel do zlatych stranek... ale nenamocenych. Spravne by se meli namocit do vody.

Kazdopadne nejlepsi je asi uvarit 10% gelatinu. Nicmene jeste jsem to nezkousel.
A jak jsi na těch zlatých stránkách dopadl? A kolik jsi jich za sebe naskládal?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Je to uz dyl a testoval jsem jen SB.

308Win a tyto strely S&B:
1. 150gr FMJ (celoplast)
2. 150gr SPCE (poloplast se striznou hranou)
3. 180gr HPC (duty hrot s kuklou)

No a dopadlo to takto:
1. FMJ prosla az do sestych volne lozenych casopisu (sezona) a zustala
2. SPCE se brutalne otevrela a jiz v patych se zastavila
3. HPC se nezastavila ani v sestych volne lozenych casopisech

Zde je celkovy obrazek z hora na zlate stranky
vhool

Příspěvek od vhool »

to:andy - to je super,co je to za ?elatinu?
to:marpie - mostecko a stím střílením načerno :( já to tak dělám.když je dobrá ?ichta u ochranky tak se s nima domluvím a jde to.pár ran mi dovolí ale na nějaký velký testování to taky není. jinak tu máme střelnici jenom na 100m.občas jdu s policajtama na 300 ale to je občas,zato si to pořádně u?iju 8)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zde je jeste odkaz na gunshop, kde je toho vic.
vhool

Příspěvek od vhool »

ještě k tomu jílu,já množství ještě neře?il,jsou tu toho hromady :) ale myslím,že půl kubíku ti bude stačit nafurt...má to výhodu,že to potom prohňácá? a může? nanovo :lol:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Andy: A jak se ta ?elatina vaří?

Stejně ale asi skončím u těch novin, jen je namočím.
Naposledy upravil(a) Marpie dne stř 18.10.2006, 13:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Marpie píše:Andy: A jak se ta ?elatina vaří?
Ja nevim ja to jeste nezkousel. Ten obrazek je tady od tud.

Jinak pry se to da uvarit z nejakeho kulinarskeho prasku. neco jako se delaji ty pruhledne polevy na ovocne dorty.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Andy píše:
Marpie píše:Andy: A jak se ta ?elatina vaří?
Ja nevim ja to jeste nezkousel. Ten obrazek je tady od tud.

Jinak pry se to da uvarit z nejakeho kulinarskeho prasku. neco jako se delaji ty pruhledne polevy na ovocne dorty.
No to bude asi obyčejná potravinářská ?elatina, ale té by se asi na výrobu takových kostek spotřebovala kvanta.
vhool

Příspěvek od vhool »

...no já jsem kdysi používal technickou ?elatinu(těsně po revoluci ji známej někde sehnal),byla do ?luta.Ptal jsem se známých a prý to kupují u TRADE B.G.M. a.s., žernovská 6, 100 00 Praha 10,e-mail: textile@tradebgm.cz,market@tradebgm.cz telefon: 00420 274 822 546 a je to v pytlích po 25 kg ale já to nezkoumal tak dávám jak jsem zjistil.mám jíl tak ?elatinu nepotřebuju 8)
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1200
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

škoda že je Mostecko tak hoooodně daleko. Budu asi muset vystačit s mokrýma novinama. 25kg ?elatiny asi kupovat nebudu. Ale když si představím jak tahám balíky novin na střelnici a taky vodu na namočení, protože poblí? žádná není, pak do těch mokrých balíků střílím a pak je zase musím nějak zlikvidovat tak se mi do toho moc nechce. No zkusím ještě něco vymyslet.
vhool

Příspěvek od vhool »

zkus tam zavolat,měly by to posílat na dobírku a dej vědět cenu.jinak taky dobře funguje obyčejná ornice přesítá a namočená a pořádně prohnácaná...
Odpovědět