brokové dvojky

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Marthynovak
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10.3.2019, 18:33

brokové dvojky

Příspěvek od Marthynovak »

Dobrý den, řeším pořízení brokové dvojky, primárně pro lovecké účely, občas na střelnici (2-3x za rok). Aktuálně vlastní vše v ráži 16, takže preferuji tuto ráži, nicméně zvažuji i 20 či 12, limit je okolo 50.000 Kč. Co jsem našel tak jsou tyto brokovnice:

- Akkar Churchill 512 - pouze raze 12
- Redolfi Selene - pouze raze 12
- FAIR ISIDE - všechny ráže

prosím o radu a případné tipy.

děkuji
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Toma »

Kup dobré ZP ,max do 8000 kč,a je pokoj.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: brokové dvojky

Příspěvek od vasil »

Ahoj, ve svém zadání máš poměrně veliký cenový rozptyl. Toho Churchila bych rovnou vyřadil, měl jsem ho v ruce a neseděla mi tam lišta, kopíruje totiž křivku hlavní, je do banánu. K vidění jí v současné době nalezneš v Praze v Proarmsu. Třeba Ti to nebude vadit. A když už bys byl v Praze, zastavíš se v Supře kouknout na Fair, nevím jak mají aktualizované int.stránky ale Iside skladem nevidím, zavolej tam. p.Herel je výbornej. Měl jsem kozu Fair a nevidím problém se k té značce vrátit.
Redolfi jsem v ruce neměl a ani nevím jak je to s dostupností, volej pana Mikuláška z Brnohunt.
Kdybych měl rozpočet cca 50tis. podle zbraní v Tvém výběru šel bych do Fair. I v tom základu bez bočních desek se krásnej. pak už se jen rozhodnout jestli 12 nebo 20.

https://www.fair.it/en/products/hunting ... side/iside

anebo jak píše Toma, spokojíš se se ZP. Já jsem měl v hledáčku taky novou dvojku a skončil jsem u ZP, náhodou jsem narazil na ZP v novém stavu (byť mi zlobí vyhazovák), tak co se týče dvojek, tak mám na chvíli splněno a můžu svou obsesi v pořizování zbraní obrátit jinam :lol:
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

Dobrý deň
rozmýšľam nad kúpou brokovej dvojky. Primárne využitie spoločné poľovačky na bažanty, do pohonu pri poľovačke na diviaky a 2+3 krát do roka i na strelnicu.
Zaujímalo by ma, či je možnosť kúpiť dvojku cca za 1000 EUR.
Všetky ZP, Iž-ky a podobné staré brokovnice som vylúčil z dôvodu očakávaného zákazu olova a nutnosti, aby zvládla i oceľové broky.
9,3x62; 308 win; 6,5 creedmoor; 12/70, 22lr; 9mm Luger
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 209
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Kubajs »

No to je hodně šibeniční finanční limit pro pořízení dvojk. V podstatě máš v hledáčku jen Turky ( akkar, yildiz, huglu).
Co se týká posledních baikalů tak ty měly už CIP S tormentaci. Ale to jsou tak ošklivé flinty.... Co se týká ZPček, tak by se musely udělat nový svazek. Vnitřek hlavní minimálně nitridovat a čoky max polovični. Otázka kolik by to stálo, ale pokud by to bylo do ceny turka, tak bych si já osobně zvolil tuto cestu.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: brokové dvojky

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Za mě osobně: S dvojkou bych na střelnici nechodil, špatně se s ní do asfaltu střílí...Žádný sportovní střelec jí nemá a ví proč.
Do revíru ano, ale je to opět o zvyku. Já bych se nestresoval a levně koupil slušné ZP. To je levná kvalitní lovecká brokovnice, která si stále drží svojí nízkou cenu. Cokoliv nového, v případě ,že vám to nesedne tak to s velkým prodělkem pustíte do světa...S tím olovem to nějak dopadne....
Do hlavní bez výměnných choke se může používat ocelový brok do 3,25 mm a u sportovního střeliva se Steel shot problém není.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

ZP som bol obzrieť niekoľko.
Kusy, ktoré mali hlavne úplne zničené a rovnako i pažby sú v cene 150-250 EUR, našiel som i kusy ktoré vyzerali celkom slušne, pažba trošku obúchaná no nič hrozné a hlavne aj nejak vyzerali boli v cene cca 400EUR.
Koľko stojí výroba nových hlavní netuším ani neviem, že by to dakto na SK robil.

Otázkou je, od akej ceny sú už použiteľné dvojky.
9,3x62; 308 win; 6,5 creedmoor; 12/70, 22lr; 9mm Luger
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2037
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: brokové dvojky

Příspěvek od lovec »

Frankonia má vlastnú značku Mercury. Tie flinty im tuším dodnes vyrába talianska Sabatti.
Tu je jednoduchá dvojka, má to oceľovú baskulu, výmenné čoky a skúšku na oceľové broky. Cena 800€.

:arrow: https://www.frankonia.de/p/mercury-hunt ... ryId=63340
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

No to vyzerá celkom fajn, určite lepšie než načo staré, otázkou je, či to niekto sem aj vozí.

Pri hľadaní v katalógu sabatti som narazil na https://www.tius-shop.sk/brokovnica-sabatti-saba lapované chrómované hlavne znejú celkom fajn a cena by sa dala zniesť a už to aj celkom slušne dizajnovo vyzera.

zaujímavé je aj https://verney-carron.sk/brokovnice/ ale žiaľ, už ich sem nevozia.
9,3x62; 308 win; 6,5 creedmoor; 12/70, 22lr; 9mm Luger
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: brokové dvojky

Příspěvek od tweaty »

Zdravím, tak nakoniec to skončilo kúpou Baikal IZ 26 E.
Len mám dve otázky, dával niekto čierniť hlaveň, ktorá má tvrdochróm?
Vie niekto ako sa dá opraviť mramorovanie na baskule?
9,3x62; 308 win; 6,5 creedmoor; 12/70, 22lr; 9mm Luger
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: brokové dvojky

Příspěvek od roman200 »

Gratuluji, výborná volba, trochu těžší, ale spolehlivá a pevná. Dodnes lituju toho, že jsem ji prodal. Výborně kryla a jednotná z toho šla jak z dvojaku. Černeni myslím nebude problém a nechal bych nacernit i baskuli. To mramorování se bude v Čechách dělat těžko.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Odpovědět