Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Leon »

diesel3 píše:A prosimtě ten Bartoň to je vedouci ve fabrice nebo obchodu ?? já jen komu zavolat.
je to vedoucí prodeje u selliera napsal jsem na info@sellier-bellot.cz a hned druhý den mě kontaktoval na můj mail abych mu poslal telefon dohodli jsme se jak problém vyřešit.Jenom to trvalo asi měsíc než jel do MB ale dovezl dvě plný krabice za jeden a půl 10 ran jsem dal na střelnici
CZ 550 american 308win.
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

jjjjj tak já mu napíšu.
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od axon »

náhodou som objavil fotku nástrelu v článku v myslivosti. Odborníci ho prezentujú ako nástrel strely SPCE. Mne presne takéto isté vstrely - otery olova na papieri robí Norma Vulkan... http://myslivost.cz/Casopis-Myslivost/M ... ze-a-.aspx
http://myslivost.cz/Files/e9/e9513d80-7 ... 86ba73.jpg
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

mě chodí SPCE takhle ale 11.2g,7x57R viewtopic.php?f=6&t=117&start=165
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od kojot »

Netuším od čeho to je, ale SPCE díky střížné hraně papír pěkně prosekává a jsou na něm vždy ostré okraje. (Používal jsem je kdysi ve dvou kulobrocích a tam jsem se něco na-nastřeloval)Takto mi dělalo otěry i Geco. Vzhledem k tomu nástřelu, věřil bych, že to bude i to Geco, poněvadž jest to střela přesná. Sice dosti měkká, ale přesná. Dle mého soudu to SPCE určitě není a nebo mají na výrobu terčů speciální Vlašimský pogumovaný papír :lol: .
Kdo netermí s námi, termí proti nám
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od vesrad »

dost pochybuji, že ta fotka na myslivosti je po spce, jelikož ta do papíru díky prosekávací hraně dělá přesně kruhové díry bez otřepů. takže to bylo spíš SP, sierra nebo HPC...

edit. Kojot byl se stejnou myšlnkou o chvíli rychlejší...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od kojot »

A nebo.............to novinářova tužka učinila tak skvělý soustřel. Kdysi mi takhle při zkouškách na ZP technik na střelnici vylepšoval nástřel z malorážky.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

A opravdu nikdo nemá zkušenosti s HPC ???
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Zdenek41 »

HPC 10,2g jsem dal do 7/64 celkem dvakrát.Lončák bez barvy hůře střelen játra 850m bez náznaku i ve stopní dráze(sníh) v posledních 100m škrtání spárkem ve stopě.Nebýt sníh nikdo by ho nenašel.Zajímavé ,lončačka asi 40kg zhasla opřená o strom.Dohledaná ráno,ještě teplá.Druhá rana na srnce v létě odskok pro průtrž mračen dohledán ráno 150m od nástřelu na,kterém jsem nenašel kapičku.Bohužel přišel takový přívalák,že ten den jsem byl rád,že jsem uchránil holý život.Kamarád ze sousedství s ní loví mufloní,černou,srnčí a dančí.Prasata zásadně na krkovici.Je to střela,která musí něco potkat tvrdšího jinak se chová dírka tam dírka ven.
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

A když potká něco tvrdšího asi to stojí za to už :roll: takže asi ideální na ty prasata zvolit něco jinýho.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od rimar77 »

HPC používal bratránek do 7x65R a odešel od toho u slabších kusu se to chová jako celoplášť a i u větších s tím byli problémy chovalo se to velmi různě a špatně to barvilo a odcházelo to. Nechtěl jsem to psát jelikož to nebyli moje zkušenosti ale mám to jen z doslechu a pak z několika dohledávek co jsem mu pomáhal :lol:
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

Tak radši nebudeme zkoušet :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Zdenek41 »

Rozhodně z mojí sice malou zkušeností nedoporučuji.To jsou zase někde ve slevě? :wink:Nevím čím lovíš ted.Na prasata bych volil vždy neco co má řízený průběh rozkladu pokud máš ráži jako já tak Tig,Evo,Nosler P,A.Nedoporučuji na malou hromadovou vzdálenost CDP.Ale dobře funguje i SB SP 9g musíš,ale chytit dobrou šarži.SB by nebylo tak špatný nebýt toho,že jsou pokaždé jiné.Ještě se mi nestalo abych po RWS a zkušební střelele u nové série musel nastřelovat rozdíl max 1cm.Bohužel u druhého jmenovaného střeliva to málo kdy byla pravda.
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

nene ve slevě nejsou jen sem je chtěl vyzkoušet,a do tedka zkušenost jen s SPCE ,ale vyzkoušim i ty SP.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od pufr »

V 8x57JS jsem s HPC - tehdy DHK měl cca desetiletou pozitivní zkušenost (před asi 25ti lety), kamarád zdědil po tatínkovi ZKK v 7x64 se 120 těmito náboji a taky je celkem spokojeně spotřeboval - i na srnčí a divočáky pod 30 kilo. Dneska je ale zkušenost hodně různá, někdo prý našel odlomené špičky i na kartónu a někdo prostřeluje jak celopláštěm :)
Pufr
Odpovědět