Soustřel hlavní

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Soustřel hlavní

Příspěvek od martinhov »

Zdravím mám trojče A.Sodia Ferlach 8x75 RS, 6x70R, 20/76 potřeboval bych udělat nový soustřel hlavní na nové náboje které mám. Nevíte někdo o solidnim puškaři z moravy který by to zvládl a neposral to. Popřípadě osadit novým puškohledem. Díky za rady.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od tonny »

František Matyšek, Ráječko, Osvobození 103, 605 803 498, dělá dost pro klienty Alfa proj.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Pokud je to spájený.svazek,tak bych do toho nevrtal. Pokud jsou.na konci štelovaci objímky, tak někoho,.kdo dělá puškařinu, nebo nastřeluje, pro krám, co pravidelně prodává takové zbraně. To, že někdo pošteluje jednu Izku, neznamená, že.to neumrší.
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od martinhov »

Svazek hlavní je pájený. Ten soustřel je hodně špatný potřebuji to vyrešit.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je otázka, zda je to sletováním hlavní , případně tím, že je používáno nesednoucí střelivo, nebo jsou laufy - vývrt po smrti, nebo třeba rozhazuje optika, montáž atd. ? Je potřeba si uvědomit, že tyto zbraně nikdy nebyly myšleny jako terčovnice nebo LR flinty. Prostě 100m, 120m. Jasně, že pokud budeš řešit je jednu hlaveň, tak dál , ale nesmíš žít v iluzi, že ti někdo udělá takový soustřel svazku a k tomu munici, že budeš na 200 v černém ve vzduchovkovém terči všemi zásahy. Pokud na 100m se ti 3 rány z osmy a té šestky vlezou do kružnice o průměru cca 7,5cm ( i 10cm), tak je to super a na těch 100m pro lov dostatečné. Prostě bych si zaměřil na tu osmu a vyzkoušel ji na různé vzdálenosti a tu 6mm bych bral jako bonus, že když přijde kus srnčího na blízko, tak ho nerozflákáš.
Pokud máš představu, že někdo (běžný puškař) ten svazek rozebere a zase ho složí, tak na to zapomeň. Nebo si hned najdi machra, třeba i ve Ferlachu a nachystej balík peněz, moře času a nemusí to být ve výsledku lepší. Průserem je samozřejmě atyp střelivo do obou kulí. Kdyby to byla třeba 5x
57JRS a 22Hornet, nebo Savage, tak si můžeš hrát s továrnami do alelujá, ale tady jsi trochu v řiti.
Tyto zbraně jsou pěkné, je na nich řemeslo, pomohou ti s příběhem na lečích, ale musíš přesně vědět, co od toho čekat a na co byly kdysi určeny a zda nejde už jen o tradici, případně jakýsi status.
Za mě nic od toho nečekat a nechat to být, prostě si uvědomit, jaké to hranice, nebo to poslat do světa a koupit jinou a víc u toho přemýšlet. Pokud tedy zrovna nejde o flintu, která je na fotce s dědečkem v jeho 16 letech s prvním srncem a v pozadí je rodový zámek, zkrátka kult. Tak se financím a experimentům meze nekladou.
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od martinhov »

No kdyby to bylo do 10cm na 100m tak bych byl rád. Každá hlaveň má soustřel cca 2cm což je super. Větší problém je ten že jsou od sebe cca 35 cm což je hodně. Ale je to dané tím že původní soustřel bul na osmičku od značky Men a šestku jsem měl náboje Norma ( těch mám ještě cca 10ks). Nové se mi podařily sehnat 8x75 RS od CDP a 6x70 R mám teď od WR. Naštěstí mám těch osmiček teď 200 ks a šestek 300ks. Proto sháním někoho kdo by to byl schopný udělat v top kvalitě. Samozřejmě to nechci zadarmo.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Zdar. Stejné věci řeší na Myslivost-Lovectví.
Já osobně bych do rozhození svazku u takové nóbl flinty nešel. Pořídil bych si druhou optiku, nastřelil jí na tu 6x70R, případně pořešil montáž a měnil jí podle potřeby hned v terénu. Samozřejmě když to půjde. Jinak holt střelíš srnce nebo lišku osmou.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To nemusí řešit.druhou optikou. Stačila by jedna klikací, ale bude top vypadat děsně, ty komíny na takovém typu flinty
Osobně.si myslím, že neni nóbl.
Asi ji kolega nebral jako novou a pokud ano, tak bych si koupil jinou, protože oprava může vyjít na hodně podobné peníze, jako nová, případně si nechat udělat od výrobce nový svazek. Autor naznačil, že zdroje má.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od dalas »

Sohlas s předešlími pisateli. Nešel bych do úpravy svazku ani tak z důvodů historie, jako spíše z důvodu sebevraždy puškaře, který to vezme. I když udělá třeba ze stolice perfektní soustřel, v paxi to bude rozhozené střelec od střelce. Ne z důvodů kmitání hlavní při výstřelu jiným střelivem (ten svazek je hodně tuhý), ale z důvodů jiného chování zpětného rázu v závislosti na založení zbraně a rozdílných výkonů jednotlivých ráží. Sodia měl na letování přípravek, tady by si jej musel puškař vyrobit a jít metodou pokus-omyl. To by asi stálo ranec. Kolik Ti to rozhazovalo původně, případně, která ráže uhnula více z nástřelu starým střelivem při použití nového? Na základě výsledku bych asi šel cestou úpravy střeliva té ráže, která vykazuje větší odchylku. Nechal bych si přelaborovat odstupňované laborace v dané ráži a viděl by si pak, jak se zásah posouvá a která laborace bude nejblíže. Ideál by byl, kdyby ta větší odchylka byla u méně preferované ráže. Jen můj názor.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Chlapi, úprava střeliva v těchto rážích nebude moc jednoduché řešení, zvlášť pro člověka, který třeba nepřebijí a nebo nemá nádobíčko na tyto ráže. Jejich pořizovací cena také nebude malá.
Předpokládám ,že má flinta švenk montáž, je to taková německá i rakouská klasika a jak říkám, nastřelil bych osmu na původní optiku a pořídil si druhý šikovný puškohled a ten nastřelil na 6x70. Hele jsou chlapi, že nosí na naháňku holý troják a optiku má v kapse. Když potřebuje a podle místa kde stojí, tak jí tam cvakne. A na čekané zvlášť ,tu optiku přehodit lze... Nejlevnější a nejméně stresové řešení a střílet to bude s každou optikou na flek...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Prodat a koupit Blaser R8.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od Michal_123 »

Souhlas s Pepou.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od dalas »

Ten Blaser by byl skoro jen za cenu těch nábojů. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
martinhov
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 24.1.2021, 23:14

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od martinhov »

Tak s tou R8 jste mě chlapi hodně pobavili. Jsem se pěkně zasmál. Dnes jsem psal do Ferlachu tak uvidím co mi odpoví.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Soustřel hlavní

Příspěvek od michalos »

Josef Kuřitka píše: stř 12.1.2022, 10:35 Prodat a koupit Blaser R8.
Přesně tak, taky jsem vymýšlel a zkončil u R8čky 8) 8) 8)
Odpovědět