Lovecká vesta

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Lovecká vesta

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, jak řešíte transport důležitých loveckých drobností na lovu?
Doposud s sebou nosím batoh, ale rád bych to změnil na vnější vestu s více kapsami.
V batohu mám vždycky úplně všechno, abych něco nezapomněl doma.
Přitom by kromě mrazivých dnů stačilo batoh nechat v autě a do kapes vesty si dát věci, které jsou konkrétně třeba.
Takže nůž, podsedák, doklady, plomba a v případě nočního lovu čelovku s náhradními bateriemi a chemická světla na dosled.
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od pecan1 »

Toto téma budu velmi bedlivě sledovat. To mě teda taky zajímá….
Mám loveckou brašnu přes rameno. Nicméně po kapsách kabátu nosím také spoustu “pokladů”
Pecan
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

Myslím, že jde především o zvyk. Lovecká brašna přes rameno je sice hezká věc, ale rozhodně se do ní nevejde vše, co člověk při lovu potřebuje, respektive mohl by potřebovat - a pro kapsy platí totéž. Namátkou uvádím několik věcí, kterých se to týká : provaz k transportu uloveného kusu k autu - sáček na lovecké právo, respektive sáček, ve kterém to lovecké právo mám /nejlépe dvojitý/ - u černé zvěře hemovka na barvu. A když k tomu přidám plomby a úmrtní listy, výkonnou baterku, za určitých okolností i podsedák, aby mi nenastydlo pozadí a další a další věci /každý upřednostňuje něco jiného/, je lehký a pohodlný batůžek jasná volba. V kapsách nosím jen nůž, náhradní náboje, telewfon a šnuptychl, případně kličku na společné zámky kazatelen a krmelců.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

Zapomněl jsem na jednu důležitou věc, kterou mi v počátcích mé myslivecké praxe vštěpoval bažantník Zrostlík : Na nošení ruksaku si musíš zvyknout a používat ho zcela automaticky, musí ti to přejít do krve, takže se bez něj budeš cítit neustrojený stejně jako např. bez klobouku.
Kritériem pravdy je praxe.
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od pecan1 »

Tak přesně to v té brašně mám. Včetně podsedáku. Důležitá věc. Až na "průvodky", plomby, ty mám v autě.
Pecan
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od precechtel »

jsem pro batoh, doma malý, do lesní honitby a na natláčku větší, např. o svačinu, termosku s čajem atd. Obsah zhruba takový, jak píše Pepa. Podsedák jsem konečně naučil i syna, nenachlazená prostata je základ. Tzv. lovecká vesta plná kapes a kapsiček mi vždy překážela při nahození flinty apod. S tou plombou v autě bych byl opatrný, mnohdy je to od ulovené zvěře k autu dál a neoplombovaný kus je neobhajitelný, já dávám plombu okamžitě po příchodu ke kusu, už se mi několikrát stalo, že nikde nikdo a po výstřelu mně pojednou navštívil / nenápadně kontroloval / jiný člen spolku, který seděl opodál. F.
politice a politikům zmar
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od pecan1 »

...to o sobě nevíte, kdo kde sedí? Nebo courá? To není moc bezpečné :shock:
Pecan
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od precechtel »

no v naší polní honitbě píšeme si jen večerní - noční čekání na prasata, kdo kam půjde přes skupinu na WhatsApp. Ale ta nenápadná kontrola se mi přihází v lesní honitbě, kde mám povolenku.... a místo čekání se sděluje smskou hospodáři, takže ostatní přehled nemají.
politice a politikům zmar
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od pecan1 »

….chapu. Plombu už jsem si tam radsi taky strčil. Ta moc místa nezabere.
Takže mám v brašně:
-patrony náhradní do všech 3 flint, co používám
-nůž
-lano na odtažení zvěře
-podsedak skládací
-několik vábniček
-maskovací tenké rukavice
-dálkoměr
-IR pozorovák
-celovku
-náhradní baterie 3ks
-špunty do uší (nevím od kdy a na co😀)
-klíčky od Fotopastí
-samozřejmě doklady myslivecké (povolenku, zbroják, průkazy zbraní etc.)
-papírové kapesníky
-toaletní papír (suchý/vlhčený-dle názoru soudruha)
-pevný pytlík na právo
A to je asi všechno
Naposledy upravil(a) pecan1 dne stř 20.4.2022, 8:29, celkem upraveno 1 x.
Pecan
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od precechtel »

jak psal Pepa /Fesoj/, mám tam ještě sáček na právo, plastovou 1/2 litrovku s vodou na pití, ev. umytí barvy z rukou, švédskou utěrku, plast. lahvičku s dezinfekcí, malou motolékárničku, kousek čokolády / od doby, kdy kamarád měl na lovu cukrovkový kolaps /, bublifuk na zjištění směru vanoucího větru. Jo můj batoh je lehký, bo syn ještě tahá malou skládací pilku a sekyrku a zahradnické nůžky.... sem mu říkal, že k úplnosti mu schází už jen prezervativ---
politice a politikům zmar
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od SoukuM »

Nikdo nenosíte toaletní papir :D ?
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Ten toaletní papír je dost důležitá věc. To ti potom ani dvě plomby za uchem nepomohou :D
Já tedy na čekanou tahám co nejméně věcí. Nůž mám na opasku, dalekohled na krku, náboje v koženém pouzdře protože nemám rád, když mi v kapse rachotí. Mám ošefované poutko u hlavně aby necvakalo, doklady v náprsní kapse, malou výkonnou baterku v boční kapse kalhot a cigára. Auto mi většinou stojí na dohled a tam vozím 3l kanistr s vodou na umytí rukou, podsedák, který beru podle místa sezení a provaz ,resp. "kňourotah". Ale tuto jednoduchou pomůcku mám v každé kazatelně pro případ náhody, takožto něco na vymočení protože slézat dolu z posedu nelze a prostatě neporučíte... :)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od fesoj »

Jojo, jak uvádí Honza - když jsem býval mladší, brával jsem si s sebou na kazatelnu nějakého toho zajíčka. Dnes už patří mé nezbytné výbavě bažant...
Kritériem pravdy je praxe.
pecan1
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 28.9.2021, 18:00

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od pecan1 »

:lol: :lol: :lol:

průběžně doplňuji ten seznam....s dovolením využívám všechny rozumy.
ALe je faktem, že něco jiného si asi budu brát do Jeseníků a něco jiného do naší polní honitby, která je protkaná cestami a když chceš, zaparkuješ prakticky pod posedem....
A v kapsách bund také nosím něco, ale nevejde se mi tam všechno a střídám 3 bundy (vesta,bunda,hubertus) podle počasí, takže pak už jsem nevěděl kde co mám....tak jsem to šoupl radši do brašny/ostatní do batohu
Pecan
Franzisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: ned 18.3.2012, 21:28

Re: Lovecká vesta

Příspěvek od Franzisek »

Pecan1, důležité lovecké drobnosti v batohu jsou velmi zásadní a nezaměnitelné, poznáš sám až něco nebudeš mít s sebou. Jak píše fesoj : Kritériem pravdy je praxe. Jednou budeš potřebovat to a podruhé ono. Možná, že jsem něco přehlédl, co píší kamarádi výše - jsou to samé potřebné věci ale osobně bych seznam batohu doplnil o to co jsem potřeboval a neměl s sebou. Čistící šňůru Boresnake, 2 nože ( jeden náhradní ) + brousek, pláštěnka, očnice a sluneční clona k puškohledu, oceníš při západu nebo východu slunce a pod. Pro ošetření uloveného kusu vysoké zvěře v batohu nosím gumové rukavice, krátké dlouhé i zateplené dle ročního období a po dobu lovu mimo domácí honitbu nevypadám jako řezník a neřeším praní nějaké části oděvu, čímž dělám radost manželce. Další neocenitelnou pomůckou při ošetření kusu vysoké je 1 - 2 kolíky z lehkého kovu + šňůra - ošetření uloveného kusu je mnohem pohodlnější a rychlejší zejména při špatných povětrnostních podmínkách. Zapalovač k určení směru větru, na cestu k posedu abych nesvítil jako vánoční stromeček , používám malou svítilnu ke klíčům. Malý ručník také uneseš , ještě nosím igelitový pytel mockrát se mi hodil. Dvacet roků mám v batohu set nářadí v kombinačkách ( pilka, nůž, pilník, šroubovák atd.) Mnohokrát využit. V kapsách oděvu žádné lovecké pomůcky nenosím. Nevím, kdo to řekl. Co uneseš , tě nezabije. Je to holý fakt. Já říkám, batoh dělá myslivce. No, spíš ten obsah. :wink:
Odpovědět