Hikmicro ALPEX A50T

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
P.Kadlec
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 02.3.2022, 10:37

Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od P.Kadlec »

Dobrý den, neviděl někdo tento puškohled naživo? Hikmicro za tuto cenu zní moc zajímavě. Zajímalo by mě i srovnání s puškohledy od ATN (stejná cenová relace). Líbí se mi hlavně klasický vzhled.
K.Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13.9.2022, 12:26

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od K.Martin »

Dobrý deň, mám priamo vyskúšane hikmicro alpex s prísvitom originál 940 a ATN 4K 3-14x50 s prísvitom Luna 940, alpex čo sa týka denného režimu má krajšie farby taktiež nastavenie jasu a kontrastu obrazu, ATN má len nastavenie jasu, ale zase obraz je ostrejší, alpex oproti ATN lepšie pracuje pri zbytkovom svetle, kde za šera na alpex som videl farebne pri ATN som už musel prepínať na nočný režim, pri nočnom režime alpex je ďaleko vpredu s dobrou detekciou aj obrazom, ATN je ten obraz nejasný a aj pri prísvite luna musí ísť na plno a aj tak nedosiahne taký obraz ako alpex pri minimálnom nastavení prísvitu pri vzdialenosti cca 100m, ATN tak do 50m pracuje pekne s čistým obrazom, všetko nad je nejasné, obraz zrnitý. Jeden aj druhý prístroj majú svoje + i -. Mne osobne viac vyhovuje alpex, lepšie prevedenie, spracovanie, jednoduché menu, dal som si k nemu prísvit luna 940 kde výkon prístroja taktiež podskočil, preto som s ATN prešiel na Alpex, ale zasa 100 ľudí 100 chutí
Pepa55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10.5.2020, 18:36
Bydliště: Tatobity

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Pepa55 »

zdravím, nemáte někdo možnost porovnat s PARD DS35 LRF 940nm 5,6x, případně nějaký odkaz. Zatím jsem nic nenašel. Díky
Olinzak
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17.12.2022, 8:39

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Olinzak »

Zdravím,
Jakou ma v alpexu vydrz baterie. Mam ted novy a nic nevydrzi. Doma dam nabitou baterii, na posedu po hodine zapnu - baterie vybita… baterie je stopro dobra. Dekuji za reakce olin
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od JakubS »

Take o nem vazne uvazu, zajimalo by me porovnani s Pulsar Digex C50...
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Karl »

Zdar! Kolik má tento přístroj na výběr záměrných osnov? Červený bod tam není? Díky za info.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Hirc »

Krátká recenze po měsíci používání a několika ulovených kusech

Alpex A50 + přísvit Luna Laser 940

+ poměr cena výkon
+ dodává se s laserem Luna 940
+ balení obsahuje všechny potřebné baterie 2x
+ kouká to krásně
+ na flintě vypadá jako klasický puškohled
+ jednoduché a intuitivní menu v ČJ
+ fungující "automatické nahrávání před/při výstřelu" (zdravím do Pulsaru)
+ appka funguje svižně

- v porovnání se Swar Z4i je skoro 2x těžší (ale to všechny tyto přístroje)
- v lese mezi stromy je přísvit nepoužitelný
- prostřední ovládací kolečko je umístěno vlevo (Infiray ho má navrchu), takže když člověk nese flintu na levem rameni, tak tlačítko-točítko naráží do oděvu - při troše smůly si můžete omylem něco naklikat.
- tlačítka u okuláru jsou designově neviditelná, ale ve tmě a v rukavicích to chce cvik najít to správné
- levé tlačítko při delším přidržení spustí video, vedlejší prostřední tlačítko při přidržení přístroj vypne - stačí sáhnout vedle a.... #@%# :-)

+/- výměnná baterie je CR123, nemá takovou kapacitu, ale dá se snadno sehnat jednorázová a i nabíjecí. Digitál od Infiray má externí baterii v nestandardním rozměru 18500 (! není to 18650), neexistuje jednorázová varianta, ale zase má větší kapacitu
+/- neřeším jak daleko je s tím vidět, od toho mám v kapse termošku

Video pro porovnání zde:
C50 x A50 x Infiray
https://youtu.be/DGbitxAiwFA?t=101

kříže:
https://youtu.be/3iINNq_pdhU?t=11
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od roman200 »

V používání mám tento přístroj asi 6 měsíců. Osadil jsem ho na CZ550 9,3x62 se střelivem 18,5g S&B, které jsem dostal ke zbrani. Nastřelení proběhlo na 3 rány, bez toho abych něco ulovil jsem přešel na laboraci se střelou určenou pro 9,3x72R, takže 12,5g SPFN od S&B s rychlostí 745m/s. Nástřel opět bez problémů, pak asi měsíc nebyl čas..., po té jsem efektně podstřelil sele, asi na 100m.
Po vyzkoušení do terče jsem zjistil, že zbraň střílí na 110m asi o 25cm níže. Bez zásahu do rektifikace jsem vystřelil čtyři rány a bylo to tak tak abych je udržel v A4 formátu terče. I s terčem přístroj putoval na reklamaci. Jednatřicátý den po uplatnění reklamace jsem byl u prodejce s otázkou jak situaci vyřešíme. Prodejci přístroj z reklamace nepřišel a ani u dodavatele nikdo netušil kde je. Já se o to již dále nezajímal a dal jsem prodejci jen dvě možnosti - vrácení kupní ceny, nebo jiný přístroj. Dostal jsem tedy jiný přístroj, už s laserovým přísvitem.
Ten již jsem pro jistotu nasadil na BAR II v .270W, nastřelil, vyzkoušel nástřel při změnách zvětšení, při střelbě přes PIP zobrazení i při změnách typu kříže a na 50m jsem byl asi tak ve dvacetikoruně. Což jsem uznal za dobré a začal tuto sestavu používat k lovu. Ulovil jsem dvě lišky (jednu ve dne) a tři prasátka. Nejdále jsem lovil lišku asi na 100m a zásah seděl přesně.
Po reklamaci mi tedy (nový přístroj)dělá jen radost a velká výhoda je natáčení videa ze střelby, přes aplikaci je možné si je na místě prohlédnout v telefonu, či hned stáhnout Jediné na co si musím dávat pozor jsou kličky na kroužcích Leupold QRW, mám je nastaveny tak, aby se zpětným rázem utahovali. Ale mrcha semiauto je zřejmě chodem závěru lehce povoluje a je třeba je kontrolovat. Při zkušce do terče drží nástřel při sejmuti a nasazení výborně :? .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Čouda »

Ahoj , mám dva dotazy :
Co je v nové aktualizaci za novinky ? Všiml jsem si změny ve zvětšení , jsou tam dve varianty .
A jak se připojit k telefonu , respektive jakou zadat IP adresu ?
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Georg.H »

Nové zvětšení jak jsi psal. Nové kříže pokud barva. Vystředění kříže. Přidané jazyky.
Pokud se chceš připojit telefonem tak si stáhni aplikaci heslo je výrobní číslo.
Schrek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09.7.2022, 21:59

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Schrek »

Čau po nahrání nové aktualizace z 12.1.2024 / 5.5.77 se mi posunul kříž úplně kamsi dohánět a není uprostřed co stim ? Diky za info
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Georg.H »

Co souřadnice? Máš stejné?
Schrek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09.7.2022, 21:59

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Schrek »

Ano souřadnice zůstali stejně jak se nastavilo při nastrelovani.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Georg.H »

Dej tovární nastavení a nastav si zpět souřadnice.
Schrek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09.7.2022, 21:59

Re: Hikmicro ALPEX A50T

Příspěvek od Schrek »

Nepomohlo, jednak se to nevymazalo a když to dám třeba na uživatele B to samé nastavím nástřel a kříž zůstane tam kde je nástřel i po ulozeni a návratu do menu
Odpovědět