Rada nastreleni puškohledu

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
fousek
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pát 11.4.2008, 11:27

Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od fousek »

Dobrý den, prosím o radu. Kulobrok combo, rychloupínací montáž LUSZCZEK, oka výška 8 mm, puskohled Meopta 3-12x50. Při nastrelování bych potřeboval jít křízem ještě tak 30.cm dolů za ránou, ale už jsem na konci..... Pomůže mi, když dám nižší oka 5mm, 3 mm nebo jak to vyřešit.? Děkuji za radu
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od Georg.H »

Někde bude problém.
Rozdílné oka nemůžeš dát jelikož bys tubus dostal do střihu a poškodil.
Kukr máš nový?
Kulobrok je nový nebo z druhé ruky?
Jaký tam je soustřel?
Chyba můžeš být v montáži, nebo na šíně.
fousek
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pát 11.4.2008, 11:27

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od fousek »

Kulobrok je nový. Optika zánovní. Jj, vím, že nemůžu dát rozdílné výšky oček. Když dám, ale obě s tou výškou kominku třeba 5 mm ( oproti současnému stavu 8 mm), tak by to melo pomoc.? Děkuji
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od tonny »

Nepomůže. Zkusil bych montáž od jiného výrobce, jestli není chyba v montáži.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od beskydak »

Pravděpodobnější než chyba v rybině zbraně či uvedené montáži je závada na puškohledu. U Meopty se to stává dost často :? Vyzkoušej hodit do montáže jiný puškohled a nastřelit
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od lanus »

fousek - Ako prvý bez nákladový pokus by som skúsil vzájomne prehodiť predný a zadný krúžok pri pevne zafixovanej a presne na bod namierenej zbrani . Na základe eventuálnej zmeny resp. zotrvania polohy kríža by bol zvolený ďalší postup . https://vseprolov.cz/doplnky-ke-zbranim ... 22945.html
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od argonaut »

ještě je možnost zkusit rektifikační rozsah - podle typu si najít limity a zkusit, zda není rozsypaná rektifikace, a to ať nástřelem v krajních polohách, tak pohledem. Osobně bych si tipl spíše na problém v mechanismu optiky, pokud není nová a není jisté, co se s ní dělo. Jinak pak pomůže jenom liška se sklonem X MOA.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od petjan »

Nazdar, ještě bych si změřil šířku té zarážky na montáži. Jestli má 3,5 mm což má Brno Combo ostatní Sabatti, Zoli atd mají 3,8 a taky výšku té zarážky. Jestli ti montáž dosedá po celé délce. Vzhledem k tomu, že potřebuješ s osnovou dolů.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od vasil »

Já bych si v této dosažené krajní poloze kulové hlavně střelil i jednotnou. Ta by ev mohla být tam kde ji potřebuješ a kulovou za ní stejně budeš stělovat přes šrouby na hlavni. Ještě bych tu montáž ani sklo nezatracoval. Po nasazení optiky se tovární nastavení soustřelu musí znovu ladit a kuli potlačíš tuším nahoru za výše posazeným zásahem z jednotné. Dej vědět 😉
fousek
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pát 11.4.2008, 11:27

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od fousek »

Děkuji všem za postřehy. Zkusil jsem otočit kroužky, rychloupínací Recknagel, další 2 puškohledy..... Bohužel výsledek pořád stejný vyklikaný puškohled a rána cc 30 cm pod terčem..... Zbraň jsem zaslal do zbrojovky na reklamaci a jsem zvědavý na závěr. Chtěl jsem si koupit novou zbraň, ale teď jsem z toho akorat nás.aný....
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Většinou je problém v montáži. Puškař to řeší buď nepatrným podfrézováním základny předního kroužku
nebo pod zadní kroužek udělá podložku cca 0,3 mm. Tak, aby osa hlavně s osou optiky svírala úhel a nebyla rovnoběžná. Flintě nic není, tu ti s úsměvem ze zbrojovky pošlou zpět.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od cobaj »

Jak jako ze flinte nic neni? Pokud tedy overil vymenou puskohled, prohodil krouzky a snad ho napadlo premerit vysku zakladny -predek,zadek. Pak neni jina moznost nez ze chyba je ve zbrani. Pokud to neudelal, zbyva jeste tento krok.
Frezovani zakladny? Pan Prase (puskar) ktery resi timto zpusobem tento problem by zaslouzil nakopat do riti a zaplatit takto upnuty puskohled a zmrvenou montaz. Nehlede na to ze neni potreba resit pouze 30cm ale idealne se dostat ke stredu rozsahu optiky, tedy cca 180cm.
M.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od Jan Slavětínský »

No, já myslel puškaře , který ví co dělá a případně to u toho Comba poladí i u soustřelu. Nikoliv známého v JZD v dílně, co si na puškaře hraje. U kupovaných montáží se to někdy stává, prostě se sejdou tolerance a je to. Co by podle vás bylo s novým kulobrokem?
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od cobaj »

No porad jsme to osobne nemeli moznost zkouknout a vychazime tedy z informaci majitele a jeho pozorovani, ale zkratka nejvice pravdepodobne je ze osa rybiny je mimo osu hlavne. Pokud se nemylime a majitel by chtel zit s tim ze se jim to ve zbrojovce moc nepovedlo, pak by to vyresila montaz
(-xMOA), ale jestli to nekdo dela na Combo netusim. ,,Puskar,, by si poradit urcite mel, ale proc vlastne. Jsou tam 3 veci a jedna z nich se vyrobci nepovedla tak at se stara :wink: . Pokud je vadna montaz mel by to zjistit prostym omerenim.
M.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Rada nastreleni puškohledu

Příspěvek od SoukuM »

Taky mám radu. Nebude se libit a na popularitě mi nepřidá. Ta rada zni "nekupovat nic od CZ UB a od Meopty". MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Odpovědět