Pard 007S

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Vím,že je tu téma Bestguarder NV 850 verze 3 ale myslím,že nebude na škodu uvést téma s aktuálním názvem a taky pro to,že přeci jenom 007S se od předchozich verzí odlišuje např.nejsou dvě verze průměrů čoček.Optické pevné přiblížení je 1.5x a digitální je provedení cyklické 1.5-2-2.5-3-3.5x.Nelze použivat tl.+ -.
Super změna ve způsobu zaostřování. Tělo tím,že je akumulator nastojato se příjemně zkrátilo.Já třeba mám mezi okem a okularem Parda místo na dva prsty :)
U mne tvoří kombinaci s Nikonem Monarch E 2.5-10×50 SFIL a rychloupínaci objímkou Rusan Q.Před objednaním změřen průměr okularu 43mm.Tuto info předal obchodu.Došla objímka která sedla nadherně,bez nějakých vymez.kroužků,pásky apod.Jen jsem vyměnil O kroužek za jiný s přiložené sady u Parda a tím paradně vymezil drobnou vůli v bajonetu.Vím,že cena je vyšší, ale kvalita a komfort super a já nechtěl na Nikonu nic napevno s vymezováním vůlí.
Po některých příspěvcích jsem si nebyl jistý správnou spoluprácí v zaostření záměrné osnovy a pozorovaného objektu.No u zmíněného Nikonu vše OK.Zkoušel jsem na zasádce nechat optické zvětšeni 1.5 a na Nikonu jít asi na 6x takže výsledné přiblížení kolem 10x.Ostrost v pořadku.Pak obráceně,na Nikonu minimum takže 2.5x a digitální naplno.Zase jsem se dostal zhruba na
9x.Ale to už se zvětšovala osnova dost.Zkoušel jsem i různé kombinace v rozmezí do celkového 10 nasobku.Víc u mne není třeba.Bez problému.Na co si musím zvyknout je,že Nikon má osnovu v druhé rovině takže se mi při zoom nezvětšuje.No ze zasádkou už to neplatí,hlavně při využití digitálního zoom :D.Mám vyzkoušené i propojení se Samsungem A52.Ne přes aplikaci uváděnou - PPShow,ale na Gogle play jsem objevil apku PardVision zřejmě přimo od Pardu.PPShow není na Goglu play takže se mě nechtělo instalovat z neověřenych nabídek.
Pozor při vyhledáváni na mobilu Wifi komunikace s Pardem je třeba zadat heslo,které na staršim vlaknu někdo šikovny uved.
Takže zní : 12345678.Zřejmě vychozí zadané v soft.Pardu.Dotyčnému timto vřele děkuji,páč bez hesla zasadku zřejmě nepřipojíte.Ještě možná jedna dobra informace v celku ale logická.
V menu Parda co si nastavite jako vychozí hodnotu jako např.intenzitu přísvitu,Wifi,černobíly nebo barevný režim,expozici atd.tak se vám Pard po zapnutí spustí dle vašeho zadáni v menu.Noční kouknutí jsem zkusil jen na dvorku, pro mne v poho,nemám zatím co dodat.
Na závěr jsem měl obavy ohledně zraku.Na kratko vlastním 3 dioptrie :(. I s tím si zatím Pard poradil bez brýlí.Pokud máte někdo zkušenosti s používáním brýlí a zasádky podělte se.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Pard 007S

Příspěvek od vesrad »

Zdar Drahoši.
Na jaké zbrani máš Parda?
Chci ho dát na ZG47, ale vypadá to, že bych měl problém s kolizí kliky závěru (dlouhý závěr, úhel otevření 90°) a pouzdrem baterie na Pardu.

Šlo by namontovat Pard do "vodorovné" polohy, aby bylo pouzdro baterie nahoře a přísvit vlevo? Mělo by to na něco vliv, kromě otočeného menu při nastavování funkci přístroje?
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Zdar vesrade
Mám ho na kulobroku W308/12
Jestli myslíš totál přetočení z vertik.polohy do horizontální tak to si nedovedu dost dobře představit v praxi.Neboli z mého pohledu ne.Přísvit nebudeš mít v ose zbraně.Vážný problém v ovládání zapínáni,přísvitu,zoom,ostření Chtělo by to zkusit jestli opravdu s klikou závěru by byl problém.Připadně jen lehce Parda vyosit.Vlastní záměrnou osnovu nemá.
Odolnost na zpětný ráz udávají 5000J.
Drahoš
Naposledy upravil(a) Drahoš dne pon 06.2.2023, 8:35, celkem upraveno 1 x.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Tak jsem to přetočení o 90° dnes vyzkoušel v praxi.Pro mne platí co jsem napsal,až na ten přísvit,je asi jedno jak Pard přetočen.Tělo Pardu a ovladací tl.jsou potom proti obličeji.Sáhnout na ně lze.Nevím,třeba by ses dokázal přetočení přizpůsobit.Já ne.
Odkaz na test 007S
https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... vinka-2021
Rozdily v Pardech
https://youtu.be/7JdYmVgtVR0
Naposledy upravil(a) Drahoš dne sob 07.1.2023, 15:46, celkem upraveno 2 x.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Pard 007S

Příspěvek od vesrad »

Díky,
co jsem zkoumal různé foto, tak bych musel vyklonit Pard tak o 30° doleva, jinak nepřebiju. Budu to muset někde sehnat na vyzkoušení.
Pokud je tu někdo z Olomoucka ochotný k zapůjčení na test, dejte prosím vědět.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím, jo u některých typú kulovnic je problém se závěrem,nejde přebít.Já to pořešil Pardem 007 V, mám i starší typ pard 007 A, ani s jedním nemám problém tím myslím vypínání po výstřelu,teď jsem si vzal 940nw zvěř mi na něj nereaguje,tak bych poradil než jít do Pardu S který si myslím že nejní o moc vylepšený oproti typu -V, vylepšení S je jen o ten kontejner nastojačku ale nevím jestli je tam i doostření jako u puškohledu s paralexou to nevím a je kratší ale nemám problém ani u jedné z kulovnic že bych se nějak u střelby kroutil. Taky jsem si myslel ,že pujdu do tohoto modelu, ale plně mi stačí V s 940nw střelba je reálná za normálních podmínek 200-250m. Možná kdo má typ S má více zkušeností, ale ten problém s přebíjením tam prostě je. Jinak obímka mi na puškohledu vúbec nepřekáží takže ji tam mám nasazenou po celou dobu.Múžu poslat videa jak A tak i V.
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Re: Pard 007S

Příspěvek od kocourvbotach »

Ahoj, mám toto na ZG-47 v kombinaci s Nikonem 2,5-10x56.nemusim nic pootacet, klika závěru do slotu na baterii nenarazi.toto je moje primární zbraň na noční lovy, u ostatních už musím mít trošku pootoceny upínají kroužek. Ale vždycky jen tak aby klika šla těsně pod přístroj, což se dá v pohodě...
Nicméně, nejdůležitější záležitost která má vliv na to jestli je možné namontovat svisle, je usazení puskohledu na zbrani. Čím nižší montáž a čím větší posunutí puskohledu v ose směrem k hlavni, tím větší možnost kolize...
ZKM451 22lr,ZKK601 243W,ZKK600 7x57,ZH324 7x57*16,ZH309 8x57JRS*12/76,ZG47 8x57JS,ZG47 8x64S,CZ550Medium 300WM,IZH 18 12/76,IZH 27 12/76*12/76,IZH 58 16/70*16/70
Fogas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03.1.2023, 15:39

Re: Pard 007S

Příspěvek od Fogas »

Zdravím páni. Ja som si tiež zaobstaral Parda 007S v domnienke že mi zostane puskohlad nastreleny a nemusím nič riešiť. Všetko som rozbalil v krabici boli vymeszovacie krúžky 3,2,1 mm takže z pôvodného 45mm upinacieho adaptéru sa dá na nižšie rozmery dostať bez problémov. Pre tých ktorý majú okulár väčší pard vyrába aj adaptér 48mm zase spolu s vymedzovacimi kruzkami, len je potrebné to uviesť pri objednávke. Ale aby som sa dostal k môjmu problému, namontoval som pard s vytiahnutym záverom ponastavoval poskusal funkcie v menu všetko v poriadku až do momentu keď som nasadzal záver :| Mam starú Z tku s puskohladom Minox ZE 5i 3-15x56 a zaver mi opieral v otvorenej polohe o upevňovaci adaptér Pardu. Chýbalo možno 1-2mm.Tak som všetko zbalil bežal do poľovníctva kde som zistil ze vyššie krúžky sa už nerobia. Ale vyriešil som to montážou picattiny listy a na ňu som dal vysoké krúžky a všetko funguje ako ma miesta je teraz okolo záveru dostatok. Jedine co ma serie ze musím znovu zastreliť puskohlad :? myslim ze v tejto konfigurácii by to mohlo pasovať aj na zg47 bez nejakého otáčania.
Fogas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03.1.2023, 15:39

Re: Pard 007S

Příspěvek od Fogas »

Ešte by som sa chcel spýtať majiteľov Parda dve veci.
1. Na co slúži v menu to prvé nastavenie vystredenia toho kríža keď ten kríž sa aj tak nedá zobraziť
2. Je nejaká možnosť korekcie smeru lúča z prisvitu? Keď zozoomujem prisvit naplno svieti mi to trochu mimo stredu.
Ďakujem za odpoveď
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

1)Nastavení vystředění kříže slouží k vystředění kříže okularu Parda.Kdyby jsi funkci vyzkoušel hned by jsi poznal,že lze posouvat osnovu vertikálně i horizontálně.S nastřelením to nemá žádnou spojitost.Jen lepši komfort.Já jsem si ji o fous upravil.
2)Pokud máš přisvit vysunut více vpřed,tak jsem viděl na you-tube,že vzhledem k volnějšímu uložení lze paprsek lehce rukou směrovat.Pokud je zasunut v těle,tak nastavení nemá,nebo já o něm nevím. Ani v návodu není uvedeno.Lze přiloženým imbusem jen seřizovat červený laser.Kdyby fungoval jako dálkoměr bylo by fajn.Jinak vyzkoušen v honitbě a spokojenost.Pokud konstrukce nebude vykazovat problémy není vzhledem k ceně a kompromisnímu řešení co vytknout.
Co se týká vydrže aku-baterie 3200mAh dodaná s Pardem
tak 4 hodinová čekaná,Pard v pohotovostním stavu občas s přísvitem na 2.stupeň chvilkově k pěknému přečtení zvěře až když jsem ji před tím obeznal v Nikonu.Stav nabití při návratu zhruba 50%.No pro jistotu jsem si přikoupil akumulator 3400mAh :)Takže přikoupeny akumulator vyzkoušen včera a dnes.Včera noční Pard 5hod v pohot.stavu, doma jsem ještě přidal 1hod s rozsv.displayem, dnes jsem pridal ranní 2hod stále bez nabití,ukazuje na display zhruba 50%.Jen občas omrknutí s přísvitem. Takže pokud se nevyužívá častý přísvit pro patrání,použije se akumulator z obchodů kde má doporučení pro Pard je to paráda.Co se týká výdrže baterie pozor aby nebyla zapnutá Wifi.
Naposledy upravil(a) Drahoš dne pon 09.1.2023, 22:37, celkem upraveno 6 x.
Fogas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03.1.2023, 15:39

Re: Pard 007S

Příspěvek od Fogas »

Diky za odpoveď. Po skúškach vo dne i v noci som zistil ze Pard s Minoxom sa nemajú zrovna v láske. Na puskohlade sa dostanem na max 4x zoom s tým že je ostrý aj kríž aj obraz. Hoci má aj paralaxu nevidel som žiadnu zmenu. Ale v konečnom dôsledku 4x1.5 je 6x zoom co mi postačuje lepšie by bolo konečných 8 ale aspoň sa to menej trasie 😁
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Pard 007S

Příspěvek od bon »

Ono se to třese stejně, ale je to méně vidět :lol:
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Dnes jsem testnul kombinaci na střelnici v denním režimu abych věděl , takže jsem předešel použití při lovu.Dal jsem si pro jistotu na pažbu botku a už ji asi nechám.Očnice se mě při střelbě jen lehounce dotknula tzv.políbila :) .Moje přilícení se proti klasice nemění.S botkou při zalícení mezi očnici a obočím asi 2-3cm vůle.Je to ale samozřejmě individuální je to o sestavě optiky se zbraní a o střelci.

Laserové ukazovátko
Dnes jsem si sladil červenou tečku přiloženým imbusem na střed záměrné osnovy.Mohlo by byt využito např.při dosledu černé zvěře, kdy v připadě rychlé nouze nakrátko nemusíte mířit přes záměrnou osnovu a odmáčnete na tečku :) Jiný účel mě nenapadá :)
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Pard 007S

Příspěvek od vesrad »

Dnes jsem byl u prodejce vyzkoušet Parda na moje ZG. Mám na tom Meoptu R2, 2,5-15x56 na nízké montáži.

Zasádku jsem musel vyosit asi 20° vlevo, abych mohl přebít - to by bylo bez problémů použitelné.
Narazil jsem na dva další problémy:
1. obraz byl ostrý jen uprostřed, krajní polovina zorného pole nešla doostřit a byla mlhavě mázlá - zkoušeno v 1600 ještě za světla.
2. i když má mít Pard optické zvětšení 1,5, tak i s kombinací s 2,5kou na puškohledu jsem měl pocit, že koukám minimálně přes desítku zvětšení.

Buď jsme dělali něco blbě, nebo si ty dva přístroje spolu nerozumí...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Že je u některých kombinací problém s doostřením je známo, ale se situací kterou popisujete jsem nikde na fórech nezaznamenal. A to jste zkoušeli venku a na denní režim??Puškohled vyčištěný objektiv i okulár?1)Zkusil bych to bez vyosení,pro jistotu.2)kouknout jen přes zasádku jestli nema problém.3)Zkusil bych povytáhnout či více zasunout objímku na puškohled mohl byt možná problém že objektiv Parda nesníma celou plochhu okuláru.Jinak je možná i varianta že si spolu nerozumí.Já jsem takový problém nepoznal.
S tím zvětšením.Byl jsem na 50m střelnici a určitě v zàkladním zvětšení to 10x není.Ani 8x.Stačilo se mrknout čistě přes variábl Nikon Monarch a pak přes základ.zvětšení a určo to nebylo ani 8x.Dal bych tak někde kolem 5x .
Odpovědět