Pard 007S

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Vážení kolegové,jak u Parda 007 nastavit nahráváni při výstřelu?Myslel jsem,že je to položka autom.nahráváni v menu,ale ta spustí nahrávání hned.
Díky
ondrush
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 14.1.2020, 19:00

Re: Pard 007S

Příspěvek od ondrush »

v anglickom menu je to polozka "Prerecord", je to hned druhe po centrovani kriza, taka zelena ikonka s trojuholnikom uprostred a sipkami dokola.

Je to ale celkom citilve, stalo sa mi viackrat, ze mi flinta na rameni svietila prisvitom, pretoze sa to tymto nahravanim prebralo, nieco to nahralo a prisvit ostal svietit
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Ondrush díky moc.A já co to je :) .V překladaci uvedeno jako předzáznam tak jsem ji nevěnoval pozornost.Vyzkouším,když bude náhodou zlobit tak jak kdyby nebyla :D
antony
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16.3.2023, 22:12

Re: Pard 007S

Příspěvek od antony »

Fogas píše: úte 03.1.2023, 16:03 Zdravím páni. Ja som si tiež zaobstaral Parda 007S v domnienke že mi zostane puskohlad nastreleny a nemusím nič riešiť. Všetko som rozbalil v krabici boli vymeszovacie krúžky 3,2,1 mm takže z pôvodného 45mm upinacieho adaptéru sa dá na nižšie rozmery dostať bez problémov. Pre tých ktorý majú okulár väčší pard vyrába aj adaptér 48mm zase spolu s vymedzovacimi kruzkami, len je potrebné to uviesť pri objednávke. Ale aby som sa dostal k môjmu problému, namontoval som pard s vytiahnutym záverom ponastavoval poskusal funkcie v menu všetko v poriadku až do momentu keď som nasadzal záver :| Mam starú Z tku s puskohladom Minox ZE 5i 3-15x56 a zaver mi opieral v otvorenej polohe o upevňovaci adaptér Pardu. Chýbalo možno 1-2mm.Tak som všetko zbalil bežal do poľovníctva kde som zistil ze vyššie krúžky sa už nerobia. Ale vyriešil som to montážou picattiny listy a na ňu som dal vysoké krúžky a všetko funguje ako ma miesta je teraz okolo záveru dostatok. Jedine co ma serie ze musím znovu zastreliť puskohlad :? myslim ze v tejto konfigurácii by to mohlo pasovať aj na zg47 bez nejakého otáčania.
Zdravím, očekávám podobný problém - o to kolizi adaptéru s klikou závěru. Kolik jsi měl mezeru mezi puškohledem a klikou před montáží zásadky? Já mám stejnou zbraň, průměr puškohledu v místě kde bude adaptér je 44 mm a mám mezi kuličkou kliky k puškohledu cca 7 mm. Bude to stačit?
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Možná zkusit tu univerzální adaptér jestli by nepřekážel Univerzální objímka (adaptér) pro PARD NV007S (od 36 do 47mm).
ondrush
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 14.1.2020, 19:00

Re: Pard 007S

Příspěvek od ondrush »

to asi nepomoze. mam na ZG47 univ. adapter kupeny tu https://www.zbraneopava.cz/uni-prechodk ... rd-nv007s/ - podla popisu to bude ten univerzal co spominas a vonkajsi priemer prevlecnej matice je 55mm, pricom vonkajsie priemer origo 48mm adapteru je okolo 50mm. Ja som ale problem s klikou vs adapter menal, u mna bol problem klika v zadnej polohe vs svisly kryt akumulatoru. v tomto mi univ. adapter pomohol, ze pard siel uchytit o nejake 2mm viac dozadu, co mi stacilo aby tam nebol konflikt
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pard 007S

Příspěvek od martinh »

Pánové, neví nějkdo zda objímky, které pasují na model 007s budou stejné i u modelu 007sp? Děkuji
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Zdravím.Tělo je stejné kromě přehození pouzdra baterie na druhou stranu.Navíc se dodávají i s objímkou.Až provedete výměnu z S na SP dejte info co se týká nočního koukání a zorného pole.Je tam trochu větší snímač s o něco vysšim rozlišením.Nezměnily rozlišení display takže nevim jaká je to pro oko změna.
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Pard 007S

Příspěvek od pavels »

Zdravím, používá někdo Parda na starem puškohledu Zeiss 4x32? Pokud ne, myslite že by na něm fungoval?
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Zdar.Pokud pasuje mechanicky tudíž průměr objímky se shoduje s průměrem okularu tak asi ano.Chce to prohledat diskusi u starší verze.Nebo z eshopu objednat a pokud nepasuje do 14 dnů vrátit.Trocha vlastní iniciativy :D
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: Pard 007S

Příspěvek od Stary Jezevec »

Zdravím, já Parda se starým Zeissem ZF4 používám a funguje velmi dobře. Mám ho na kulobroku ZH a je s ním vidět bezvadně, obraz je krásně ostrý a čistý. Na druhé zbrani mám puškohled Fomei Beater II 2,5-10x50 a řekl bych že ten Zeiss má obraz lepší (myslím s nasazeným Pardem, jinak jsem s Fomeiem spokojený). Mám verzi 007V.
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Pard 007S

Příspěvek od pavels »

Stary Jezevec píše: pát 02.6.2023, 21:39 Zdravím, já Parda se starým Zeissem ZF4 používám a funguje velmi dobře. Mám ho na kulobroku ZH a je s ním vidět bezvadně, obraz je krásně ostrý a čistý. Na druhé zbrani mám puškohled Fomei Beater II 2,5-10x50 a řekl bych že ten Zeiss má obraz lepší (myslím s nasazeným Pardem, jinak jsem s Fomeiem spokojený). Mám verzi 007V.
Díky to jsem chtěl vědět, mám Zeisse repasovaného v Lip. nad Beč. Je jak novy mám ho taky na Zh soustřel je ok
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Pard 007S

Příspěvek od pavels »

jak dlouho vám vydrží baterie? Mám nového Parda 007SP a ve spánkovém režimu s občasným zapnutím vydrží 5hod A to od 4hod svítí vybitá baterie...
Ivo L AJČOK
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 03.10.2009, 8:33

Re: Pard 007S

Příspěvek od Ivo L AJČOK »

Dobrý večer, mohl by mi někdo poradit ohledně zasádky následující věc? Mám lehký fajn kulobrok 6,5x57R/20, na tom Meoptu 7x50 s T křížem. Moderní optika by té zbrani neslušela a mně to takhle vyhovuje. Potřebuji tedy přístroj, který nebude optický zvětšovat a zároveň, abych zaostřil obraz a kříž puškohledu. Je něco takového na trhu k mání? Děkuji.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Co se týká baterie, je pojem občasné zapnutí nic moc řikající.Přísvit samozřejmě s baterií pohne,takže když se Pard používá na pozorování je tam přímá úměra a ten uvedený čas bude asi odpovidat.V každém připadě nosím záložní aku.Po čekaný vždy akumulator nabiji a 4-5 hod bez problému.Ale jak uvádím zásadně záleží na době kdy je používám přisvit a s jakou nastavenou intenzitou a pozor aby nebylo aktivni wifi:)Co se týká zasádky která nezvětšuje v základu je třeba věnovat trocha času,tipy zasádek vyhledat a porovnat technické údaje.Aby bylo vše ostré záleží na sestavě.optika-zasádka.Obecně se doporučují variábly,ideál s nastavitelnou paralaxou,nebo zvětšení puškohledu max.myslím 4x.Musí být konkrétní zkušenost se sestavou.Co na jedné sestavě super,tak na druhé třeba problém.
Odpovědět