Aktualizace firmware termovize Dahua

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
ugas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17.1.2019, 21:08

Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od ugas »

Kolegové, máte někdo odzkoušenu aktualizaci firmware termovize Dahua? Na internet jsou 2 aktualizace, jedna k 1.8.22, druhá k 1.10.22. Aktualizace slibuje lepší obraz, přidání teplé černé, rychlejší start. Dekuji
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od poli »

Aktualizoval jsem tu z 1.10. přímo ze stránky Dahua, přibylo mi české menu, jak moc se zlepšil obraz a start nevím, nemám s ní moc nakoukáno, abych posoudil.
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od argonaut »

Tusite prosim, jak poznat verzi, kterou mam? kupovano v prosinci, ceske menu, predpokladam tedy posledni dostupnou.

Ale trosku jsem zklaman s urovni zobrazeni dispeje (M40), a pocitam, ze to treba jeste vylepsi. Takze mi vychazi asi jen sledovat stranky Subrta, kde jsem posledni verze nasel.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od poli »

No, m40 má 15um, což je trochu větší "kostička" , tak jestli to nebude i tím.
ugas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17.1.2019, 21:08

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od ugas »

Termo zakoupeno v srpnu 22. 10.ledna 23 jsem se pokusil o aktualizaci sw. Skutečně se vylepšil obraz, přibyla teplá černá, přibyla regulace jasu displeje, naskočili několik nových ikon na ovládání, ale české menu se nezdařilo. Takže nevím co ikony znamenají. Poraďte kde jsem co pokazil.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od poli »

Ono to "české" menu není žádný výbuch, stáhni si z odkazu na papírku v krabici český manuál, je obsáhlejší, než ten, co k tomu dali, tam je i popis toho, co je co.
ugas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17.1.2019, 21:08

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od ugas »

Dík, dobrá rada. Když nevíš jak dál zkus návod. Jen ho najít.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od Drahoš »

Termošku nervlastním,ale mrknul jsem co kdyby :)
Na stránkach Šubrta
https://zbrane.subrt.cz/nase-novinky/fi ... -20220922/

Jinak je taky možnost kontaktovat na www.dahua.cz
Jistě by poradily.Dahua se specializuje na pevně instalované kamery,čidla.

Na youtube je taky videjko s českými titulky jak se nahráva nový firmare.Lze ovluvnit akorát správné spuštění aktualizace.A samozřejmě je nutný správný soubor pro dany typ a verze firmware.Divím se,že v menu přístroje zřejmě zobrazení týto vcelku zásadní informace pro uživatele chybí.Jinak rozlišení(hrubší či jermnější obraz s vice detaily)je dán schopností display a citlivostí snímače.Kvalita jde ruku v ruce s cenou přistrojů


youtube.com
https://m.youtube.com › watch
Jak aktualizovat nový Firmware pro termovize Dahua řady M20, M40 ...


https://www.termovize-dahua.eu/novy-fir ... -1-8-2022/


Pokud předešlý kolega Ti nabízí nějaký odkaz na papírku
tak Ti ho sem může vložit.Když ho zřejmě nemáš.
Naposledy upravil(a) Drahoš dne ned 15.1.2023, 18:20, celkem upraveno 1 x.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od poli »

Odkaz na návod vložím v týdnu, krabici s papíry teď nemám u sebe.
ugas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17.1.2019, 21:08

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od ugas »

Díky QR kód jsem našel a stáhnul. Paráda, ještě jednou díky.👍
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od argonaut »

poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od poli »

Jj, už mám pár týdnů aktualizováno, změní se logo, baterie je rozdělena na 5 dílků místo 3, při změně režimu se objeví popis, při vypínání se zobrazí čas do vypnutí, přibylo zvětšení 8x, jinak co se týká obrazu, jsem nezaznamenal rozdíl.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Aktualizace firmware termovize Dahua

Příspěvek od Drahoš »

Vlastním Dahua M40B13.Aktualizoval jsem ze zminovaných stránek zbraně šubrt.Vše bez problému.Je nutno vybrat soubor pro daný typ Dahua nejsou zaměnitelné..Změny již uvedeny přede mnou.Doporučuji nainstalovat aplikaci s Gogle play Thermal conection.Slouži pro komunikaci s kamerou a v položce system poté vidite i verzi firmware což je důležité. Postup je uveden v návodu.Jinak při vyhledáni wifi siťě se jako název sitě uvede cely název thermo kamery s výrobnim číslem (mě naskočil automaticky)heslo poslednich 8 čisel-pismen vyrob.čisla.
V aplikaci se jako heslo uvede též posledních 8 čísel i s písmeny - výrobniho čísla.V aplikaci při spuštění hlavní nabídky kamery lze s položkami menu pracovat.
Jinak koukáni se zmíněným typem Dahua splnilo co jsem očekával,takže spokojenost velká.
Co se týká aplikace zatím mě nechce zobrazit fotky z kamery.Karta samozrejmě správně vložená,je detekována a nešla by provést aktualizace.No jesťě musím ověřit jestli je to jenom v komunikaci apky s kamerou nebo fotky nezaznamenává kamera na kartu.Tak na kartu fotky kamera zaznamanává ale zvláštním způsobem.Zobrazí se složka v ní třeba další tři podsložky a až v tý poslední je soubor jpg.vlastni fotky.To nedává smysl ale nevím čím to je.Ne že bych ji k foceni teda potřeboval :wink:Přesto má někdo z uživatelů radu?
Děkuji předem Drahoš
Odpovědět